Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, hogy anyósommal a...

Mit tegyek, hogy anyósommal a beszélgetés ne csak panaszkodásból álljon? Egyszerűen kiszívja az összes pozitív energiát belőlem.

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, de nem az zavar, hogy elmondja, hanem az, hogy akárhányszor megyünk oda hétvégére, mindig elpanaszolja ugyanezeket akkor, amikor se aposóm, se a férjem nem hallja.



Férjemmel mikor elmegyünk hozzájuk, és a férjemnek dolga akad, meg anyósom észreveszi, hogy egyedül vagyok, mindig jön beszélgetni. De minden alkalommal ugyanaz a téma: a férje családját mocskolja, vagy az olyan személyeket akik nem a vér szerinti rokonai.

Ugyanazon az udvaron lakik az anyósával, akit tiszta szívéből utál, mert állítólag az ő gyermekeivel nem foglalkozott amikor kicsik voltak, csak a többi unokájával, őt és a férjét folyton küldte a mezőre megmunkálni a földet, és miután megmunkálták, a termést elosztotta a többi gyerekei között (a többi gyereke nem dolgozott semmit).

Aztán, hogy az anyósa nem csinált semmit az udvaron, mindenről ő kellett gondoskodjon, ő kellett szépítse (úgy beültette az udvart növénnyel, hogy csak egy keskeny járdán lehet közlekedni)


Az unokaöccse feleségét pedig azért mocskolja, hogy nem dolgozik sehol, a férje kell eltartsa, problémásak a gyerekei (pszichikailag), és ő csak egésznap azzal foglalkozik, hogy elviszi a gyerekeket az iskolába és hazaviszi. És hogy 2500 forintos hajcsatot vásárolt magának, és minden esküvőre új ruhát vásárol. Eközben anyósom életében 2-3 évet dolgozott a gyerekei születéséig. Miután megszülettek a gyerekek (a férjem és a lánytestvére), apósom mondta, hogy ne járjon többet dolgozni, mert ő el tudja egyedül tartani a családot, inkább foglalkozzon a gyerekkel. Sokszor mesélte, hogy annyi dolga volt, hogy a gyerekeket, pár éves korukban magukra kellett hagyja, hogy el tudja végezni a teendőit. Más is sokat dolgozik, munka mellett, gyekereket se hagyja magukra, mégse panaszkodik. Miután a férjem és a testvére megnőttek, utána se ment el dolgozni. csak a ház körül, de a lakás egyáltalán nincs rend.


Ami nagyon felbosszantott, az az, hogy tudta, hogy a férjemmel még nem állunk készen, hogy babát vállaljunk, mégis becsúszott. Mikor elmondtuk neki, hogy terhes vagyok, meglepődött, gratulált. Tudtam, hogy mindig is szeretett volna unokákat, de a lányának nem sikerült teherbe esni. Már pár éve mind próbálkoztak.

Miután elmondtuk a hírt, a férjem magamra hagyott, mert el kellett menjen valahova, anyósom pedig odajött hozzám és elpanaszolta, hogy milyen rossz volt neki a terhessége, hogy az utolsó hónapokban is kellett menjen a mezőre dolgozni, hogy amikor a férjemmel terhes volt, majdnem elveszítette őt, mert vérzett, az utolsó hetekben a férjem nyaka köré tekeredett a köldökzsinór. Mondta, hogy neki csak 2 év próbálkozás után sikerült, hogy teherbe essen. Ezután pedig elkezdett sírni, hogy a lányának sehogy se jön össze a baba, oedig megvizsgáltatta magát többször is, a méhe rendben van, biztos a férjével van a baj. Mindenzt úgy mesélte, mintha nem örvendett volna nekem, és jobban örvendett volna, ha a lányától lesz az unoka.

Elmondtam ezt a férjemnek, hogy nekem úgy tűnik, hogy az anyja nem igazán örül, másnap meg jött anyósom és mondta, hogy ő nagyon örül nekünk, mert mindig is kellett neki unoka.

Ezután, olyan melegeket csinált a házban, hogy nem tudtam bent ülni. Mondtam neki is és a férjemnek is, hogy ebben a melegben én nem nagyon kapok levegőt. Pár alkalommal ezután nem csinált ekkora meleget, utána mintha semmit se mondtam volna, megint olyan melegek voltak a házban, hogy egész nap nyitott ablakkal kellett üljek a szobában.



2023. febr. 12. 12:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Mért jársz oda? 1. karácsony 2. születésnap/névnap. Ennyi. Nem a barátnőd. És mikor ott vagy, akkor is max 3 órára.
2023. febr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

A másik dolog az, hogy a sógornőm férjének az anyját is megszólja, hogy napi 8 órát a gép előtt dolgozik, ülő munkát végez, utána mégis fáradtan megy haza, otthon pedig nem dolgozik sokat (ő tanult ember, egyetemet végzett, anyósom csak 12 osztályt).


Attól félek, nehogy az én édesanyámról vagy rólam is ilyasmiket terjesszen (nincs ahonnan megtudjam), mert mi is irodában dolgozunk, én pedig alá tudom támasztani, hogy a pszihikai munka is fárasztó.

2023. febr. 12. 12:59
 3/17 A kérdező kommentje:
#1-es, a férjemért szoktunk menni oda hétvégére. Van munkája a faluban, amiket elvállal, én pedig ha nem megyek, megsértődne. A férjemért teszem
2023. febr. 12. 13:01
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
Az, hogy férjnél vagy, nem jelenti azt, hogy magadat mérgezned kell. Te mérgezed magadat, nem ő téged, miközben te védtelen bárányka vagy. Ha a férjed ezt elvárja tőled, akkor nem szeret. Kiút: válás. Ha nem várja el, akkor meg tiszta sor, hol a probléma? Nem mész és kész.
2023. febr. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Te meg idegeneknek szidod őt a gyakorin.
2023. febr. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
Nem veszed észre, hogy ugyanazt csinálod? :D
2023. febr. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

Neked miért nem lehet otthon munkád amíg a férjed maszekol? Miért kötelező ilyen emberekkel lenned? Hisz a férjed sincs vele? Ha még a férjeddel együtt lennél eközben azt mondom oké, de így?

Maradj otthon hétvégén. Nem hiszem el hogy nem találsz magadnak elfoglaltságot. Kikapcsolódást vagy házimunkát otthon. Sokkal hasznosabb lenne. Vagy látogasd meg a saját anyádat vagy rokonaidat.

Vagy mond meg a nőnek hogy ne panaszkodjon mert nem érdekel. De ha nem panaszkodik akkor meg miről tudna beszélni? Semmiről.

2023. febr. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
40%
Nem nagyon figyeltem a sztorira, mert unalmas, de úgy tűnik a legnagyobb baj vele, hogy násokra panasztkodik. Hát, túléled.
2023. febr. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Hát hallod, mialatt végigolvastalak, egyszerűen kiszívtad az összes pozitív energiát belőlem!

Olvasgass már, hogy milyen anyósok vannak, a tiédnek az a "bűne", hogy mesélget neked az életéről, meg nagyon befűt!

Normális vagy te egyáltalán?

...és mi az a "pszihikai" munka amit végzel? Mert hogy nem szellemi, az biztos!

2023. febr. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell vele annyit beszélgetni.
2023. febr. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!