Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez hatalomfitogtatás az...

Ez hatalomfitogtatás az anyósom részéről?

Figyelt kérdés

Az anyósom állandóan azt hajta, hogy majd nyáron, amikor náluk nyaral a kisfiunk, akkor nagyon el fogja rontani. De ezt így külön ki is emeli és többször el is mondja.

Ti ezek után hagynátok, hogy felügyeletetek nélkül maradjon ott a gyereketek?


2023. jan. 28. 15:50
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
67%

Nem hiszem, hogy rosszindulat áll mögötte, azt se, hogy ilyen erőfitogtatás, valószínűleg ezt érzi egy nagymama feladatának és büszke, hogy csinálhatja.


Hagynám, persze, az én anyósomnak is az az első, mikor megérkezik a gyerek, hogy "gyere kicsim a kamrába, mutasd meg mamának, milyen finomságot kérsz", én csak nevetek ezen, hát hadd rontsa el abban a pár órában, napban :D

2023. jan. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
89%

Kérdezd meg, mondja el részletesen, mit jelent az, hogy "jól el fogja rontani". Ha csak annyit, hogy minden nap süt palacsintát, és hosszú meséket fog olvasni a gyereknek, az nem nagy baj. De ha mondjuk engedi neki, hogy késő éjszakáig tévézzen, ne fürödjön és a fogmosáshoz sem ragaszkodik, esetleg engedi vaggy éppen tanítja csúnyán beszélni, no az nagyonis problémás.


Ezt úgy is írom, hogy én is a kedvében járok az unokáimnak, ami az ételeket és a programokat illeti, de az alapvető szabályokat betartatom. Főleg mondjuk olyat, hogy ne adjunk cukros ételt neki, stb, tehát ami közvetlenül ártalmas.

2023. jan. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
74%
Mit ért ez alatt pontosan és hány éves a gyerek?
2023. jan. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
84%

Ez nagyon kontextus-függő.


Manapság a gyerekek "elrontása" a nagyszülők feladata, és ezalatt azt kell érteni, hogy ott nem lesz annyi szabály, olyan szigorú rendszer mint otthon, megy majd a dőzsölés. Ez nem azt jelenti, hogy elrontja a gyereket, ugyanis ők gyorsan megértik, hogy kinél mit lehet és mit nem.


Persze, állhat mögötte az is, hogy szerinte túl szigorú vagy, de kitudja? Lehet már nagyon várja az unokáját a nyárra.


Én nem venném el a nyaralást a gyerekemtől, neki ő a MAMÁJA, neked meg az anyósod.


Én anyám se bírta az anyósát, de a világ legjobb nagymamája volt.

2023. jan. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
4 éves. a másik unokáját is kóláztatja állandóan
2023. jan. 28. 16:04
 6/38 anonim ***** válasza:
86%

Akkor kérd meg, hogy kólát ne adjon neki vagy max. 1 pohárral.


De most abból, hogy 1 évben egyszer ott nyaral a gyerek és ezalatt kólát iszik, ilyeneken mem problémáznék.


Nyilván ne veszélyeztesse, tehát olyan dolgokat ne adjon neki, amire allergiás.


Amúgy nem csinálnék belőle problémát, ha pár napig a mamánál nyaralva nem brokkolikrémlevest enne hallal, mint itthon :D

2023. jan. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
90%
Az hogy a nagyinál többet szabad, mint otthon alapvetően szerintem nem probléma. Csak ne bujtogassa a gyereket a szülő ellen, hogy "na látod a nagyi nem olyan gonosz, mint anyád", meg hasonló szövegek, illetve ne sulykolja a gyerekbe, hogy otthon majd követelőzzön ugyanazokért, amiket a nagyinál lehetett.
2023. jan. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
79%
Minek ettől előre félni? Ha odaviszitek a gyereket,adtok hozzá használati utasítást. Mikor fekszik,mit eszik,mit nem szabad stb... aztán ha anyós azért is az ellenkezőjét csinálja,akkor szóltok. De ha csak kicsi kilengések vannak,pl két túrórudit evett a gyerek ott,egy helyett,azon nem problémáznék. Igazából ezt te tudod,hogy mi az,ami neked nem fog tetszeni,és mi az,amin csak mosolyogsz,mert a gyereked szeretettel gondol a nagyijára,aki a te anyósod.
2023. jan. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
28%
Engem mondhatni jól elrontott a nagymama, állandó édesség, nassolás, üdítők, tizenévesen már elhízott voltam, később sem múlt el az étkezési zavar.
2023. jan. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
71%
Mindenesetre primitív az anyós. Inkább versengésnek nevezném, mint hatalomfitogtatásnak. A kisebbségi érzését akarja kompenzálni, a gyerek szeretetét akarja megvenni, mert reszket, hogy alapból a gyerek őt nem szereti annyira, mint téged. Az anyósod téged pont ugyanannyira utál, mint te őt. De azért nem akadályoznám meg, hogy a gyerek odamenjen, nem okoz súlyos károkat, az aprók felett meg szemet lehet hunyni, a nagymama is rokon. A saját érdekedben jobb, ha ezen nem izgatod magad, hanem belekalkulálod a gyereknevelésbe.
2023. jan. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!