Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jól tettem, hogy nem kerestem...

Jól tettem, hogy nem kerestem meg a fiam feleségét?

Figyelt kérdés

Ti mit gondoltok?

Fiam családot alapított egy nővel, azt hittem minden rendben van velük, imádom az unokámat is.

Pár hónapja egyik nap a menyem bejelentette, hogy elköltözik a gyerekkel, mert a fiam megcsalta. Ledöbbentünk a feleségemmel, de hajthatatlan volt, azt mondta túl sok volt a hazugság, a fiam sok esélyt kapott már. Egy éves az unoka.

Kérdőre vontam a fiamat, hogy miért kellett, állítása szerint csak kalandot akart, a másik nő elcsábította, de imádja a családját. Mondtam, hogy ne kend másra a hülyeségedet, ha valaki el akar csábítani, nemet mondok.

Rettenetesen csalódtam benne, nem így neveltük és nem ilyen példát mutattunk.

Pár napja a fiam sírva hívott, hogy felkereste a feleségét, de nem akarja újrakezdeni. Megkért, hogy beszéljek vele én (jó volt nagyon a kapcsolatunk mindig is), de igazából megértem a menyemet, hogy a sokadik esély után nem akar már többet megalázkodni.

Folyamatban van a válás egyébként.


márc. 5. 19:43
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Illetve tudom, hogy a fiam felnőtt ember, de elvileg együtt van a szeretővel, aki szintén csalja a férjét, 3 gyereke is van. Ebbe sem szólhatok bele nyilván, de ahogy látom fogalma sincs mit akar és ezt a nővel pedig kölcsönösen átverik egymást.
márc. 5. 19:46
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted. Ezzel kapcsolatban.

Mással kapcsolatban pedig: hívd fel, mondd hogy sajnálod, amit a fiad tett vele, szeretnétek továbbra is látni az unokát és szívesen látogatnátok őket a feleségeddel. Eleinte lehet elutasító lesz a csalódás miatt, de ne adjátok fel!

márc. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
#2 köszönöm, hogy írtál. Ezt már megtettük, nagyon korrekt nő, sok fotót küld az unokáról és szinte bármikor meglátogathatjuk, de már aludt is nálunk a kicsi. Pedig még nincs is hivatalos láthatás.
márc. 5. 19:52
 4/21 babyboom567 ***** válasza:
94%

-Apa ,beszélnél Piroskával,hogy bocsátson meg?

-Dehogy fiam, felnőtt ember vagy.A felnőtt emberek úgy cse...szik el az életüket ahogy akarják.És különben is a Piroskának van igaza,én őt támogatom a válásban.Amiket tettél elfogadhatatlan.

márc. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
#4 hát ezt kevésbé szépen közöltem a gyerekemmel, de valahogy így folyt így történt a beszélgetés.
márc. 5. 19:59
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon helyesen cselekedtél a fiaddal és az ex menyeddel is.
márc. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, szerintem a lehető legkorrektebben jártál el, ritkaság az olyan ember, aki ennyire normálisan áll egy ilyen helyzethez.
márc. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a lehető legjobb döntést hoztad. Nem a te harcod, ami a menyed és a fiad között zajlik, és szerintem a leírtak alapján egy jóérzésű ember sem állna ki a gyereke mellett. Hibázni lehet, és nyilván ettől még szeretitek a fiatokat, de felnőtt ember már, a hibáknak pedig következménye van. Ha meg azóta együtt is van a szeretőjével, az szerintem a menyeteknek (ex-menyeteknek) is egy jó igazolás az élettől, hogy jó döntést hozott, mikor elment.

Bölcsen jártatok el. Az unokának is így lesz a jobb.

márc. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Neked az egyetlen dolgod menyed felé, hogy biztosítod őt, továbbra is számíthat rád bármiben az unokáddal együtt.
márc. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól tetted.

Korrekt és igazságos voltál, látszik, hogy a fiad ezt a viselkedést nem otthonról hozta.

Én sem állnék a helyedben a fiam mellé, és nem is kockáztatnám, hogy a viszony megromoljon a kisunoka anyukájával. Nyilván szeretnétek az élete fontos részei maradni, és ez csak rajtatok múlik, mert a nagyszülői láthatás kb. semmi.

márc. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!