Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom teljesen át akar...

Anyósom teljesen át akar nevelni,mert a lányának tekint, és meg akarja magyarázni,hogy az a precizitás, az a munkaszeretet,és minden egyéb rossz amit otthonról hoztam,és szeretné ha felvenném,az ők mindent lexarunk stílusát..Hogyan szereljem le?

Figyelt kérdés
Tehát,ezt úgy kell elképzelni,hogy otthon, voltak követelmények, a tisztasággal, renddel, minden egyébbel kapcsolatban.A nagyszüleim rendkívül tiszta emberek,pedánsak, régi dinasztia.Ők meg szabályok nélkül élnek, tesznek mindenre rá jó nagyot..azt csinálnak amit csak akarnak. Ha rendetlenség van,akkor az van..Az sem érdekli őket,ha koszos ruhában jelennek meg valahol,vagy rendezetlenül.Egyszerűen nem foglalkoznak azzal, ki hogyan ítéli meg őket. Én nem tudok ezzel azonosulni,mert tetszett,amit otthon láttam,és tanultam,azt viszem tovább az életemben is.Szeretem a rendet, tisztaságot, a káoszt nem bírom,de nem vagyok rend mániás. Anyósnak ez szúrja a szemét,mert nem kell "ennyire feszesnek,szabálykövetőnek,jó kislánynak lenni". Engem meg épp az ő trehánysága idegesít, de szerencsére nem élünk vele. A férjem is arra hajlik inkább, amit otthon tanult,nem igazán akar alkalmazkodni,vagy kompromisszumot kötni. Hogyan szereljem le az anyósomat,hogy én igen is így látom jónak,és legyen kedves ne szóljon bele a dolgaimba?
ápr. 3. 15:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Dinasztia hát 😅

Nem véletlenül létezik az arany középút kifejezés. Te meg anyosod a két fafejű véglet vagytok.

ápr. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Nem leszerelni kell, hanem határokat húzni. Ő ezt így csinálja, fogadd el megváltoztatni nem tudod, de te meg így csinálod. Meg kell fogalmazni egyértelműen neki, köszönöm a megjegyzésed, de ez az én életem, te úgy csinálod, ahogy akarod, én nem tudok így élni, mert számomra ez undorító. Az én házam az én szabályaim. Ezt simán meg lehet mondani. A férjemmel meg leülnék beszélni, mi az, ami neki túlzás, mi az, amit te nem tudsz elviselni. Ha ez nem működik, akkor egyszer megmutatnám mi a vége, annak ha nem csinálja az ember meg a "minimumot". Egy kapcsolatban számítunk a másikra, te nem vagy szolga, aki utána takarít. De példákat nem írtál, és nem látjuk a másik oldalt sem. Számomra az nem túlzás, ha heti egyszer fel van porszívózva, törölve, mosva/vasalva, napi szinten mosogatás. Ünnepek / családi összejövetelek előtt nagyobb takarítás, negyed évente a egyesével szobák teljes kitakarítása. De túlzásnak tartom azt, aki pl heti 2-3szor felmos/felporszívóz, mindent élére állít.. De ha például olyan problémák vannak, hogy a ruhák nem jutnak el a szennyesig, vagy a csetres legalább a mosogatóig/nem mosogat el, én otthagynám, ahogy ő hagyja, majd ha nincs ruhája/nincs miből ennie rájön, hogy hoppá.
ápr. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
23%
#2 szóval aki minden nap felmos és felporszívóz az már túlzás?:)
ápr. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem leszerelni kell ha nem,meg kell mondani szemtől szembe hogy neked egyéb dolgok amik nekik természetes az neked nem nagyon az,ha férjeddel egy házban éltek kvázi ő is segíthetne neked ebben nem létszükség anyóspajti példájukat követni.
ápr. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt ember vagy, úgy csinálod a saját háztartásodban, ahogy akarod. Ő is. Ennyi.

Neked a pároddal van dolgod, hogy tudtok-e úgy együtt létezni, hogy nem ugyanaz az igényetek rendben/tisztaságban, illetve fogtok-e tudni mondjuk gyerek mellett is.

ápr. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
És a ferjeddel hogyan tudtok kijönni ha ő máshogy akar élni, mint te? Anyós mindegy amúgy, nem vele élsz. Hagyd figyelmen kívül amit mond és csináld úgy ahogy akarod.
ápr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Itt inkább a férjed a nagyobb probléma, hogy ő el tudja-e fogadni azokat a szokásokat, amiket te követsz a háztartás vezetésénél. Az anyósoddal nem élsz együtt, viszont ha a férjeddel nem tudtok megegyezésre jutni, előbb-utóbb agybajt fogsz kapni a trehányságától. Gyerek mellett meg főleg.
ápr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
De az még csak hagyján lenne,hogy trehány,hanem az a legnagyobb baj,ha rendet csinálok xarik rá,meg sem tartja,hanem rögtön rumlizik mint egy gyerek..Mert otthon is ezt szokta meg,hogy nem baj,ha kupit csinál,majd valamikor valaki,megcsinálja..
ápr. 3. 18:42
 9/15 anonim ***** válasza:
89%
Keress olyat aki olyan, mint te.
ápr. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%
Mi a tökömnek házasodtál meg egy igénytelen palival??? Komolyan érdekel....
ápr. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!