Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Megtudnátok bocsájtani az...

Megtudnátok bocsájtani az anyósotoknak?

Figyelt kérdés

Éveken át nem foglalkozott az unokákkal, soha rájuk sem nyitotta az ajtót. Évek teltek el, az ünnepek nélküle, és soha egy darab csokit nem adott a gyermekeinknek pedig megtehette volna. Számára csak a férjem nővérénem 2 gyereke létezett. A születésük után sem segített volna bármiben, bármi gondunk volt csak nehezítette a helyzetünket,ha kórházba voltunk egy pohár vizet nem adott a kezünkbe.


Most ő lett beteg, szívinfarktust kapott, műtötték és lett egy tüdőödémája. Tegnap após arra kért "utolsó óráiban" legyünk kegyesek, és hadd lássa az unokáit.


Én egy kicsit azt érzem mindig csak akkor keresnek bennünket ha megszorulnak,de mégis csak a férjem anyja. Hogyan lehetne magamba ezt legyőzni és jó arccal bemenni hozzá a kórházba? Nem kívánok én neki rosszat, éljen de a legjobban akkor érzem jól magam ha távol van tőlünk mert szereti a családot szétszedni.


2023. febr. 23. 09:15
1 2 3 4
 1/35 hollófernyiges ***** válasza:
72%
Legyél jobb ember mint ő.
2023. febr. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
81%

Nálam se az apja se volt anyós nem tartotta velünk a kapcsolatot.

Volt anyósom beteg lett (már végstádium) és akkor üzent hogy szeretné látni az unokáját és bocsánatot kért. Én bevettem hozzá...

2023. febr. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
74%
Egyértelműen mennék és vinném a gyerekeket
2023. febr. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Mi is mindenképpen délután elmegyünk, csak a magambam lévő érzésekkel küzdök. Szerettem volna ha lett volna a gyerekeimnek nagyszülője. Alakulhatott volna másképp is.
2023. febr. 23. 09:28
 5/35 anonim ***** válasza:
86%

Az unokák mennyi idősek?

Mennyire viselné meg őket egy ilyen kórházi látogatás?

Gondolom nem is nagyon ismerik a nagyanyjukat.


Magadban kell megvívnod ezt a harcot. Ez a részéről már tekinthető egy bocsánatkérésnek. Ha bemész az olyan mintha megbocsátanál és szerintem akkor győzöd le igazán önmagad.

2023. febr. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim válasza:
74%
Nem, nem kínoznám a gyerekeket teljesen fölöslegesen. Az anyósnak meg már úgyis mindegy.
2023. febr. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
86%

Egyrészt, ezt nem neked kell megbocsátani, hanem a férjednek, mert az ő anyja.


Másrészt, egyáltalán nem tartottátok a kapcsolatot? Mert kisgyerekeket biztos nem vinnék be haldokló, ki tudja milyen állapotban lévő félidegenekhez.


Nem tudjuk a részleteket. Mondjuk, szerintem felesleges őket bevinni, ha eddig sem érdekelték az unokái, de én nem is csinálnék ebből lelkiismereti kérdést.

2023. febr. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
97%
Követem ezt a kerdést. Az anyósom dettó ugyanez, soha nem látta a fiainkat, nem érdekelte őket soha, csak a férjem húgának a gyerekei. 80 éves és beteges, egyre inkább, és amilyen hisztérikus a család, biztosan lesz ilyen megkeresés nálunk is. A ferjemmel már beszéltünk erről, ő kereken kijelentette, hogy nem fogja a gyerekeit odarángatni egy vadidegen haldokló ágyához, ha addig nem kellettek a gyerekek, akkor nem mindegy már? Hajlok erre én is. A gyerekek fontosabbak, mint a haldokló. Főleg az előzmények után. De élesben lehet, hogy másként döntök majd, nem tudom. Majd írd meg, mi lett.
2023. febr. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk párom apja halt meg nem rég. Az unokái tőle sem kaptak soha semmit,csak a másik családból származó gyerekek. Mikor haldoklott,minket is megértéseteket,hogy menjünk be hozzá. Párommal gyermekkorában nagyon bután bánt az apja. Emiatt párom élből elutasította hogy be megy hozzá. Nektek kell tudni,hogy milyenek a sérelmek. Párosmban olyan nagy volt,hogy még a temetés se ment el.
2023. febr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
86%
Felfogni nem tudom az ilyen képmutató sztorikat. Nálam ez úgy működik, hogy mindenkiről az alapján alkotok véleményt, hogy milyen fénykorában. Ereje, hatalma, döntési lehetőségei birtokában. Mind tudjuk már akkor is, hogy leszünk még lerottyanva. És bízunk abban, hogy a másik majd lesz akkora veréb, hogy akkor is odajön, mert hát csak ezért meg csak azért? Aki akar, menjen. Meg még sírdogáljon is. Eszembe nem jutna a helyedben odavinni a gyerekeket.
2023. febr. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!