Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők, akik otthon vagytok, nem...

Nők, akik otthon vagytok, nem érzitek kiszolgáltatva magatokat a férjeteknek/párotoknak? Vagy ez nem merül fel egy "normális" kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nem a háztartásbelieknek szól a kérdés elsősorban, de az ő véleményüket is várom természetesen.


Inkább arra vagyok kíváncsi, aki "nem önszántából" van eltartva, hanem mert otthon van a 3 év alatti gyerekkel vagy munkanélküli.


Köszönöm


2012. ápr. 26. 16:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%

Én otthon voltam, de nem voltam eltartva, volt gyedem, és dolgoztam is fordítottam és írtam.

Ha nem lett volna semmi pénzem biztos nem bírom. Persze kaptam volna amennyit akarok, de az nem az enyém.

2012. ápr. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%

Néha éreztem így.

De igazából most is kiszolgáltatottnak érzem magam. Csak most nem a páromnak, hanem a főnökömnek.

2012. ápr. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%
Egyáltalán nem érzem magam kiszolgáltatottnak. Férjem rengeteget dolgozik, napi 14-15 órákat is, és hétvégén is sokszor. Én 4 órában dolgozom, de örülök hogy ez is van, takarítok, felénk nem nagyon van válogatni való munka. Nem érzem magam eltartottnak. Reggel kelek, rendet rakok, minden nap takarítgatok, hogy ne egyszerre kelljen sokat, rendezem a számlákat, bevásárolok, és szinte minden nap főzök, mert a férjem este éhesen jön haza. Délután elmegyek dolgozni a 4 órámat. Minden házimunkát én csinálok itthon, a kis kertünket is. Nem rég együtt festettük a lakást, de az utána való nagy takarítást, és a mázolás Én csináltam. Férjem azt sem tudja mikor milyen számla jön, vagy hogy mennyit kell fizetni. Boltba is nagyon ritkán jár, ha megkérem hogy hozza el kocsival a nagyobb dolgokat, de azonkívül én mindent elrendezek. Sem kiszolgáltatottnak, sem eltartottnak nem érzem magam. Pedig a férjem már sokszor kérte, hogy még a 4 órás munkámat is adjam föl. Szívbeteg vagyok.
2012. ápr. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%

De, annak érzem magam! Néha rám is tör nagyon és kijön belőlem minden. Itthon gürizek, mosok, főzök, takarítok. Nekem ebből nincs pénzem és bár párom szó nélkül ad, kérnem sem kell, de soha nem magamra költöm, hanem pl. Kajára, tisztítószerekre, kutyakajára...én magamnak még egy körömlakkot sem veszek, mert nem az én pénzem, és bár párom nem bánná, sőt...de mégsem tudom ezt a pénzt magamra költeni.

Amikor már nagyon kiakadok és kétségbe vagyok esve, párom sokat segít, látja, hogy nem jókedvemből vagyok itthon, hanem mert nincs meló. De nekem így is rossz és kétségbeejtő, hogy nincs saját pénzem.

2012. ápr. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%

Normális kapcsolatban tényleg nem merül fel ez a dolog.

Ha a férfi meghülyül, akkor sajnos előjöhet.

Nálunk úgy alakult, hogy csak gyest kapok, két kicsivel. És abból a rongyos pár ezerből amit kapok abból "lopom" a gyerekek ruhájára a pénzt. Magamra mikor lesz...

Semmire se lehet igényem. Mert nekem minek... Én csak itthon vagyok. A férjemnek meg jár minden.

Sajnos ez is van, és amíg nem tudok a csak a fizetésemből fenntartani egy albit és magamat a kicsikkel nem is tudok sehová menni(a gyerektartást itt nem akarom figyelembe venni), hiába tudom, hogy ez válás- lehet van is vkije már, sőt saja egyre biztosabb..., hogy egyedülálló anya leszek... amíg "Ő" tart el, addig sajnos tűrni kell, mert a kicsiket nem adom...!

És mert ő keres örülök, ha a számlákra valót nem veri el. Sajna Ő megkergült:(

2012. ápr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
67%

1 évig munkanélküli voltam. A pénztelenséget leszámítva egyáltalán nem éreztem azt, hogy kiszolgáltatott helyzetben lennék. Sokkal több időm volt a háztartásra, a gyerekeimre és a férjemre is. Imádtam őket kiszolgálni.

Egyedül az anyagiak miatt éreztem kellemetlenül magamat.

Amióta van munkám is szívesen kiszolgálom a családot, de bizony azt is érzem, hogy jobban elfáradok.

Én régimódi felfogású vagyok, úgy gondolom egy asszonynak otthon lenne a helye, amíg a férj dolgozik.

De sajnos ebben a mai világban nagyon ritka ez a felállás.

2012. ápr. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
49%

GYED-en vagyok, a GYED (maximális összegű) meg nem alanyi jogon jár, mint a GYES, hanem csak annak, aki megdolgozott érte. Én megdolgoztam a max. GYED-ért, vezető beosztásban, tehát nem érzem eltartottnak magamat.

Ráadásul nem csak lakást csinosítok, hanem harmadik nyelvet tanulok itthon (saját erőből, nem magántanárnál), hogy amikor újra munkába állok, még inkább jól teljesíthessek :)

2012. ápr. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%

Én háztartásbeli vagyok. Igaz kényszerből. A családi pótlék

és a gyermekvédelmi támogatás amihez nekem és minden nemdolgozó

nőnek köze van. Tehát nem érzem magam 100%ig eltartottnak,

csak részben. Az összes háztartási munka az enyém +a gyereknevelés is. A férjem ha hazajön leül a TV elé.

2012. ápr. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
34%
En besegitek a férjem munkájába, ellátok itthon mindent, nagyon sok pénzt igyekszem megspórolni, és mégsem vagyok semmibe sem nézve. Kényszerbõl teszem, mert nincs más lehetõségem.Dolgozó nõ voltam, de utána nem engedte, hogy dolgozzak.
2012. ápr. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%

egyáltalán nem...gyest kapok én is csak(fősuli után kevés volt a munkaviszonyom)

A pénzünk közös,hiába perpillanat ő keresi,hármunkért teszi.Soha nem vágja a fejemhez,vagy ilyesmi.Eleinte én is úgy voltam vele,mint itt írták páran,h inkább magamnak semmit,stbstb,aztán lassan megértette velem,h nálunk nincs enyém tiéd,és ha valami a pl. hobbim,akkor arra áldozni kell,és szükségem is van rá,h ne kattanjak bele az itthonlétbe..(ez pedig hosszútávon jó,kiegyensúlyozott kapcsolathoz vezet)

2012. ápr. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!