Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan mondanád meg finoman...

Hogyan mondanád meg finoman az anyósodnak, hogy túl sokat beszél?

Figyelt kérdés

Szeretnék beszélni az anyósommal arról, hogy túl sokat és feleslegesen beszél megállás nélkül.

A túl sok alatt azt értem, hogy ha telefonon felhív akkor 1 óra hosszát folyamatosan beszél és nem hagy szóhoz jutni. Általában túlmagyaráz mindent annyira, hogy nem tudom eldönteni, hogy tényleg ennyire hülyének néz vagy csak ilyen a beszédstílusa.

Könnyű lenne azt mondani, h csak végighallgatom vagy kinyomom a telefont, de megbántani sem akarom, mert ezen kívül nem lenne vele problémám.

A férjem azt mondja, hogy mindig is ilyen volt, de ez már kezd átlépni egy határt.

Aki volt már hasonló helyzetben, az hogy kezelte? (Azon kívül, hogy nem beszélsz vele többet stb. Hatott a beszélgetés az illetővel?)



dec. 28. 20:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
6%
Gondolom anyósod özvegy, magányos stb. rájuk jellemző ez. Légy türelmes vele. Gondolom úgy vélem neki az az egy óra elég sok időre elég, neked meg 1 óra meg se kottyan és boldoggá teszed az idős embert..légy türelmes..
dec. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
Vannaki, akik ilyenek. Nem nagyon lehet mit kezdeni velük. Ha mondod is nekik, hogy ne beszéljenek annyit, nem tudnak akkor se változtatni.
dec. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Az anyósom 51 éves, nem özvegy, még dolgozik is. A munkahelyén vannak barátnői velük is szokott beszélni.

Egyszerűen csak annyi vele a probléma, hogy túlmagyaráz mindent, és hajlamos egy tésztafőzésről is 1 órán keresztül beszélni úgy, hogy folyamatosan mondta és nem hagyott mást szóhoz jutni

-megtörtént események alapján

dec. 28. 20:56
 4/23 anonim ***** válasza:
86%

Úgy gondolom, hogy anyósommal jóban vagyunk. Nem pacsizunk mindig, de figyel rám és segít, amikor kérjük. Náluk alig beszél velem, főleg az otthoni dolgaikra koncentrál és az unokáival foglalkozik. Amikor nálunk van, akkor inkább velem beszélget, mint a fiával. Ilyenkor este 1-2 órát simán mesél, néha kérdez, de főleg ő beszél. Én is szívesen elvonulnék, de belefér ennyi, hogy meghallgatom. Ha együtt laknánk és naponta kéne az estét vele töltenem, az már sok lenne, de alkalomszerűen simán kibírható.

Téged milyen gyakran hív fel? Naponta vagy hetente? Nem mindegy.

dec. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
14%
Mama, cserepes a szája. Igyon egy kis vizet, utána szopogasson el egy cukorkát. Én megyek főzni. Csókolom.
dec. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Mivel egy faluban lakunk így naponta van hogy többször is átjön és mondja a magáét. Van hogy másfél órán keresztül mond mindent, de az olyan alap dolgokat is, amiket egy értelmes ember nem magyaráz egy beszélgetésben. Pl. Hány fokon forr a víz, miért ott forr, milyen tésztát vegyél, milyet ne vegyél stb. És mindezt arra az egyszerű kérdésre, hogy szereti e a spagetti tésztát amit vettem.

Ez már nekem kezd a kibírhatatlan kategóriába esni, és kizárni sem akarom az életünkből, csak szeretném ha a hallgatóságára is tekintettel lenne, mert így ez nem beszélgetés.

dec. 28. 21:08
 7/23 anonim ***** válasza:
82%
A férjem húga ugyanez, ráadásul nagyon tud a legrosszabbkor hívni. Finoman mindig mondom neki, hogy nem érek annyira rá, de neki a rövid hívás is negyven perc.
dec. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%
Uhh nekem anyám ilyen. Amikor már kezd elég lenni, akkor a köv levegővételnél gyors félbeszakitom, hogy jujj ennyi az idő, ne haragudjon, de rohannom kell. Nálunk minden beszélgetés így végződik. Uhh kifut a keves, fel kell még porszívoznóm, elkések… aztán ennyi.
dec. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
29%
Csak azért, mert valaki sokat beszél, még nem indok,hogy ne beszélj többet vele. Szerintem egyszerűbb, ha már a beszélgetés elején,ha felhív, jelzed,hogy most csak pár perced van, vagy ha már túl sok, akkor tényleg finoman, de őszintén jelezd neki,hogy kicsit vegyen vissza. Ebben semmi bántó nincs, meg ezeket a dolgokat jó előre tisztázni.
dec. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó vagyok, nem tudom mit tennék, ha a közelembe lakna. Zárnám az ajtót és upsz nem vagyok otthon.
dec. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!