Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez most csak nekem furcsa?

Ez most csak nekem furcsa?

Figyelt kérdés
Összeházasodtunk a párommal és lett egy gyönyörű kislányunk. Minden ünnep alkalmával pl házasság, karácsony, és a születésnapom alkalmából is a kislányomnak vettek ajándékot anyósomék. A páromnak vettek nagyon sok mindent amit szeretett volna. De ha egy nőből anya lesz akkor onnantol kezdve csak a gyerekünket nézik? Ne értsétek félre, nagyon örülök hogy gondolnak a kislányomra és nem az az egy illatos gyertya fog hiányozni a készletemből. Csak nem tudom hova tenni. A kislányom előtt minden alkalommal engem ajándékoztak meg. Pl karácsonykor kapott a kislányom ajándékot anyóséktól majd adtak "nekem" címszó alatt egy pár játékot ajándékba. Miért nem eleve a kislányomnak adják?

2023. szept. 12. 17:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Jaj, ez nagyon gáz! Igen, általában az anyuka ilyenkor már megszűnik létezni, ez abban nyilvánul meg, hogy pl. a te szülinapodat már nem ünneplik, csak a gyerekét. Vagy karácsonykor csak a gyerek kap ajándékot. De hogy konkrétan a "te ünnepedre"is ő kapjon vagy gyerek ajándékot kapsz, az nagyon bizarr!
2023. szept. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Reménykedtem hogy nem csak én tartom ezt furcsának. 😅
2023. szept. 12. 17:42
 3/17 babyboom567 ***** válasza:
84%
Se névnap, se szülinap, se karácsony,se semmi nekem mióta megvan a gyerek.Ez van.Mondjuk nálunk kicsit más a helyzet,mert eszméletlen pénzeket felemészt a gyerek fejlesztése,vitaminjai, diétája.Az AGYAMMAL felfogom,és megértem és egyetértek,hogy szinte minden pénz a gyerekre kell, de a lelkem azért fáj belül, hogy azóta én megszűntem létezni.
2023. szept. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Soha nem volt ilyen. Mindig az ünnepelt kap, karácsonykor mindenki, nyilván a gyerek nagyobbat.
2023. szept. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
98%
Ezt gyerekkoromban csinálták egy időben rokonok, ott ha valakinek szülinapja volt, vettek valamit, ami éppen kellett, és ráfogták, hogy ezt kapja ajándékba. Egyszer velem is eljátszották, de anyám kiakadt. Voltam vagy 7-8 éves és vettek nekem egy barominagy lekvárfőző fazekat, mert nagyanyámé előtte lyukadt ki. De a saját családjukban ez volt a divat, nem csak az anyukának, mindenkinek, pedig nem voltak szegények.
2023. szept. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk annyiban más hogy már gyerek előtt sem ajándékoztunk, csak a gyerekeknek. De ez nagyon bizarr. Születésnapomra azért torta meg ünneplés szokott lenni. Szerintem ez bunkóság. A gyereknek se mutat jó példát ha az anyja megszűnik létezni.
2023. szept. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Anyámnak csinálta ezt nagyanyám

Mindenbol kihagyta.

Apám kapott karácsonyra egy tusfürdőt,férfit,képes volt azt mondani a bánya,hogy közös ajándék..

Vagy ha adott pl sütit,négy szeletet adott.(nekünk a 3 unokájának és apámnak.szegeny anyánknak nem.)

Utaltam a vén boszorkány,már meghalt 5 éve,de azt sem tudom hol a sírja.

(Megvan az oka,higyjetek el)

2023. szept. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%
Én úgy kaptam a lányom babakorában ajándékot, hogy csupa hasznos holmi volt, ami a baba körül kellett. Értem a szándékot, de az ötödik tízes csomag textilpelenka már nem hatott meg névnapomra. De kaptam mellé egy doboz tejes csoki bonbont, amit nem ehettem meg, így a a férjem falta fel az én érdekemben. Marha jó volt. Végül ott álltam üres kézzel és pislogtam. Azóta átfordult a dolog, kapok ruhákat, háztartási eszközöket csak úgy. Érdekes, de én már nem fektetek energiát ebbe. Átveszem és kezdünk vele valamit.
2023. szept. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk mindenki személyre szabottan kap ajándékot. Pedig én már nem is igényelném. Nekem az elég, ha megköszöntenek egy üveg itallal (apa vagyok), és van torta meg ünnepi ebéd. Viszont, ha a kisgyerekeim rajzolnak nekem valami szépet, attól mindig meghatódom. :-)
2023. szept. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

De ha egy nőből anya lesz akkor onnantol kezdve csak a gyerekünket nézik? - általában igen.


Sőt! Nem is anyaként, hanem már terhesen elkezdődik a nő szrba nézése (élő inkubátorrá válik gyakorlatilag). Undorító mentalitás.

2023. szept. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!