Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Van nekem ebbe beleszólásom,va...

Van nekem ebbe beleszólásom,vagy ne szóljak semmit,és hagyjam,hogy anyósjelöltemet tegye,amit akar?

Figyelt kérdés
Egy éve múlt,hogy összeköltöztem a párommal. 2009-ben vett egy házat ami sajnos vályogból van. Nagyjából 2 éve kezdtek el foglalkozni vele,olyan szinten,hogy a párom édesanyja állt neki falat tapasztani, meg ilyesmiket csinálni. Az a baj,hogy sehogy sem néz ki..nagyon összebarmolt munka.Amikor összejöttem a barátommal,1 évvel ezelőtt, én is besegítettem a fal tapasztásába, de már akkor sem tetszett ez a fajta végeredmény. Anyósjelöltem annyira fel van buzdulva,hogy azt mondta a padloponozást,meg hasonló dolgokat is mi magunk fogunk megcsinálni...sőt még a bútorra is az volt az elképzelése,hogy raklapból majd lesz konyhabútorom.Szerelt már fel függönykarnist ferdén,vadonatúj fürdőszobai bútorból tört le darabokat, félre fúrt, de elképzelése szerint jó az,mert nem látszik..és efféle húzások. Mivel nem vagyok megelégedve,ezzel az összecsapott munkával, és jobban bízom a szakemberekben (csövezéseket is van amiket ők csináltak,de káoszos a végeredmény), ezért jobb szeretném,ha tényleg hozzáértőkre bíznánk. Viszont a barátom erősen hajlik a spórolás miatt arra,hogy tényleg mi álljunk ezeknek neki,magunk. Itt jön az a bibi,hogy nekem semmi részem ebben a házban,csak apróbb konyhai, vagy fürdőszobai dolgokat vettem eddig,és nem igazán merek ellent mondani,hogy már pedig szeretném ha szakembert hívnánk,annak ellenére sem,hogy itt élek 1 éve. (Pedig simán kifizetném, vagy beszállnék), de nem engedik.Hogyan mondjam meg a barátom édesanyjának,hogy nem akarom,hogy mi csináljuk,mert csúfság,és rossz a végeredmény?A lényeg az,hogy sem ő, sem én de még a párom sem értünk ezekhez a dolgokhoz,ennek ellenére mégis mindenbe belekaptak..
2023. szept. 15. 20:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
49%
Ki fog ott lakni? Annak kell döntenie.
2023. szept. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
A barátom,és én.
2023. szept. 15. 20:43
 3/27 anonim ***** válasza:
92%
Akkor a barátod fogja fel, hogy később helyrehozni ezeket többe fog kerülni.
2023. szept. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
96%
Pénzt véletlenül se tegyél bele, mert ennek a vége nagy bukta lesz. Építőiparos vagyon, tudom miről beszélek.
2023. szept. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
12%

Van beleszólásod, ha adsz bele pénzt, akkor végképp.

Imádom amikor ilyen hülyeségeken vesznek össze emberek...

Az hogy milyen lakás vesz körül minket az egy alap dolog, ennyire azért nem kéne rajta spórolni, mintha alkohol lenne vagy valami más baromság.

2023. szept. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
98%

A helyedben egy fillért nem tennék bele. És tudod miért? Mert ahogy látom,a párod magasról lekakkantja a te igényeidet. "Hallgassunk anyucira"! Szóval ebből előbb utóbb úgyis az lesz,hogy anyós megfolyt benneteket.

Igazából én csak azt nem értem,ha ti költöztök abba a lakásba,akkor anyós miért okoskodik,és a párod miért nem áll ki melletted?

2023. szept. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
80%
Ha nincs benne tulajdonreszed akkor szerintem ne szólj bele.
2023. szept. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
82%

Nézd, elmondhatod a véleményed a párodnak, de a döntést hagyd meg neki, ha ilyen szinte semmi közöd nincs a házhoz.


Vagy ha nem felel meg, akkor beszéld meg vele, hogy adja el a házat, te is odaadod a spórolt pénzed és közösen vegyetek egyet, amiben közös döntéseket hoztok meg. Ennyi.

2023. szept. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
90%

"azt nem értem,ha ti költöztök abba a lakásba,akkor anyós miért okoskodik,és a párod miért nem áll ki melletted"


De mit nem értesz ezen? Azért, mert maga a srác sem akar szakembereket hívni, nem az anyja nyomására, hanem mert ő maga ezt spórolásnak tartja. Felesleges ezt megint arra kihegyezni, hogy jaj, a gonosz anyós beleugat, miközben egyértelmű, hogy maga a kérdező párja is ezen a véleményen van, az anyja nélkül is, akkor minek álljon ki a kérdező mellett, ha nem is egy véleményen vannak?


Vagy egy pasinak kötelező mindig a párja véleményén lenni, sajátja nem lehet?

2023. szept. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
94%
Ne szólj bele, így ha majd rátok dől az egész nem fognak téged hibáztatni.
2023. szept. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!