Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy lehet jól viselni, ha az...

Hogy lehet jól viselni, ha az anyósodnak vannak idegesítő szokásai?

Figyelt kérdés

Van, aki ezt türelmesen tudja viselni? Hogy csinálja?


Ma és tegnap is órákat töltöttünk el azzal, hogy egy, szerintem, teljesen értelmetlen probléma megoldásában segítettünk neki (kb. 10-14 órán van ebben a projektben, és mivel folyamatosan erről beszél, ezért tényleg fontos dolgok - pl. utalás, elfelejtődnek). Ha már csak meghallom a fénykép szót fenn vagyok a plafonon, pedig neki tudom, hogy nagyon-nagyon fontos, hogy jó képei legyenek facebookon és sokan like-lják.


Hogy lehetnék türelmesebb? A férjem sem akarja megbántani és én sem szeretnék ezen összeveszni. Jó lenne valami trükk, amivel jobban bírom. Csak néhány napról van szó.


2021. dec. 27. 23:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%

50 fokos erjedt gyümölcslé, kezdőknek napi két deci megteszi, első adag szigorúan reggeli előtt.

Kitartás!

2021. dec. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
37%
Képeire hiú, narcisztikus asszonynak még alájátszol? Soha az életben nem fogja abbahagyni, mindig vele kell foglalkoznod, ha ilyen készséges vagy. NEM fog leállni. Csak te tudod kihúzni magad ebből a helyzetből, ne legyél olyan alázatos.
2021. dec. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
29%
Tessék, itt egy videó arról, hogy a kell önimádóval kapcsolatot fenntartani anélkül, hogy velejéig kihasználja az embert. Vagy ez, a szürke szikla-technika, vagy a kapcsolatmegszakítás, válassz. Én a szürke sziklát alkalmaztam nárcisz rokonommal szemben, bevált. Itt a videó: https://www.youtube.com/watch?v=gQnpXIpNJJc
2021. dec. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
80%

Az én anyósomnak is rengeteg idegesítő szokása van meg egyéb dolgai. Pl állandóan el lopja a hajgumiaim az összeset(oda adnám ha elkérné amúgy) a vicc, hogy nincs mit hajgumiznia, mert rövid fiús haja van. 😅 Vagy, hogy nem tud mosogatni. Neki a mosogatás az azt jelenti, hogy levizezi a tányért, poharat és vissza rakja. Persze ezeket meg keresem és normálisan elmosogatom mosogatószerrel. Vagy nem tud felmosni, múltkor rá kellett szólnom, hogy a lamináltat nem csurom vizes felmosóval mossuk, hanem enyhén nedvessel. Vagy pl mindenki beszélgetésébe közbe szól. Nem lehet tőle beszélni, mert neki akkor jut eszébe valami amit muszáj elmondania. Mikor nálunk van és filmezik fél óránként ugráltat, hogy kapcsoljak valami mást. Persze folyamatosan ugyanazokat a filmeket nézi. Vagy, hogy könyörög a páromnak, hogy költözzön haza Magyarországra. Persze párom elmagyarázza neki, hogy amúgy esze ágában sincs haza menni nyomorogni mikor itt kint meg keresi a havi másfél két millió forintnak megfelelő összeget. De ennél sokkal idegesítőbb dolgokat is csinál.


Amit tenni tudsz, hogy elviseled pár napig, vagy elmagyarázod neki többször a dolgokat. Vagy meg mondod, hogy nem. Ezzel nem vagy sem önző se semmi. Mert így sosem fog hozzá szokni, hogy nem mindig az van amit ő akar. Nálam már javult a helyzet, mert elmagyaráztam neki, hogy amíg az én otthonomban van nem úgy fog működni minden ahogy azt ő akarja. Persze ebben párom teljesen mellém áll, hiszen tudja milyen az anyja. Ha tetszik neki ha nem, nem otthon van. Így már legalább a dolgok felét meg értette és hál istennek nem problémázik rajta.

2021. dec. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

#1 Köszi! Eddig csokit ettem, de lehet, hogy a te ötleted is működik.


#2-3 Köszi! Nem ezt kérdeztem :) Annyira még nem zavaró, hogy megszakítsuk a kapcsolatot. Ha szólnék, akkor biztos rettenetesen rosszul esne neki, de visszavenne. Nagyon örül, hogy lesznek különleges képei, a különleges nyaralásunkról. Remélem, hogyha hazamentünk, akkor leáll ezzel a helyzettel.


#4 Nálunk szerintem nekem vannak idegesítő szokásaim és én vagyok teljesen kiállhatatlan meny, eddig nem is kellett sokat alkalmazkodnom. Tényleg csodálom az anyósom, hogy elvisel. Egy angyal, igyekszem én is viszonozni, de rosszul teljesítek XD.

2021. dec. 28. 00:54
 6/25 anonim ***** válasza:
87%

Egyszerű. Én ilyen esetekben, amikor valami terhemre van, de nem akarom megbántani az illetőt, megbeszélem magammal, hogy ő most nálunk vendég, akinek a kívánságait igyekszem kielégíteni, hogy jól érezze magát, amíg itt van. A helyzet átmeneti, és belefér. A vendég akkor is kiszolgáltatott, ha körbeugrálják, mert nem ő van otthon.

Lehet redukálni azzal, hogy nem ugrasz, hanem elodázod: kedves Mama, szívesen, csak még ezt meg ezt befejezem; vagy majd a séta után, kirándulás után, film után, stb., stb. Tehát nem hagyod magad ugráltatni.

2021. dec. 28. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. dec. 28. 04:07
 8/25 anonim ***** válasza:
88%
Miért kell neked ott lenni, mikor ezek történnek? Nem tudja a férjed intézni?
2021. dec. 28. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
#8 Nem, olyan szállást béreltünk, hogy közös a nappali és a konyha.
2021. dec. 28. 04:41
 10/25 anonim ***** válasza:
81%
Semmit, ezekkel a dolgokkal nem nekem kell kezdenem valamit. Valszeg anyósnak van egy férje és ott a párom is. Viselje ő a hülyeségeit. Én meg kivonulok. Nem az én problémám.
2021. dec. 28. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!