Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós részéről jogos elvárás,...

Anyós részéről jogos elvárás, hogy a veje őt is köszöntse fel Anyák napján, netán ajándékot (akár egy szál virágot) is vegyen neki?

Figyelt kérdés

2023. szept. 12. 11:42
A kérdező szavazást indított:
Igen, a köszöntés és az ajándék is jogos elvárás.
A köszöntés jogos elvárás, az ajándék nem.
Egyik sem jogos elvárás, Anyák napján mindenki a saját anyukáját (esetleg nagymamáit) köszöntse.
Egyéb, leírom.
141 szavazat
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
89%
Lópikulát. Mindenkinek saját anyja van.
2023. szept. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
83%
Az ilyen anyós mindent elvár.
2023. szept. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
36%

Családfüggő. Van, ahol csak a saját anyuka a szokás, de sok helyen általánosságban veszik a dolgot, és az anyákat köszöntik, nem csak a sajátjukat.

Nálunk is ez a szitu, mint a kérdésben, anyóséknál az általánosabb felfogás a divat. Eleinte furcsa volt, de elfogadtam. Nekem nem esik le a gyűrű az ujjamról, neki meg jól esik, ha felköszöntöm őt meg a sógornőt is, nem kerül semmibe.

(Cserébe meg ők is köszöntenek, mert a keresztANYJA lettem párom miatt az ottani gyerekeknek. Szerintem ez már tényleg túlzás és felesleges, de ha nekik jól esik, most minek legyen bunkó? Megköszönöm, kész.)

2023. szept. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
84%
Hát, nálunk az a szokás, hogy anyák napján apa-anya-gyerekek meglátogatják mindkét nagymamát, és közösen felköszönti az egész család mindkettőt.
2023. szept. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
81%

Semmiképpen.

Anyát, nagymamát, dédmamát köszöntünk ilyenkor.


És pláne ilyet elvárni? Rohadt bunkó az anyósod!


Kérdező, én a helyedben megmondanám neki: az anyák napját azért ünnepeljük, mert az, hogy egy anya felneveli a gyerekét, az rengeteg fáradozással jár, ezt köszönjük meg neki. Ő mi a lóf...t fáradozott a te felneveléseddel????

2023. szept. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
91%

Anyák napján mindenki a saját anyjára, nagymamájára gondol.


Az év többi napján meg lehet gondolni mások anyjára is(itt arra gondolok, amikor sziktozodva küldik el egymást az anyjukba 😅)

2023. szept. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
75%

elvarni baromsag. es butasag.

en viszont felköszöntöm az anyosomat anyak napjan ugyanugy mint anyumat, nagyimat.

Vagyis anyum kap is valamit az anyos csak egy viragot pl es puszit.

Szerintem ez ok es illik es miert ne.

2023. szept. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
29%
Én nem is értem, hogy a házastársak ezt miért közösen intézik. Anyák napján mindenki a saját anyját? Hát ennyire idegenként éltek egy házban? Miért nem együtt mindkettőtök anyukáját?
2023. szept. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
33%
*miért nem közösen
2023. szept. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
82%
8-as, mi együtt megyünk el, de ott mindenki csak a saját anyját köszönti. A másiknak az anyja az nem az én anyám. A szomszéd anyukát sem köszöntöm meg.
2023. szept. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!