Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek elvárható lenne,...

Szerintetek elvárható lenne, hogy időnként támogassanak?

Figyelt kérdés

Mielőtt nekem esnétek, szeretnék párhuzamot vonni a szüleimmel, de nem azért, hogy jogalapot nyerjek a felvetésemnek, inkább a véleményekre vagyok kíváncsi.


Tehát a szüleim munkás emberek, nem kiugró jövedelemmel, ráadásul édesanyám már egy ideje rokkantnyugdíjas. Havi bevételük kb 500e Ft, kiadásuk jó részét anyu kezelése és ápolása teszi ki. Feleségemmel már néhány éve kiköltöztünk, szerencsére sikerült anyagilag megalapozni a jövőnket, de azért így is rengeteg a kiadás, mint bármelyik, fiatal felnőtt esetében. Anyuék mindig igyekeztek támogatni: sokat nem tudtak adni soha, de adtak pénzt amikor kiköltöztünk, amikor kocsit vettünk vagy amikor lakást, összességében milliós nagyságrendben kaptunk támogatást az elmúlt években.


És akkor megérkeztünk anyósomékhoz. Mindketten dolgoznak, havi bevételük 800e - 1m Ft és tudni kell róluk, hogy ők az igazi, tankkönyvbe illő, szűkmarkú emberek. A fizetés mellett vannak bankibetéteik, állampapír illetve egyéb befektetések. Nagyobb kiadásaik nincsenek. És kérlek, higyjétek el, hogy nem a rosszindulat szól belőlem, de az esküvőn kívül soha egy fillér támogatást nem kaptunk, sőt, igazából az esküvőre sem sokat, de mindegy.

Soha nem kértünk és enélkül is megoldódott, de őszintén szólva nagyon jól jött volna lakásvásárláskor vagy amikor felújítottunk, és itt nem arról van szó, hogy addig kell nyújtózkodni ameddig a takaró ér, hanem arról, hogy azért jelentősen gyorsabb lett volna az egész ha kisegítenek.

Jó példa erre az, hogy rendszeresen kérdeztek a kisunoka felől és kénytelen voltam azt válaszolni, hogy kisunoka akkor lesz, amikor minden feltételt megteremtünk hozzá.


Jelentem, a kisunoka már úton, de ez megvalósulhatott volna 2-3 évvel ezelőtt is.


Mit a véleményetek, ti elvárnátok a támogatást amikor tudjátok, hogy lenne miből? Illetve természetesen a szülők nézőpontjára is kíváncsi lennék.

Köszönöm



2022. nov. 25. 21:06
A kérdező szavazást indított:
Szerintem ebben az esetben elvárható lenne.
Nem milliókkal, de elvárható lenne kis támogatás.
Szerintem rendben van az, ha nem adnak támogatást, oldják meg a fiatalok.
Ő pénzük, ő döntésük, el kell fogadni.
75 szavazat
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
87%
Nem kötelező nekik, sajat pénzük azt tesznek vele amit akarnak.
2022. nov. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Megvagytok, van fedél a fejetek felett, van kocsi stb, megéltek, nem is rosszul. A szülőknek egy ilyen házaspárt nem kell támogatniuk, mert nincs miért.
2022. nov. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

2


Igen, de 30 évesen jutottunk el oda, ahol mondjuk 26 évesen szerettünk volna tartani. Évekig csak spóroltunk meg kuporgattunk, hogy végre tartsunk valahol. Annyira nem esett jól ez a része. Persze, ezen sokan keresztülmennek, nem akarok anyagiasnak tűnni, ez van, és egyébként nem haragszom rájuk, csupán tényleg érdekel, hogy mások hogy vélekednek.

2022. nov. 25. 21:17
 4/38 anonim ***** válasza:
78%

Én szülőként mindig támogatnám a gyerekeimet ha megtehetném.

Mindig az a legfukarabb akinek van. Érthetetlen számomra.

2022. nov. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
85%

30 évesen, hát az én szüleim 50 éves korukra nyögték ki az ingatlanhitelüket, szerinted még elvártam volna, hogy ezután nekem adjanak? Nem, éljenek jól, megérdemlik.

A nagy esküvőktől meg amúgyis irtózom, oldja meg az ifjú pár ha extrákat akar.

2022. nov. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

5


Nem írtam nagy esküvőt. Amennyire tudtuk, szűkre fogtuk azt is, hogy ne vigye el a megtakarításainkat.

2022. nov. 25. 21:48
 7/38 anonim ***** válasza:
82%
Engem a tesóm halála után kezdtek támogatni, addig őt favorizálták. Akkor mintha rájöttek volna arra, hogy nem lehet a túlvilágra magukkal vinni a pénzt. Addig is boldogultunk, de azóta lényegesen könnyebb az életünk. Csak azt nem értem, hogy ehhez a felimeréshez miért kellett egy tragédia.
2022. nov. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
16%
En azt gondolom ekkora bevetelnel illene adniuk. Ez csak az en velemenyem....nyilvan ha a szulo nehezen el,ne adjon termeszetesen, de ha 1 millio korul jon be havonta penz, en meg sem tudnam allni, hogy ne adjak. Az ember a sajat gyereken ott segit ahol tud. Meg en mindig is ugy gondolkodtam, hogy kire/mire koltsek, ha ne a gyerekeimre/unokaimra? Vegulis ok a legfontosabbak, a penz masodlagos. Igy en azt mondom, ha nem is oriasi osszegekkel, de valamennyivel segitettem volna, vagy pl. Egy felujitasnal azt mondom h en allom ezt vagy azt a reszet a felujitasnak. Lehet te nem vagy nekik szimpi erre nem gondoltal? Vagy nem is szeretik annyira a lanyukat... vagy egyikuk adna, masikuk nem....sokminden lehet.
2022. nov. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
92%
Egyebkent hozza tennem, hogy rosszabb is lehetne, pl. En szuleim ramogatnak minket, ferjem rokonai keregetnek kolcson. Es ez sokkal rosszabb, utana vissza keregetni a penzt stb, anyosek elvarnak a havi tamogatast is szoval...nem konnyu.
2022. nov. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
83%
Milliós nagyságrendű támogatás, de nem érzed soknak? Oh boy, nagyon nem vagy tisztában az átlagemberekkel. Egyébként értelek, ha a családban ennyire megy a támogatás, akkor elvárható lenne a másik féltől is. Mondjuk én hozzátenném azt is, hogy bőven sokkal többet kaptatok, mint az átlag, mindkét oldalról.
2022. nov. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!