Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet tenni egy mérgező...

Mit lehet tenni egy mérgező anyóssal?

Figyelt kérdés
A férjemmel hat éve vagyunk együtt ebből három éve házasok. Anyósom még az esküvőnkre sem jött el mert hallani sem akart arról hogy összeházasodjunk. Viszont a fiával mindenképpen szoros kapcsolatot akart tartani. Eleve nem tetszett neki az ötlet hogy nem vele lakunk hanem külön. Egy hetet laktunk együtt összesen én annyit tudtam. Nem tudtam vele egy fedél alatt élni. Ez alatt az egy hét alatt többször kihangsúlyozta hogy nem kedvel engem és páromnak mondta hogy nem vagyok hozzá való. Ezután mi elköltöztünk. Először albérletben laktunk majd egy kis faluban tőle 15 kilométerre egy családi házat vettünk amit felújítottunk és ott élünk. Többször mondja hogy nem szeretné ha gyermekem születne mert a férjemnek van egy kilenc éves kislánya akit közösen nevelünk. Szerinte már nem kell több gyerek ott van az a kislány. Eleinte én is látogattam a férjemmel együtt. De minden látogatásnál megbántott valamivel. Elmondta hogy a mai világba bűn gyermeket szülni és hogy a részemről önzőség lenne hogy gyermeket szüljek. És hogy nekem az a dolgom hogy a férjem kislányát neveljem. A kislánynak van anyukája csak nem foglalkozik vele de ezt a témát nem akarom most ide hozni. A kislány anyukáját dicsérte nekem hogy milyen jó a főztje de én nem tudok jól főzni vagy nem tudok olyan jól háztartást vezetni ilyeneket mondott mindig meg akart alázni. Lehordott hogy milyen buta nő vagyok de ha segítség kellett neki hogy vigyem el autóval bevásárolni vagy orvoshoz akkor már jó lettem volna. De miután ezeket a bántó dolgokat mondta nekem folyamatosan hosszú időn át ti én ezeket a kéréseit figyelmen kívül hagytam Egy idő után mondtam a férjemnek hogy anyósomhoz nem fogok többet menni és így is tettem és a férjem is egyre ritkábban megy. Anyósom i minden másnap felhívja a férjem de ő nem veszi fel neki már a telefont. Ha felveszi akkor engem kezd el neki szidni hogy én rontottam meg kettőjük kapcsolatát. Bejelentés nélkül idejön és őszinte leszek én nem szoktam be engedni. Viszont nem adja fel töretlenül jön. Tavaly szeptember óta legalább heti kettő alkalommal veri a kaput. Mégis mit lehetne tenni hogy felfogja hogy mi már nem kívánunk vele kapcsolatot tartani? Férjem ezt már telefonon közölte vele nem érti meg. Többször küldött neki sms-t néhányszor pedig nekem is ahol trágár szavakat írt rólunk. Érdemes volna kimennem az utcára és jól elküldeni melegebb éghajlatra olyan stílusban amilyen sms-t küld nekünk? Vagy csak rontana a helyzeten?
jan. 14. 19:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Jól csinálod, csak így tovább.
jan. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen mocskot teljesen ki kell zárni az életünkből - ennyi a megoldás. Fontos a következetes elhatárolódás és az ebben való kitartás.
jan. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%
Első benyomásom az, hogy szakemberre lenne szüksége, ezt ti nem fogjátok tudni megoldani. Ha ti is nekimentek ugyanilyen stílusban, azzal semmi sem fog változni. Feltételezem, hogy ő nem lesz hajlandó pszichológushoz menni, ezért lehet, hogy hasznos lenne, ha ti mennétek el néhányszor, hátha a szakember részletesebb információk alapján tud konkrétabb tanácsot adni, vagy meg tudja ítélni, nincs-e a háttérben komolyabb pszichés betegség is.
jan. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósom hasonló, annyival másabb a mi szituációnk, hogy a férjem már azelőtt rájött arra, hogy milyen az anyja, mielőtt engem megismert, és ezeket a folyamatokat, hogy minél kevésbé tartsa vele a kapcsolatot, már korábban elkezdte. Úgyhogy én már egy olyan helyzetbe csöppentem, amikorra már alig volt köztük kapcsolat. Mikor megtudta az anyós, hogy komoly párja van a fiának, akkor akarta megint nagyon felvenni a kapcsolatot, de a férjem nem hagyta neki. Engem is lehordott mindennek, főleg írásban, lenyomozott Facen, meg leveleket dobált be hozzánk, mikor letiltottam. Olyan dolgokat is állít rólam, ami csak az ő fejében létezik. Viszont mivel a férjem ragaszkodik ahhoz, hogy a lehető legkevesebb kontaktjuk legyen, nem tud az életünkbe beférkőzni. Szerintem ez az egyetlen út az ilyen emberrel, tök mindegy milyen rokon.
jan. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én rá hívnám a rendőröket ha oda megy, és kijelenteném hogy zaklat.
jan. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
98%
Ez már zaklatásnak minősül, szóval kimész és megmondod, hogy menjen el, ha nem megy akkor rendőrséget hívsz. Kitartást!
jan. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%
Itt a férjednek kellene valamit tennie, visszafognia az anyját. Viszont a leírásban nincs szó apósról, lehetséges, hogy anyósod mellé kellene egy férfit szerezni?
jan. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
25%
Ha mérgez, akkor mérgezd vissza.
jan. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Metionin ***** válasza:
100%
Nem találkozni vele, én is azt csinálom. Ti is jól csináljátok, csak így tovább.
jan. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
71%
Szerintem pszichológusra van szüksége minél hamarabb, késöbb rosszabb lesz tovább romlik majd az állapota.
jan. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!