Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy állítsam le anyósomat,...

Hogy állítsam le anyósomat, hogy ne hívja a gyerekem keresztszülőjének azt, aki nem is az, és soha nem is lesz?

Figyelt kérdés

Mindig a párom testvérét és annak a barátnőjét, legfőbbképp a barátnőjét hívja keresztanyjának. Mondta tegnap hogy "itthon lesznek keresztanyádék a hétvégén". Nem a keresztszülei! A gyerekem 1 éves, nincs megkeresztelve még, de nem őket kérjük majd fel. 22 évesek, még csak nem is házasok hogy legalább valamennyi garancia legyen rá, hogy együtt maradnak. A másik meg az hogy alkalmatlanok erre hogy keresztszülők legyenek, nem is szoktuk őket keresni.

Ha minden igaz a párom már mondta neki hogy nem ők lesznek a keresztszülők, de nem áll le a kamugyárral. Nem értem miért kell így hívni azt, aki nem is rendelkezik ezzel a titulussal?!

Majd azért nyomatékosítom a páromban, hogy ujra beszéljen már az anyjával, ne éljen már egy másik dimenzióban



2023. aug. 30. 09:25
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
94%
Párod szóljon neki újra, de te is szólhatsz udvariasan. "Kati néni, Pali és Lujzi nem keresztszülők, nem is ők lesznek, nem kell őket úgy hívni." Ha kell, szóljatok annyiszor, ahányszor anyós így mondja.
2023. aug. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
93%
Egyszerűen közöld vele te. Ha azt sem tudod, hogy tényleg mondta-e neki akkor felesleges ezen idegeskedni, lehet, hogy nem is tudja, hogy rossz a megnevezés.
2023. aug. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Igazatok van, legközelebb én fogom mondani, ahányszor csak kell.
2023. aug. 30. 09:45
 4/31 anonim ***** válasza:
78%
Rengeteg keresztszülős kérdés van mostanában. Nem tudtam, hogy ez ilyen fontos az embereknek.
2023. aug. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
90%
Érdeklődj a párodnal, mert lehet nem szólt.
2023. aug. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
19%

Sikerült a kákán megtalálnod a csomót: van miért kiásni a csatabárdot anyósoddal.

Nálunk két gyerek van. A fiunknak a keresztszülei az én bátyám és felesége, ill. a feleségem nővére és az ő férje. A kislányunk keresztszülei viszont csak a feleségem nővére és az ő férje. Ettől függetlenül, amikor emlegetem a bátyámat és a feleségét a gyerekek előtt, akkor úgy említem, hogy keresztapjuk és keresztanyjuk. Akkor is, ha a kislányomnak nem azok. Akkor is így mondom, ha csak a kislányom van jelen.


Ennek annyira nincs jelentősége, hogy azt el se lehet mondani. A keresztszülő szerepe elvileg az, hogy ő ügyel arra, hogy a gyerek megfelelő vallásos neveltetésben részesüljön. Gyakorlatilag természetesen ez a szülők joga és felelőssége. És természetesen ajándékozásnál sem tesznek különbséget a bátyámék abban, hogy egyik gyerekünk keresztgyerekük, a másikuk nem.

Baromság az egész, hogy te ebből konfliktus generálsz. És ha már keresztszülőkről, keresztény egyházról van szó, gyorsan megjegyezném, hogy az, hogy te ebből konfliktust akarsz csinálni, az minden, csak nem keresztényi cselekedet.

2023. aug. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
92%

"Ha minden igaz a párom már mondta neki hogy nem ők lesznek a keresztszülők, de nem áll le a kamugyárral"


Valószínűleg a párod épp nem mondta. Legközelebb kozlod, hogy "nem Kati néni, nem a Juli meg Pista lesznek a keresztszulei, hanem az Andi meg a Jani"

2023. aug. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
95%

Én nem értem az ilyen kérdéseket. Miért nem lehet azonnal szólni?


- itthon lesznek keresztanyádék a hétvégén

- Kedves mama! Józsi és Mari nem a keresztszülei, és nem is lesznek.


Kb. ennyi. És akkor nem lenne utólagos stresszelés.

2023. aug. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
92%

"22 évesek, még csak nem is házasok hogy legalább valamennyi garancia legyen rá, hogy együtt maradna" - attól mert valakik házasok, még az sem garancia semmire :D


A kilences jól mondja. Ha a párod hiába mondja, mondd nekik te is. Vagy nem fogja fel, vagy idegesíteni akar, vagy értetlen marha.

2023. aug. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Mondtam neki, hogy nem a keresztanyjáék, hanem a nagybátyja. Látszott hogy rosszul esett neki, de én se nevezem ki magam annak, ami nem vagyok. Nem tudom hogy apuka miért nem szólt, bár mivel én hamarabb reagáltam, így gondolom nem akart megszólalni.
2023. aug. 30. 10:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!