Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hányan vannak még, akinek...

Hányan vannak még, akinek négy keresztszülője van?

Figyelt kérdés
2016. jún. 24. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Sehanyan, keresztszulobol 2 lehet maximum, esetleg ha bermakeresztszuleid is vannak, akkor lehet 4.
2016. jún. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
nekem 2 keresztapám és 2 keresztanyám volt..de az egyik keresztapám meghalt.. és nem, nem a bérmálás miatt van 4 hanem alapból
2016. jún. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is 4 volt. Aztán az egyik pár elég korán szakitott, igy pedig összesen 6 személy lett a két "fogadott" keresztszülőmmel. Nem volt rossz mindig 3 felőlről ajándékot kapni, bevallom. :D
2016. jún. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
de a 4 nem lehet hivatalos. olyan lehet meg a barma szulokon kivul, hogy van egy keresztanyad ( es az o parja a keresztapad ) , ill. egy templomban keresztanyad melle keresztapadkent kinevezett ferfi ( akinek a parja a 2. keresztanyad).
2016. jún. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%

Még sose hallottam ilyenről. Nyilván csak úgy akárhány embert lehet keresztszülőnek nevezni. De hivatalosan 2 lehet.

Ha nem valami szektáról beszélünk :) Ott nyilván bármi elképzelhető.

2016. jún. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Nejem is négy volt.. anyum barátnője meg a férje, és anyu tesója meg a férje.. csak anyum barátnője meghalt :(

De egyébként anyu tesójáék lett a bérmakeresztszülőmék is. Mi így oldottuk meg..

2016. jún. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Nekem két keresztapám és két keresztanyám van.

Református vagyok, itt több is lehet.

A lányaimnak öt van (két sógor, a bátyám és a nővéreim). Így nincs vita, nincs az ami a férjeméknél, hogy kinek a keresztszülője milyen ajándékot adott.

2016. jún. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%
Nekem kettő van, de a keresztfiamnak rajtam kívül még két keresztszülője van. Reformátusok vagyunk, nálunk hivatalosan lehet 4.
2016. jún. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A görögkatolikusoknál és a pravoszlávoknál lehet akár 20 is egyszerre és mind hivatalos keresztszülőnek számít. a feleségemnek is több, mint 10 van (ő gör.kat.)
2016. jún. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!