Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek van ehez jogom?

Szerintetek van ehez jogom?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk jóba. Amikor párom össze költözött velem le vették róla a kezüket. Semmi segítséget nem kaptunk,pedig nagy szükségünk lett volna rá. Felőlük akár éhen is halhattunk volna. Főleg apósom "mondott le" a fiáról,de ő rá kényszeríti a döntését anyósomra. Apja alkoholista. Egyszer ki is kezdett velem részegen. Akkor nagy cirkuszt csaptam. Azóta nem találkoztunk,nem is nagyon beszéltünk,de nem is vagyok kiváncsi rá. Anyósom egy fokkal jobb. Ő néha dugiban küld nekünk ezt-azt. Az unokára azonban nagyon fenik a fogukat,de én nem akarom,hogy legyen bármi közük hozzá. De páromat nem akarom megbántani,mert azért mégis csak a szülei. Szerintetek mit tegyek?

2012. jún. 14. 01:33
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat. Anyósomról és apósomról van szó. Ez kimaradt. :S
2012. jún. 14. 01:35
 2/9 anonim ***** válasza:
A párod hogy látja a helyzetet?
2012. jún. 14. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Párom teljes mértékben rám bízta a döntést. Ő olyan havonta-2 havonta egyszer találkozik a szüleivel. Nem meghatározó részei az életének. Azt mondta,hogy döntsek úgy ahogy jónak látom ő mindenképpen támogatni fog,bárhogy döntök.
2012. jún. 14. 01:48
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem az unokának van joga ahhoz, hogy megismerje a nagyszülőket. Én sem vagyok jóba apámmal, kb 2-3havonta találkozunk egy délutánra. Akkor unokázhat. Nem tilthatom meg a gyerekemnek, hogy megismerje a nagypapáját.
2012. jún. 14. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
2 havonta az unoka is találkozhat a nagyszüleivel, nem lesz tőle semmi baja. És ez a "rádbízom" szöveg ezt azt jelenti: én vinném a gyereket, de tudom, hogy téged megbántottak és nem akarom eröltetni. Tehát a férjed szeretné és a gyereknek joga van hozzá
2012. jún. 14. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jót írtak az elöttem szólók.Ne a magad sérelmeid nézd.Majd a gyereked.Ne foszd meg tudja mi az mama papa.Tudod hány gyerek szív fájdalma neki nincs???
2012. jún. 14. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Köztes megoldásnak nem jó, ha a párod viszi majd a gyereket a szüleihez? Így neked nem kell találkoznod velük, de a gyerek se marad le a nagyszülőkről.
2012. jún. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jól írják, neked nincs jogod a gyerekedet elzárni a nagyszüleitől.

Hadd döntse majd el ő, hogy szereti-e őket, vagy nem.

Nem kell minden hétvégén összejárni, de igenis ismerjék meg egymást.

2012. jún. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint mint szülő jogod és kötelességed is megvédeni a gyerekedet a fejlődését esetlegesen negatívan befolyásoló tényezőktől. Én sem ismertem a nagyszüleimet, nem lett semmi bajom, azonban az alkoholista édesanyámnak köszönhetően, akinek a magyar állam szerint joga volt engem felnevelni, elég komoly pszichológiai problémáim alakultak ki.
2012. jún. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!