Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan rendezhetném ezt a...

Hogyan rendezhetném ezt a dolgot az anyósom és köztem?

Figyelt kérdés

Az anyósom egy szuperhős, de tényleg. 3 gyereket egyedül nevelt fel, főz, mos takarít... De vannak hibái.


Többször adósságot csinált (mindig mi segítjük ki a férjemmel és néhányszor oké, de nekünk is sakkozni kell a költségekkel és sokszor megvárja, míg beüt a krach, szóval annyira még tervezni se lehet).


Van egy unokája, a lánya háztartásbeli. A kislányt állandóan édességgel tömi, mondván, ritkábln találkoznak és egy nagyszülő nyugodtan kényeztetheti az unokát. Engem ez nagyon idegesít, mert a gyerek úszik a cukorban. Ráadásul a kislányt egyfolytában cibálják, öltöztetik, nem engedik a mászókára, nem engedik szaladgálni, sikítoznak, hogy jaj, kimelegszik, elesik...


Próbálok maximális tiszteletet tanúsítani, például mindig elmondom, hogy most tudunk adni pénzt, de azon az áron, hogy pl. ki kellene fizetnem ezt-azt, de csak jövő hónapban fogom tudni, kérek mindenkit, hogy ha költ, erre figyeljen...


Vagy játszom csendben a kislánnyal, nenlm sikítozok a feje felett és akkor nem pörög, nem esik le, nem melegszik ki...


Most születik meg a közös gyerekünk és már tudom, hogy anyósom sokmindenen kiborul. De én nem szeretnén percenként öltöztetni a gyereket, szeretném, ha kiegyensúlyozottan étkezne és fel merne mászni a mászókára, stb


Sajnos mostanában nem mindenhez tudok már jó képet vágni, ezért azt hiszik, nem szeretem az anyósomat. De egyszerűen csak nagyobb távolságot szeretnék tartani, mert akármit csinálok, a gyerek meg fog fázni, el fog esni, piszkos lesz... Ez a dolga, gyerek... akkor is megfázik, ha ezen siránkozom, mert melyik gyerek nem fázik meg.


De a sikítozás, kibeszélés, pláne a férjemnek (jaj, drágám, nem igaz, hogy ez a lány nem ad még egy pulóvert a gyerekre), nem kell.


Oké, hogy első gyerek, de úgy érzem, tudok róla felelősen gondoskodni...


Ti hogyan viselkednétek? Mit tennétek?



2023. máj. 8. 09:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Minden esetben, amikor anyósod (vagy anyukád) túllép egy határt, belebeszél, akkor nem kell veszekedni, elég, ha lezárod a kéretlen utasítgatást azzal, hogy "köszönöm, mama, figyelek rá, majd én közbelépek, amikor kell". "Mama, hagyja jatszani a kicsit, majd én vigyázok rá, ne aggódjon."
2023. máj. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Ha elkezdene kioktatni, vagy panaszkodni a nevelésemre, megmondanám neki, hogy ezt és ezt tudom én is, nem kell a kioktatás.
2023. máj. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk ha ilyenek voltak mindig azt mondtam, hogy én szültem ezt a gyereket, én vagyok az anyja, majd én tudom. Neki volt már lehetősége felnevelni a sajátját, ez most az én lehetőségem.
2023. máj. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Minél ritkábban kell vele találkozni, mondjuk havonta egyszer két órára, és nem kell pénzelni. Nektek van szükségetek a saját pénzetekre, az anyós nem eltartásra szoruló óvodás. Minden kioktatást csípőből visszautasítani, finomkodás nélkül. Nem baj, ha megsértődik, sőt kifejezetten előny.
2023. máj. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Mit tennék? Közölném, hogy egy büdös forintot nem adok nekik akkor sem, ha éhen döglenek, valamint hogy utálom a vén qrvát. te tényleg ennyire hülye vagy kérdező?
2023. máj. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A pénz kéregetésre azt mondanám, hogy térjünk vissza rá, miután kifizettem minden számlámat és látom, mennyi " fölös" pénzem marad. Akkor megbeszéljük, mennyit tudok nélkülözni.

A baba születése után viszont eszemben sem lenne egy felnőtt ember felelőtlenségét pénzelni a saját babám eltartása. A gyerek nevelés sokba kerül, a váratlan helyzetekre is kell tartalék, így ezután ne számítson a pénztárcámra, mert egy valóban rászoruló személyre fogom költeni.

2023. máj. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Simán mondd a képébe, hogy köszönöd, de nem kell kioktatni.
2023. máj. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

Mirét szuperhős? Mert ki tudott nyomni három gyereket??? Ne röhögtessél már, ez még egy afrikai őslakónak is megy.


Ami viszont komoly probléma, hogy kioktat, azt hiszi, ő az atyaúristen, mellesleg képtelen bánni a pénzzel és mindig adósságban van.


A legelső kioktatásnál megmondtam volna, hogy akkor itt be lehet fejezni, és majd keressük mi, amikor kedvünk van, ezen kívül nem vagyunk bank, szóval keressen magának másik ATM-et.


Ja, és vagy moderálja magát, vagy hazamegy.

2023. máj. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Ez nem szuperhős. Ez egy idióta!:D

Gondolhatod, hogy nevelt ez gyereket, ha az unokájával, meg a pénzzel sem tud bánni.

Tartsd csak a távolságot, kit érdekel ki mit hisz?

Amúgy sem kell szeretni az anyóst. Ez nem előírás te!

2023. máj. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt csinál az unokával, amit az anyja enged neki. A te gyerekeddel azt csinálja majd, amit te engedsz neki.
2023. máj. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!