Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez mennyire mondható bunkóságn...

Ez mennyire mondható bunkóságnak vagy éppen normálisnak az anyósomék részéről?

Figyelt kérdés

Meghívtuk őket egy egész hétvégére hozzánk, mert messze laknak és már régen látták a 8 hónapos unokájukat. Egész hétvégén főztem, minden étkezésre készültem, levest, főétel és desszert is készült, minden nap újakat főztem.

Ami bánt, hogy sem egy köszönöm, sem egy megjegyzés nem hagyta el a szájukat, csak egyszerűek felálltak az asztaltól evés után és semmi. Mennyire normális ez más családoknál vendégségben? Lehet, hogy csak én látom rosszul.


2023. jún. 14. 11:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem bunkóság, én mindig megköszönöm az ételt, a saját férjemnek is, amikor főz, ahogyan ő is nekem, főleg vendégségben. De minden család más.
2023. jún. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
20%

Igen. Sajnos te. Bekebelezett téged is a sok társadalmi mantra, mérgező berögződés gyerekkortól kezdve, hogy akkor nő, anya, asszony valaki, ha egész nap a konyhában sürög-forog, akkor majd elismerik, meg szeretni fogják.

Nem fognak. Rossz hír, de ezért nem jár dícséret.

2023. jún. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%

Ritka tahóság.

Gyerekként úgy neveltek,hogy minden étkezés után megköszöntem, amikor felálltam. És a lányomat is így neveltem, sőt a keresztfiamat is rászoktattam.

Ekkor tahó emberekkel még nem találkoztam,mint anyósodék- nálam ez lett volna az uccsó vendégségük.

2023. jún. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%
Jaj, bocsi, persze, hogy bunkók, az kimaradt. De nem fogod megváltoztatni öket. Hívni sem kell őket.
2023. jún. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
Bunkóságnak tartom. Már az óvodás gyerekem is, (ha nekem csak ritkán is,) de vendégségben mindig megköszöni az ételt. Én 2x is megköszönöm, 1x mikor elém teszik, és 1x, mikor befejeztem. Nem kerül semmibe ez az egy szó, de sokat ér.
2023. jún. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
97%

Én alapvetően udvarias ember vagyok. Sőt, hálás vagyok minden jó gesztusért, legyen az egy elém tett ebéd is, így természetes, hogy megköszönöm.

De lehet, hogy már fordult elő, hogy valamivel elterelődött a figyelmem és elmaradt a megköszönés, tehát csupán ebből nem célszerű messzemenő következtetéseket levonni! A lényeg, hogy te ismered az anyósékat, a neveltetésüket, a hozzád állásukat.

Ha egyébként jóindulattal vannak feléd, akkor ne mérgezd a lelked ezzel!

2023. jún. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%
2-es inkább te élsz abban a világban, hogy a házi munka a nő dolga és nem munka, hanem ez így természetes, hogy valami nő egyszer csak elvégzi. Ha téged vendégül látnak, akár egy fagyira is ha meghívnak és nem köszönöd meg, akkor az téged minősít.
2023. jún. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem nagyon bunkó volt tőlük, és mivel több napot írtál, nem csak elfelejtették.

Én mindig megköszönöm, de nem csak illemből, hanem mert hálás vagyok, hogy az illető fáradozott értem.

2023. jún. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%

Anyai nagyszüleim és az egész rokonságuk nagyon egyszerű vidéki emberek voltak, de végtelenül jóindulatúak. Soha nem köszönte meg egyikük sem az ételt, mert nekik természetes volt mint ahogy levegőt veszünk, hogy délben van ebéd és este vacsora. Ezt látták hetedíziglen visszamenőleg, így lettek szocializálva.

Viszont amikor mi mentünk hozzájuk, a lelküket is kitették értünk.

Szerintem ez neked bunkóság, mert nem ilyen nevelést kaptál, de ők biztos nem akartak szándékosan megbántani, vagy a főztödet lebecsülni.

2023. jún. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem bunkóság. Illik megköszönni bármit, egy pohár vizet is.

De nem biztos, hogy direkt ilyenek, nem biztos, hogy meg akartak bántani. Talán őket sem tanították meg az alapvető udvariassági szabályokra.

2023. jún. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!