Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normális a menyem?

Normális a menyem?

Figyelt kérdés

Tegnap volt az esküvőjük, így már menyem.

Voltak vitáink előtte a fiam asszonnyával. Pl javasoltam neki hogy milyen legyen az esküvő stb. De ő és a fiam mindig mondták hogy majd ők tudják, mivel ez az ő napjuk. Tőlünk semmilyen összeget nem akartak elfogadni, mondván úgy is bele szolnánk a szervezésbe. Nekem ez rosszul esett, de mindegy, legyintettem. Viszont abban reménykedtem hogy lesz templomi szertartás, mert szerintem illik ott házasodni. És miután lement a polgári szertartás és fényképezés megkérdeztem a menyemtől hogy mikor megyünk a templomba. Erre ezt mondta nekem a násznép előtt hogy : istenem, hányszor mondjuk még el neked hogy nem lesz? Nem lesz mert nem akarunk, csak is te akartad, fogad már el végre hogy nem körülötted forog a világ. Csak lestem mikor mondta, erre a fiam is mindenki előtt mondja, én akartam erőltetni, senki sem akarta. Most őszintén annyira megalázva éreztem magam hogy mindenki előtt így nekem estek. Nem tudom hogy még is mit képzelt a menyem. Egész lagzin nem éreztem ezek után jól magam, már majdnem hazamentem, de kibirtam az egészet.


2023. febr. 6. 01:29
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
99%

Ez most komoly?

Nem akartak templomi esküvőt. Minek feszegetted?

2023. febr. 6. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 Darius- ***** válasza:
6%
Én azért nem hallgattam volna. Ahol nem adjak meg a tiszteletet felénk, nem kell maradni, vagyis nyilvanosan le kellett volna lépni. A gyerekedtol nem volt szép a nyilvanos megalazas, mert azt meg lehetett volna oldani négyszemkozt is. Idegentol nincs amit elvarni pluszt. Ugyanis ez fuggetlen az esettol, mert kettejuk dontése csak, hogyan szervezik meg eskuvojuket. Sajnalom.
2023. febr. 6. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
97%
Ha megmondták, hogy nem lesz templomi esküvő, akkor miért kellett rakérdezni? Ha a násznép előtt mondta, akkor valószínűleg a kérdés is a násznép előtt hangzott el. Tehát először is Te voltál tiszteletlen, Te nem tartotta tiszteletben a fiatalok döntését. Én kétszeresen is anyós vagyok, de eszem ágában nem volt a gyerekeim esküvőjébe beleszólni, mert maximálisan igazuk van abban,hogy ez az ő napjuk. Amúgy nem kaptatok meghivót? Abból ugyanis ki kellett, hogy derüljön a templomi esküvő elmaradása, ebben az esetben a kérdésed célja nem volt más, mint hogy kellemetlen helyzetbe hozd a menyedet. Lehet, hogy ingerült hangnemben hangzott el a válasza, de a kóstolgatást Te kezdted. És, hogy a kérdésedre válaszoljak, ennyiből mi itt nem tudjuk megítélni, hogy normális-e a menyed, de ha csak annyi a bűne, hogy nem úgy táncol, ahogy Te fütyülsz, akkor igen, normális.
2023. febr. 6. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
98%
Ő döntésük nem kell belekavarni.
2023. febr. 6. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
98%

Miért kellett a násznép előtt hülyeségeket kérdezni, hisz addigra már nyílvánvalóvá válhatott számodra hogy nem lesz templomi esküvő.


Az pedig tökre normális, hogy a saját esküvőjükről ök döntenek, nem te.


Nagyon remélem, hogy a későbbiekben is ilyen határozottak lesznek, és ők fogják irányítani a saját kis életüket. Sok boldogságot nekik!

2023. febr. 6. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
99%

Direkt beszóltál neki az esküvőjén, hogy megszégyenítsd.

Szerintem nézz jó mélyen magadba.

2023. febr. 6. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
95%

Tehát te nyilvánosan feszegetsz olyan témát, ami már a fiadék által le lett zárva, de ők ne feleljenek neked nyilvánosan?

Kinek képzeled magad amúgy?

Tökre igaza van a fiadéknak, neked meg semmi beleszólásod nincs az életükbe, és az esküvőjükbe sem.

Annak "illik" templomban házasodni, aki valláskárosult. Akinek nincsenek képzeletbeli barátai, az meg nem érti, miért kéne egy templomban tartani az esküvőt.

2023. febr. 6. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
98%
Igen, normális. Az ő esküvőjük, nem a tiéd. Miért nem lehet elfogadni a másik döntését? És kit érdekel, mit illik? Ha az illene, hogy a násznép a kútba ugrik a szertartás részeként, az is oké lenne?
2023. febr. 6. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
96%
Teljesen normális a menyed és a férje is elég határozott ahhoz, hogy esélyük legyen megtartani maguknak a kapcsolatukat. Fogadd el, hogy már nincs beleszólásod a fiad döntéseibe és bizony egy másik nő véleménye többet nyom a latban, mint a tiéd. Ha látni akarod majd őket és a leendő unokáid, akkor barátkozz meg ezzel a felállással időben.
2023. febr. 6. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező: el kell fogadnod hogy a véleményed egyfajta vélemény, az hogy "templomban illik házasodni", a véleményed, ők meg nem akarták.

Nem kellett volna rákérdezni.

2023. febr. 6. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!