Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor lesz mar elég erom hogy...

Mikor lesz mar elég erom hogy lépjek, van egyaltalan jogom van boldognak lenni?

Figyelt kérdés

Kisgyermekes anyuka vagyok,és borzasztoan elegem van az élettarsambol.Nem vagyok, csak egy cseléd a haznal, ha beszél hozzam, az kb annyi hogy " miért nem a masik inget vasaltad ki" vagy éppen hogy " mit foztél?" .Elvan a hobbijaival, sokat utazik, nem latjuk, volt, hogy a gyerekunk kisbabaként, mikor hazajott egy-két hét tavollét utan , nem ismerte fel, félt tole. Kissé beszari, semmit nem képes megcsinalni, mindennel én torodom, o csak amunkajaval és a hobbijaival. Nem csal meg, tudom, a gyerekével torodik, de velem...

Van valaki, aki belémszeretett... kolcsonos... Egy fanatszikus férfi, aki imadja a gyerekem, ismeri a helyzetet, és mindezek ellenére tamogat lelkileg, sot, felvetette, ha végre merek lépni, az lesz az elso dolga hogy Magyarorszagra koltozik ( kulfoldi)..

En meg itt vagyok, iszonyatos modon osszezavarodva, és azt ismételgetem magamnak: " neked nem jo igy, nem vagy boldog, de van egy gyereked. Az apja szereti, a gyerek szereti az apjat, igy nincs jogod , hogy noként, ne csak anyaként legyél boldog, felejtsd el a szerelmet, és maradj inkabb egy rossz kapcsolatban, amiben szinte megfulsz, de a gyerek legyen az elso"... Szoval, igy gondolkodom... Szerintetek ez jo, vagy rossz?


2012. ápr. 2. 10:58
1 2
 1/13 Kis Zsuzsi ***** válasza:

Szakítani nehéz, én is hasonló helyzetben vagyok csak gyermek nélkül..

ha már túl leszel rajta akkor jobb lesz neked, mindig csak az első lépést nehéz megtenni

ha soha nincs otthon a párod ( ami sajnos szintén ismerős nálunk is ez van) akkor lényegében nem sok változás lesz az életetekben, hisz eddig sem volt otthon soha és ezután sem lesz. A gyereknek sem jó az ha ebben a képben nő fel hogy a nő az "csak cseléd" otthon, és igenis jogod van a boldogsághoz azért mert anya vagy! magyar lányok felejtsétek már el ez a belétek nevelt alárendelt szerepet! ugyanannyit érünk és ugyanannyi jogunk van a boldogsághoz mint a férfiaknak!

2012. ápr. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Amíg nem tud a párod a közös gondjaitokról, addig egy ismeretlen külföldinek ne dőlj be.
2012. ápr. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Kis Zsuzsi ***** válasza:
Persze az lehet hogy nem jön össze a külföldi pasi..de a lényeg szerintem nem ezen van hanem ott hogy a kérdező egy rossz kapcsolatban él ahol elhanyagolják, cselédként él...ha szétmennek lesz esélye a boldogságra akár azzal a külföldi pasival akár mással. Egy olyan pasival aki cselédként kezel sajnos sok mindent nem lehet megbeszélni mert ő úgy lett nevelve hogy ez a helyes módja annak hogy egy nőt kezeljen..az ilyenek nem változnak soha..
2012. ápr. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mindenkinek joga van a boldogsághoz, és a gyereked miatt nem áldozhatod fel magad. Ha szakítassz vele, az nem azt jelenti, hogy a gyereket is el kell tiltanod tőle, láthatja, elmehet hozzá, vagy ez már megbeszélés kérdése. A külföldi pasinak viszont tényleg ne dőlj be, főleg, ha nem személyesen ismered, csak esetleg az internetről, ezt nem tudhatjuk, mert nem adtál meg több információt róla. Ha régi jó ismerős és nemcsak virtuálisan, akkor bízhatsz benne. Viszont akkor se menj bizonytalanra, ha nincs más hely, ahol lakhatsz, addig nem tudsz lépni, amíg nem lesz. Tehát ha nem függsz a mostani élettársadtól lakás szempontjából, akkor szerintem költözzetek el a gyerekkel és ne áldozd fel a boldogságot a gyerekért. Aztán ha tényleg hazajön az a külföldi pasi, akkor tiszta lappal kezdheted vele.
2012. ápr. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Beszéltél már az élettársaddal? Próbáltatok vmilyen terápiát? Elmondtad neki, hogy miben kell változtatnia, és ha nem teszi, szétmentek? Ha nem, neki is joga van a boldogsághoz, meg a gyereknek is az apjához. Ha meg ő is csak szenved a kapcsolatban, nyilván közösen megegyeztek, és egyik erre másik arra. Ha az élettársadnak fogalma sincs róla, hogy neked problémáid vannak a kapcsolattal, esélyt sem adsz neki, hogy megtartsa a családját, az alj.s dolog. Akkor hagyd hogy döntsön, kell-e neki a gyerek, vagy neveld te.
2012. ápr. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

A " kulfoldi": nem itt él, de a munkaja miatt sokat van az orszagban, ez havonta egy-két hetet jelent. Hosszu ideje ismerem, szoval nem valami netes romanc vagy egy félig -meddig komoly " Romeo"


Tudjatok, mi a nagyon durva? - na most rohogni fogtok-, ha elképzelem, hogy elhagyom az élettarsam, egyik félelmem az, hogy mit fog reagalni a csaladja! Es sokszor vagyok ugy vele; " na mar emiatt is inkabb maradjak, nem akarom h életem végéig én legyek a bunko, mocskos rib*nc".. tiszta hulye vagyok...

2012. ápr. 2. 11:55
 7/13 anonim ***** válasza:
Először a gyerek apjával próbálj beszélni, hajlandó-e változtatni, vagy ő is menne már. Joga van mindenkinek a boldogsághoz, DE NEM MÁS KÁRÁRA!
2012. ápr. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
42%
Én csak annyit fűznék hozzá, hogy az élettársad egy ember. Tudom, hogy van családja, de te nem a családdal élsz együtt, hanem az élettársaddal. Azzal foglalkozz a legkevésbé, hogy ők mit szólnak hozzá, nem velük élsz együtt. De a pároddal mindenképpen érdemes ezt megbeszélni, bár szerintem rajta már nem lehet változtatni, sajnos ezt a nevelést kapta. Nekem úgy tűnik, mintha neki te egy tárgy lennél, és ha neki igénye van erre a tárgyra, akkor kiveszi a szekrényből, aztán ha már nem kell, visszateszi. De bocs, ha nem így van. Csak nekem ez jött le a sztoriból.
2012. ápr. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem elsősorban azt kell nézned, hogy EGYEDÜL talpon tudsz-e maradni. Hogy ha nem lenne a másik hapsi, akkor is el akarnád-e hagyni az élettársadat. Egyébként az a véleményem, hogy ha még el sem vett, akkor hozzád nyilván nem ragaszkodik egyáltalán :) akármennyire is modernek vagyunk, a papír hiánya nem véletlen.


Szóval ha egyedül el tudsz menni, anyukádhoz, vagy önállóan, akkor tedd meg. Egyébként nem teljesen mindegy hogy ki mit mond? Tudod, ha ennyire tehetetlenkedsz, hogy mi a jó és mi a rossz, akkor sose jutsz semmire se. Állj a sarkadra és döntsd el mit akarsz, SZERINTED MI A JÓ. Határozd el magad és csináld a szerint. Így nem lehet válni se, hogy jaj most akarom-e vagy sem, jaj most jó-e így, jaj most mit csináljak.... Érzed ugye, hogy így nem megy. Senki nem dönthet helyetted, senki nem fogja végig csinálni helyetted. Ha gyenge vagy, akkor a mostani hapsid nem fogja megkönnyíteni a dolgodat. Ha erős vagy, akkor visszább vesz. Gondolom eddig is a kapcsolatodban vele mindig meghunyászkodtál, csak hogy ne legyen konfiliktus. Azért olyan amilyen, mert minden rá van hagyva.


A külföldi hapsi pedig akármennyire is ismered, nem egy életbiztosítás. Nem laktok együtt, nem tudja ő se hogy mennyire fog téged és a gyereket közelről elviselni hosszú távon. Akár mi megeshet, még akkor is ha a legjobb indulattal van feléd. Szóval alapozni rá nem szabad. Csakis magadra és a szüleidre alapozhatsz. Ha így ott tudod hagyni a mostani pasasodat, akkor hajrá, és ne totojázz.


33/N

2012. ápr. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ne tedd, hogy a gyerek miatt boldogtalan kapcsolatban élsz!

A gyermek felnõ, utána meg pláne màr nem mersz lépni.

2012. ápr. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!