Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A férjemmel nagy volt köztünk...

A férjemmel nagy volt köztünk a feszültség, ezért - szerintem jogosan, bár lehetett volna diplomatikusabban - meghúztam egy határt, amiben a férjem még jól be is kavart és most a párom családja teljesen meg van rám sértődve?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy hónapok óta (évek óta?) kértem, hogy húzzon határokat, de a férjem nagyon konfliktuskerülő. Anyósomnak amúgy sincs szerintem túl jó véleménye rólam -sok mindenben én sem értek vele egyet-, de a baba születése óta nagyon igyekezett jó viszonyt kialakítani. Egy nekem vett ajándékkal viszont átlépett egy határt és mivel a férjem épp megint nem beszélt időben vele, ezért megírtam neki, hogy most nekünk nagyon nagy problémát okozna ez és nem megyünk. Nem fogalmaztam kifejezetten bántón, de nem is volt szándékosan durva, a családomnak is így írtam volna meg, ha épp nem vagyok jó passzban és nincs energiám udvarias frázisokba burkolni a mondandómat. Utána a férjem (mikor még mindig fasírtban voltunk) még meg is magyarázott valamit, hogy mivel van bajom, meg felhozta neki azon lista eszébe jutó elemeit, amiket már hónapok óta kérek, hogy beszéljen meg vele. Anyósom viszont most nagyon megsértődött, nem is akar látni.


Mindjárt jön a karácsony és jó lenne addigra kibékülni, hogyan kezdenétek hozzá? Jah és nem csak anyósom, hanem az egész család be van sértődve.


dec. 3. 09:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/103 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt nem annyira értem. Mi volt az ajándék? Sejtem köze van a problémához.
dec. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/103 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom értelmezni.
dec. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/103 A kérdező kommentje:
Az volt a határsértő dolog, bár jó szívvel adták, olyasmit akartak “rám erőltetni” vele, amire még nem álltam készen. Legalábbis azt vártam volna, hogy hasonló esetben megkérdezik, hogy nekem megfelel-e, amikor meg mondtam következő találkozásnál, hogy nem biztos, hogy menni fog, anyósom kb. azt mondta, hogy neki is ment próbáljam jobban.
dec. 3. 09:56
 4/103 anonim ***** válasza:
27%
Aha, kimondottan értelmes dolgo besértődni egy ajándékon
dec. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/103 anonim ***** válasza:
98%

"meghúztam egy határt" .... "a férjem még jól be is kavart" ....."viszont átlépett egy határt" ...."azon lista eszébe jutó elemeit" .....stb.

Szerinted ezekböl lehet érteni mi a lényeg? Igy meg ne várj értelmes, segitö hozzászolást. Persze sok mindent lehet ezekre irni de azok értelme is csak annyi lesz mint amit te irtál. (Értem, hogy nem kivántad kiteregetni a szennyest, de igy semmi értelme, kár volt kiirnod.)

dec. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/103 A kérdező kommentje:

Jó, szóval kaptam egy ajándékot, amihez az iszsz babámat annyi időre kellett volna anyósomékkal hagynom, hogy kellett volna közben legalább egyszer etetni. De én fejni sem tudok, anyósom azt mondta, hogy neki ment, nekem is fog, próbáljam jobban, de én nem akartam eddig sem. Megpróbáltam, de nem ment annyira, nem tudtam hajnalban sem aludni a fejések miatt, a lányom most óránként kel, nap közben meg inkább a babával akartam foglalkozni, nem a mellemet stimulálni szoptatás után.


Mivel amúgyis ideges voltam, hogy ilyen ajándékot kaptam és, hogy mikor mondtam, hogy nem megy, akkor nem megértően álltak hozzá, hanem kb. “Akkor rosszul csinálod, mert nekem ment módon”, ezért úgy fogalmaztam, hogy ez a fejés nekem túl nagy problémának tűnik ahhoz, hogy megugorjam, nem tudunk menni, szeretnének-e ők elmenni.

dec. 3. 10:03
 7/103 anonim ***** válasza:
96%

Miért kell kibékülni? Nem tudom értelmezni a szót. Életetek legszebb karácsonya lenne, ha végleg kiiktatnátok a manipulátorokat az életetekből. A sértődés ugyanis egy manipulaló attitűd, hogy a másik elérje, amit akar.

Ti nem húztatok határt, ti továbbra is kiszolgáljátok a környezetet, csakhogy békesség legyen.

dec. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/103 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nem értem, miféle ajándék?
dec. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/103 anonim ***** válasza:
97%

1.vagyok. Na így már értem. Én igazat adok neked, és amit a 7-es írt, azzal egyetértek.

A döntés a ti kezetekben van..

dec. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/103 anonim ***** válasza:
78%
Vajon mi lehet az ajándék?
dec. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!