Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti nem érzitek úgy, hogy megőrít?

Ti nem érzitek úgy, hogy megőrít?

Figyelt kérdés
Leendő anyós problémám van. 20 éves vagyok és 36 hetes terhes,vőlegényem 22. Augusztus végén lesz ez eküvőnk. Nem engedi,hogy mi döntsünk. De semmit nem enged a drága mama. 100%-ban ő akarja megszervezni. Kikötötte,hogy az ő ruhájában kell férjhez mennem,de az valami borzasztó. A gyereknevelésbe is már most beleszól. Tegnap itt volt,mutattunk neki babaruhákat meg a szoba is majdnem kész és mindkettőbe belekötött. Kitalálta,hogy ház elég nagy,ő is ideköltözik és neveli az unokáját,mert mi még fiatalok vagyunk a babázáshoz. Már párom is megőrül a saját anyjától. Ki volt már hasonló helyzetben,mert én már a kiborulás szélén vagyok és nem akarok vele még jobban összeveszni.

2012. máj. 29. 23:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%

Nekem azzal konkrétan semmi bajom nem lenne ha anyósom, vagy anyukám hozzánk akarna költözni, feltéve, hogy elég nagy a ház.


Viszont ha azért akarna ideköltözni, mert "még fiatalok vagyunk a babázáshoz", hát nem tudom.Biztos elmondanám neki, hogy ő "csak" nagymama, én pedig apuka vagyok szóval neki nagyon kevés beleszólása.Rajtam kívül egyedül a feleségem az, akinek beszámolóval tartozok, illetve megkérdezem babaügyben.Nem csak megcsinálni akartam, hanem nevelni is.

2012. máj. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
35%
honnan van nektek 20-22 evesen nagy hazatok?
2012. máj. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
A jóakarat és a kompromisszumkészség sokat segít. Nem lehet háborúban állnod vele, ugyanakkor önmagadat sem adhatod fel. Tehát válogasd szét a dolgokat olyanokra, amikben engedhetsz, és olyanokra, amikben nem engedsz. Pl: az ő ruháját ne vedd fel, mert nem te vagy ő. Viszont találj olyasmit, amiben engedhetsz. A pároddal is beszéld meg, hogy miben engedhettek, miben nem. És beszéljétek meg, hogy kiáll melletted, és megmondja anyukájának, hogy mit igen, és mit nem. Ha ez sikerül, akkor legalábbis nagy nehezen létrejöhet egy elviselhető kapcsolat. Még az is élehet, hogy szeretni fogod, ha jobban megismered. Törekedj erre. Ha nem vállalod ezt, akkor jobb ha most elmenekülsz. Intézheted úgy, hogy a kisbaba csakis a tiéd legyen. Nem kötelező a házasság.
2012. máj. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Figyelj legjobb, ha megbeszéled a pároddal, hogy mi a szitu és mit szeretnétek. Majd leültök a "kedves" mamával és szépen elmondjátok, hogy ez a ti életetek, a ti házasságotok, a ti lagzitok és a ti gyereketek, szóval mostantól minden úgy lesz ahogy nektek tetszik, akár elfogadja akár nem. Valamint semmiféleképp nem költözik hozzátok. Ezért lehet, hogy meg fog sértődni, de jobb egyszer ha megsértődik, minthogy egész életetekben megkeseríti mindenkinek az életét és az állandó veszekedés lenne csak. Én azt ajánlom, hogy az egyenes út a legrövidebb.
2012. máj. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Apukám építetett nekünk,bár nem,mintha bárki másra tartozna. :)
2012. máj. 29. 23:38
 6/17 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen emberekkel szemben a saját "fegyverükkel" kell használni. Ha érzelmileg zsarol titeket (nem derült ki a leírásodból). Én is érzelmileg megfenyegetném, ha nem tetszik neki, akkor szépen elköltözünk jó messzire, mi és baba. Sajnálatos, hogy ilyen anyóssal kell együtt élned, de jobb ha előre meghúzzátok a határokat még időben.
2012. máj. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. máj. 29. 23:41
 8/17 anonim ***** válasza:
97%

Nem irigyellek. Nálunk nincsenek gondok (leszámítva, hogy anyumban van egy kevés abból, amiből anyósod készült), de azt az elején megbeszéltük asszonykámmal, hogy anyós kérdésben fedezzük egymást. Vagyis, egymás között megbeszéljük, hogy mit akarunk, majd ha az ő családja akarja keresztülhúzni a tervünket, akkor ő lép fel velük szemben, ha pedig az én családommal van összetűzés, akkor én állok elő. Így próbáljuk meg elejét venni az anyós-konfliktusoknak.


Szerintem beszélj a férjeddel, hogy amikor nem vagy jelen, magyarázza el az édesanyjának, hogy nem vagytok idióták, önálló gondolataitok, ötleteitek és terveitek vannak, a babázáshoz kb. annyira értetek, mint bárki más, aki az első gyerekét várja, és tartsa tiszteletbe az intimitás határát. És intimitás alatt nem csak a klasszikus értelemben vett intim dolgokra gondolok, hanem bármire, ami csak rátok tartozik. Legyen akár egy egyszerű döntés, ami csak titeket érint.

2012. máj. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
28%
Na még eldöntheted, hogy anyós lesz-e vagy megmarad leendőnek :D
2012. máj. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%
Most kell a sarkatokra állnotok, még időben! Mondd meg hogy saját ruhád lesz, illetve hogy nagyon kedves tőle hogyha segít a babázásban, de mindig tartsd kordában hogy ne tudjon semmit túlzásba vinni, vagyis ne tudjon eluralkodni felettetek. Ez a kettőtök (hamarosan hármótok) élete!!
2012. máj. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!