Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy tudnám megértetni vele?

Hogy tudnám megértetni vele?

Figyelt kérdés
A férjemmel 10 éve vagyunk együtt, kertes házban élünk. Van egy cicánk (6 éves) aki benti, nem szokott kint lenni sose. Na most apósom ezt az információt nem tudja feldolgozni, és képtelen bezárni a bejárati ajtót amikor kimegy rajta vagy bejön épp. Mindig ezen stresszelek amikor jönnek hozzánk hogy a cicám ki ne szökjön. Szóltam már neki vagy 10x minimum és mindig rácsodálkozva visszakérdez hogy van macskátok? Azért 6 év alatt rájöhetett volna már erre. Egyébként sem szeretem ha nyitva az ajtó mert rengeteg légy jön be a házba, nálam alap hogyha másnál vagyok az ajtót bezárom magam után. Hogy tudnám minden konfliktus nélkül szépen elmagyarázni neki ezt úgy hogy végre felfogja? Az is megfordult a fejemben hogy már direkt csinálja, nehezen hiszem hogy ennyire nem érti meg ennyi idő után.

2022. júl. 22. 07:19
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
97%
Sehogy. Mert ez nem a macskáról szól. Apósod akkor is nyitva hagyná az ajtót, ha a legyek miatt kérnéd, hogy mindig csukja be, sőt akkor is, ha csak azért, mert te azt szereted, ha mindig be van csukva. Az ilyen emberek - nekem is van ilyen rokonom - "nehogy már ne azt csináljak, amit én akarok"-elven működnek, és ahányszor megkéred, hogy csukja be, ő úgy fordítja le magának, hogy "na, még mindig nem hagyja abba a piszkálódást, még mindig akaratoskodik itt nekem". Ez utóbbi mondatot az én kedves rokonom a fejemhez vágta egyszer (a saját házamban).
2022. júl. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
20%

Ha gyakran járnak hozzátok tegyetek az ajtóra ajtózárót, kemény négyezer forint körüli összegért lehet kapni.

Megbeszélni vele azután, hogy ezerszer elmondtad reménytelen, valószínűleg egyszerűen nem éri el az ingerszintet nála ez a kérés, és otthon is mindig tárva-nyitva hagy mindent.

2022. júl. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
17%
Ilyenekre gondoltam: [link]
2022. júl. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:
Gondoltam arra is hogy amikor én vagyok náluk ugyanúgy nyitva hagyjak minden ajtót, bár nekik maximum a legyek miatt lenne kellemetlen.
2022. júl. 22. 07:43
 5/52 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is direkt csinálja. Egyrészt azért, amit az első válaszoló leírt, másrészt vannak emberek, akik nem tudják elfogadni azt, hogy ha egy állatról úgy gondoskodsz, ahogy KELL, vigyázol rá. Én is kertes házban lakom, a cica nem mehet ki. Sajnálom, mert tudom, hogy rengeteg ingerről lemarad, de mivel a macskabiztos kerítést még nem sikerült kivitelezni, nem mehet ki!

Felejtsd el a "konfliktusmentesen" igényedet, ő az, aki miatt nem lehet a konfliktust elkerülni. Kénytelen vagy megtenni a lépéseket (automata ajtóbehúzó pl, após kitiltása a picsába, stb.) mert azzal nem számolhatsz, hogy ő megfogadja amit kérsz.

2022. júl. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
95%

Bunkó, primitív emberrel (apósod láthatóan az, ha a saját otthonodban nem tartja tiszteletben a kérésedet) nem lehet konfliktusmentesen rendezni ezt a dolgot. A helyedben a cica érdekét nézném, mert felelős vagy érte, és bizony komoly baja eshet, ha kiszökik. Főleg egy korábban kizárólagosan benti macska teljesen védtelen odakint.

Két lehetőség van: vagy a férjed beszél vele (ha hajlandó rá), vagy meg kell mondani apósnak, hogy nem látjátok szívesen a viselkedése miatt. Veszekedés nélkül nem fog menni sajnos, de nekem fontosabb lenne a macska biztonsága, mint a bunkó apósom önérzete.

2022. júl. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:

Én is szeretnék majd cicakifutót a cicának, már megkaptam azt is apósomtól hogy szegény macskám börtönben él. Szóval csak felfogta hogy van cicám. Nekik is volt macskájuk de nekik kint volt és fogyóeszköz volt, aki sajnos el is fogyott..

Mondjuk a férjem is elmagyarázhatná neki ezt, mert mindig csak én szólok érte. Lehet őt kéne megkérni hogy legyen szíves az apjával beszélni erről.

2022. júl. 22. 07:54
 8/52 anonim ***** válasza:
96%
#1 Remélem kidobtad a kedves rokont a házból.
2022. júl. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
97%
8: Ki, és természetesen ő van megsértődve, azóta még az utcán se köszön. Valahogy nem érzem veszteségnek :)
2022. júl. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:
Egyébként sajnos tényleg bunkó meg primitív, emellett tudom hogy lenéz engem, sokszor úgy beszél velem mint aki totál hülyének néz. Ez a része nem igazán érdekel, a cicám már annál inkább.
2022. júl. 22. 08:03
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!