Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósomnál kutyapelenka van...

Apósomnál kutyapelenka van leterítve, összevissza sz@rik a kutya mindenhová, a gyereket nem hagyom ott, ribillio lesz (lent)?

Figyelt kérdés

Még nem tud járni a kicsi. Az előszobába meg a konyhába, de még a fürdőbe is be lehet menni cipővel, a kutya is ki-be jár, mosdatlan lábbal. Plusz a kutyapelenkára hol tojik, hol nem. Párom meg ki van akadva, hogy nem vigyázhatnak a gyerekre. Na most tudni kell azt is, hogy az előszobából és a konyhából nyílik az összes szoba ahová járkálnak. Az első két helységbe utcai cipővel is lehet mászkálni. Onnan szobacipővel mennek mindenhová, ami a xarnak egy pofon, mert beviszik az udvari koszt mindenhová, nyilvánvalóan. Anyósom is mikor feljött hozzánk, végigsétált a folyosónkon papuccsal, a szoba előtt vette le a cipőjét. Én akkor értem haza, tehát úgy láttam meg, hogy betrappolt.

Kövezzetek meg, de nekem ez nem higiénikus. Nyilván annó az uraságoknál állandóan vikszolták a padlót ezért nem volt dzsuva ha mindenki bent trappolt.

Na most azon van a problémázás, hogy miért nem vigyázhatnak ők a gyerekre, miért az én családom vigyáz rá. Nálunk a cipőt kint vesszük le a bejárati ajtó előtt kialakított teraszon, ahol van egy szőnyeg, és oda léphetsz zoknival, majd lerakhatod a cipődet, vagy beviheted a cipős szekrénybe. A páromat sem értem, hogy hogy ilyen elfogult megalkuvó a szülőkkel szemben. Ezt mégis hogy lehet lemeccselni sértődés nélkül?! Vagy hogy lehet ezt megoldani úgy, hogy véletlen se ők vigyázzanak a gyerekre, vagy inkább kiránduljanak vele, csak nehogy hazavigyék oda?????



2023. júl. 27. 11:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%
Hagyd ott a bagázst sürgősen. Ha a pasival nem tudod megbeszélni, megértetni hogy ez nem normális, akkor lépj le!
2023. júl. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
47%

Sok bajod lesz még az életben és a gyerekneveléssel, ha a hol veszed le a cipőt kérdéskör ennyire kiborít.

Mit csinálsz majd, ha ül a gyereked a homokozóban, és tömi a szájába a dzsuvát?

2023. júl. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

1. Szerintem akkor biztos szeretné elvenni a gyereket, csak hát olyan környezetbe remélhetőleg nem engednék.


2.Nem hagyom neki hogy egye a homokot mert megfulladhat.

2023. júl. 27. 11:46
 4/21 anonim ***** válasza:
79%
Ne érts félre, de a gyerek a párodé is, ha akarja, megfogja és viszi a szüleihez, te meg nem tehetsz ellene.
2023. júl. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%
A kutyasz*rt értem. A többit messze túlreagálod.
2023. júl. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%
Az a gond, hogy én hiába értelek, látok bele (mert ezzel foglalkozom) és tartom teljesen jogosnak a problémádat, amíg úgy érzed, hogy ennek itt a helye a neten és majd az idegen válaszok megoldják, addig a valódi segítséget nem fogod tudni elfogadni.
2023. júl. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
71%

Azért a kutyaszarral egy légtérben lenni, vagy a (még menni nem tudó) gyereknek a kutyaszarban tapicskolni, ez szerintem kimeríti a kiskorú veszélyeztetésének a fogalmát.

(Rokon kisgyerek volt így nagyszülőknél, tyúkszarral, egy hónapig volt kórházban szalmonellával 1 évesen, majdnem belehalt. Úgy értem, hányás-fosás-kiszáradás-infúziók, gyógyszerek.)

Kérdező, TE veszélyezteted, ha ott hagyod anyósodéknál, úgyhogy állja a sarkadra.

(Tudom, itt a kérdezőt kell szidni, de azért használjátok már az eszeteket légyszi, már akinek van.)

2023. júl. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%

A kutya miert urit bent, ha kimehet, tehat van kert?


Ezzel kapcsolatban probalnek rajuk hatni, nekunk is van kutyank, be is johet, de egyaltalan nem normalis a benti urites. Undorito 🤮


Az meg egy masik tema, hogy nem engeded a gyereket homokot enni. Hidd el, egyik szulo se engedi, de ezek a dolgok egy szempillantas alatt megtortennek, meg akkoris, ha ott ulsz mellette konkretan.

Ha meg oviba megy, akkor mar ralatasod se lesz erre, hogy mit fog csinalni. Es az ovisok egyutt ilyen szempontbol meg mindig tudnak alkotni…:D


Na mindegy, szoval nyilvan senki se szereti ha a gyereke koszt zabal, de hacsak nem bent hazban elitek le az eletetek, elo fog fordulni.

Meg ennel cifrabbak is.

2023. júl. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%

4-es, hogyha a másik szülő a beleegyezése NÉLKÜL viszi, azért igenis tehet.


Én sem engedtem a gyereket anyósékhoz, a férjem elvitte, mert "joguk van látni" - én meg szóltam a hatóságoknak, hogy veszélyeztetik a gyereket.


Nos, igen, amilyen körülmények ott uralkodnak, foglalkoztak a bejelentésemmel. Szívás, de ahol minden ragad a mocsoktól, meg random szögek állnak ki az ajtófélfából, oda nem megy a gyerekem.

2023. júl. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%

A kutyapelenka és hogy a kutya bent végzi a dolgát, amikor pl. kimehetne, az gáz. Nem csak kisgyerek szempontjából, mindenhogyan gáz. A többi részét szerintem is túlreagálod, értem, hogy nálatok nem szokás utcai cipővel bemenni a lakótérbe, viszont ezt nem mindenhol veszik ilyen szigorúan, én is úgy nőttem fel többek között. Plusz a gyerek odakint is fog csúszni-mászni eleget a szabadban, játszótéren, nem tudod hermetikusan elzárni az utcai kosztól, és nem is feltétlenül szerencsés, mert legyen immunrendszere.

Szóval ha a kutyapelenka és kutyakaki-pisi részét megoldják valahogy, akkor a többi már nem jelent akkora problémát, hogy ne vigyázhatnának ők is a gyerekre, ha csak ennyi a gond velük.

2023. júl. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!