Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy lehet ezt kezelni még?

Hogy lehet ezt kezelni még?

Figyelt kérdés

Úton van a második kisfiunk és anyósom már az eleje óta (hatalmasat csalódott újra hogy ő sem lány lesz..) ha jönnek vagy telefonálnak mindig csak azt hajtogatja (ezzel a fanyal nevetve! sajnálkozó hangnemmel) hogy úgy sajnál, milyen nehéz lesz, milyen rossz nekem, ő nem tudná ezt csinálni, jó kemény lesz két fiúval, nem irigyel, mire vállalkoztam stb.

Volt hogy közben a vállam veregette...

Ilyenkor mindig full nyugodt hangnemben elmondom hogy ne sajnáljon, tervezett gyerekek, nincs ebben semmi ördögtől való.

De már nagyon idegesítő, nem tudom mit lehetne ilyenkor mondani ezen kívül? Valami ötlet?


2023. jan. 16. 17:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Az ilyet messzire elkerülném, nemhogy beengedjem az otthonomba. Elég bunkó paraszt, már bocsi.
2023. jan. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
Nem meghívni, nem felvenni neki a telefont. Más nincs, mint az elkerülése. Én nem értem, mért ilyen bunkó minden anyós, legalábbis a gyakoris statisztikákat nézegetve, pedig nem öregek, 50-60 között lehetnek.
2023. jan. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
30%
2-es! Ezen az oldalon sok a kamukérdés, rengetegen hazudnak, ferdítenek, nem mondják el a dolgokat. Nem kell erre alapozni!
2023. jan. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem úgy érti. Az én anyósom szerintem 10 mondatból 9-szer bántó baromságokat beszél. De sok év után rájöttem, hogy nem úgy érti, egyszerűen csak nem okos, nem tudja, hogy mit illik és mit nem. Én is úgy gondolom, hogy nehezebb két fiúval, mint mondjuk egy lány egy fiúval, bár ez se mindig van így. De hogy nem mondanám neked az tuti. Mert be tudom fogni a számat. Anyósom (és ahogy elnézem a tied sem) nem tudja befogni.
2023. jan. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%
Frusztrált, hogy nem lány lesz, mert ő lány unokát szeretett volna, ez feszültséget okozott nála, ezt megpróbálja rád is rádragasztani, hogy ne egyedül érezze magát rosszul. Ezt csak azért írom, hogy megértsd a motivációját. Ha értelmesebb akkor megpróbálhatod megbeszélni vele. Ha nem, akkor egyrészt csökkentsed a kapcsolat gyakoriságát, másrészt minden alkalommal fejezd ki, hogy mennyire örülsz, és sajnálkozz, hogy milyen rossz neki, hogy nem tud örülni az új unokának. Tehát amit rád akár vetíteni, azt vetísd vissza. Majd abbahagyja, ha még jobban sajnálkozol rajta.
2023. jan. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%
5 ! Nagyon egyetértek!
2023. jan. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%
Veregesd meg Te is a vállát, hogy mennyire sajnálod azért, mert ilyen rossz a természete és ilyen korlátolt a gondolkodása és ettől mennyire szenvedhet. (Csak vicc volt :))
2023. jan. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Megmondod, hogy vagy valami pozitívat mondjon, vagy semmit.


Vagy esetleg egyszer vigyorogva emlékezteted, kinél fogja az a két fiú a nyári szünetet tölteni pár év múlva...

2023. jan. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ilyennel jobb nem tartani a akpcsolatot.
2023. jan. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Barátságos hangnemben elmondanám neki, hogy ez az én életem és nem az övé, és én nagyon örülök neki, és ha csak sajnálkozni tud más örömén, akkor inkább ne is mondjon semmit.
2023. jan. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!