Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy viselkedtek azzal az...

Hogy viselkedtek azzal az anyóssal aki nem szereti a gyereketek?

Figyelt kérdés

Az anyósom a sírba tesz. 2 unokája van viszonylag kis korkülönbséggel, egyik a fiától (és tőlem) a másik a lányától. Na most a nyilván a lányáról lévő unokáját olyan szinten preferálja, hogy tényleg kellemetlen. Oké, még kicsik, nem értik ők se miről van szó, de engem borzalmasan zavar. Az elején még próbálkoztam jó viszonnyal, de mára már olyan szinten feladtam, hogy már csak jó arcot sem próbálok vágni.

Minden amit a másik unoka csinál az szuper, tökéletes. A lánya nyílván tökéletesen neveli, semmi hiba, minden olyan csodálatosan megy hogy könyvet lehetne írni róla.

Ezzel szemben nálam már másfél perc videochatelés után bármit is lásson jön a kérdés, hogy ez oké? Ezt lehet? Nyílván tudom, hogy ő mit gondol, de nem mondja ki face to face hogy szerinte káros, de amúgy le is szrnám, csak az állandó magyarázkodásból áll már szinte az egész kapcsolat. És beleuntam, legközelebb szívem szerint megmondanám neki, hogy ja kva káros, mindent azért csinálok hogy a végén egy retardált gyerekem legyen, és átkozza a napot is hogy világra jött.. persze ennek semmi köze a valósághoz, imádom a gyerekemet, és pénzt időt nem sajnálva kb tényleg mindent próbálok neki megadni úgy hogy egészséges legyen. Nem vagyok tökéletes, de ki az?!

Az is zavar, hogy amíg azt az unokát elhalmozza ruhákkal, játékokkal, addig az én gyerekem kis túlzással semmit nem kapott. Na nem mintha erre lennénk utalva, hogy bármit vegyen nekünk, de azért szar látni, hogy a másik unoka már a 10. játékot kapja, amíg az enyém esetleg egy hamis dícséretet.

Közben a lányát tökre szeretem, vele semmi baj nincs, sőt a gyerekét is nagyon szeretem, de őszintén szólva kezd kicsit már erre is bélyeget nyomni az, hogy az anyósom ennyire kiállhatatlan.


Már sajnos a férjem is szóvá tette hogy legyek kicsit kedvesebb a családjával, főleg az anyjával, mert látszik a fejemen ez az egész, de már belefáradtam tényleg, nem is akarok megfelelni ezeknek a lehetetlen elvárásoknak, mert úgyse leszek sose a lánya, és mivel borzasztóan elszomorít, hogy az én gyerekem ezt a hamis szeretetet kapja, amit még tényleg csak én meg az apja fogunk fel, de nagyon fáj, mert szegény nem tehet róla. Olyan érzésem van, hogy nekem jobban kell szeretnem ezt a gyereket, mert ő tök igazságtalan módon kevesebbet fog kapni. Amúgy sajnos ezt nem csak képzelem, a saját fia is látja az anyja hamisságát és őt is zavarja, de nem csinál semmit.


A kérdésem az, hogy akiknek rossz a viszony az anyósukkal ilyen olyan okból kifolyólag, azok hogy tudnak jófejek lenni továbbra is? Meg szerintetek ez amúgy gáz? Lehet hogy én vagyok csak aki túlreagálom, ha nem szereti az unokáját akkor nem szereti, most na és?! Csak nem tudom elkülöníteni magam a gyerektől, mivel azt látom, hogy őt nem szereti annyira akkor én érzem magam valahol megsértve, mert az én gyerekem. Pedig lehet hogy ez hülyeség, de vajon egy anya tudja függetleníteni magát a gyerekétől ilyen helyzetben? Nem tudom...


2023. jún. 10. 21:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
18%
Sehogy. Nincs vita köztünk, én sem szeretem a gyerekeim.
2023. jún. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
86%

Az én anyósomnak 2 unokája, mindkettő a fiától és tölem. Több gyereke nincs.

Egyik unoka sem érdekli, max addig amíg kipisztolja a facebookra.

Így az évek alatt eljutottunk odáig, hogy egyáltalán nem beszélünk egymással. Sátoros ünnepekkor talán eljön hozzánk, de akkor is csak a fiával beszélget.

Hosszú évekbe telt mire a férjem is elfogadta ,hogy nem én vagyok a hibás, és nem vagyok hajlandó jópofit vágni hozzá.

Mert egy olyan valaki aki a gyerekeimet nem szereti, nem fogadja el, azt nekem sem kell sem szeretnem sem elfogadnom

2023. jún. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%

De én ezt nem értem. A férjedet is zavarja de mégis neked teszi szóvá, hogy legyél kedvesebb a családjával?

Vagy rosszul látod a dolgot vagy a férjed az anyja mellé állt. Na ezekkel van gond.

Mert szerintem a férjed simán beszélhetne ezekről a dolgokról az anyjával, hogy miért tesz kivételt stb…

2023. jún. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
De igen, látja a férjem is, szerintem ő se szereti annyira a gyereket, vagy nem tudom mivel magyarázni azt hogy nem szól az anyjának. Vagy fél az anyjától valamiért, nem tudom... de ez már másik történet.
2023. jún. 10. 21:59
 5/28 anonim ***** válasza:
93%
Küldd el a férjed a büdös fenébe, amiért téged basztat, nem az anyját.
2023. jún. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
88%
Amit tehetsz megszünteted a kapcsolatot anyósodal,a férjed had menjen a gyerekedet se enged oda,a férjedtől meg kérdezd meg hogy a családja mellet áll ki vagy az anya mellet
2023. jún. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
34%
1*szégyeld magad,minek szültél ha nem szereted a gyerekeidet??majd öregkorodba jusson eszedbe amikor segitség kellene
2023. jún. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem túl nagy a felhajtás. A kölök nem hülye ember, tanul. Én is teljesen más kezelést kaptam a két nagyitól, nem is véletlen, hogy csak az egyikhez járok el egy-egy ebédre, kávéra ilyesmi. Traumát nem fog okozni a gyereknek. Ha tőled meg az apjától megvan a támogatás, nem fogja zavarni. Amíg nem baszogatja, felesleges ignoráláson kívül bármit tenni.


Bár én apaként, mind az anyósom, mind az anyám lecseszném, ha ilyet csinálna.

2023. jún. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Sajnos mond olyan dolgokat is, amik szerintem sértők, pl: de szép nagy orra van. Vagy multkor is: jaj már most látni hogy sokkal szebb ahogy nő.


Oké, nem mondom, ennél van sokkal gázabb család is, de na. Azért nekem burkoltan se mondja hogy milyen nagy az orra a gyereknek vagy hogy eddig jó ronda volt...

2023. jún. 10. 22:35
 10/28 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező, igazad van. Ne torzítsa el a gyerek önbizalmát a "nagyika", de nem tudsz ezzel mit csinálni, max low-contact-ot tartani. A férjeddel viszont érdemes lenne valamit kezdeni, különben tönkremész. Mi az, hogy nem áll ki mellettetek, mikor látja, hogy mi zajlik a gyereke ellen? Valószínű, hogy fél az anyjátol, gondolom az a nőszemély egy nárcisztikus dög (a leírásodból tipikus). De hagyja, hogy a gyerekét vegzálja? Ne már. Párterápia, ahol legalább nemcsak tőled hallaná, hogy gáz az egész szitu? Utána hátha pszichológushoz is elmenne, ahol megpróbálja feldolgozni az őt ért sérelmeket (mert gondolom a nagyika nemcsak az unokáival kivételez, hanem a saját gyerekei között is viszályt szított anno). Utána talán ki tudna állni a saját gyermekéért is, vagy legalább hagyni tudja majd, hogy te kiállj, ha neki nem megy a konfrontálódás.
2023. jún. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!