Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan mondjam el anyósnak...

Hogyan mondjam el anyósnak sértődés nélkül (akivel együtt élünk) hogy ne ő döntse el helyettünk az eljegyzés és összeiratkozás időpontját?

Figyelt kérdés
Ma kijelentette hogy ma sütünk mert holnap lesz az eljegyzésünk, karácsonykor meg az összeiratkozás. De nem magyarban lesz hanem másik országban és azt mondta hogy itt mások a szokások és az arany karika gyűrűt már hónapokkal az összeíratás előtt fel kell húzni az eljegyzéskor.Magyarban van egy harmadik gyűrű amit csak a csaj kezére húznak eljegyzéskor és nem más szab meg mindent. Hogyan mondjam meg neki hogy nekem ez nem jó így hogy helyettünk próbál döntéseket hozni semmi örömöm nincsen így a készülődésben, már 3 hete is felpróbáltatott velem egy borzalmas kosztümöt ami nem tetszett így a padláson kötött ki és belátta hogy az ízlésem nem 60 éves nőé. Semmi bajom vele jól kijöttünk eddig csak mostanában nem nagyon ültünk le beszélgetni.Nem vagyunk önállótlanok csak nem akarjuk elsietni a dolgot és ezért nem mondtuk mikor szeretnénk esküdni. És egy csomó hivatalos papírt kell össze szedni amíg az nincsen meg addig költekezni sem nagyon akartunk. Hogyan mondjam meg neki sértődés nélkül hogy had döntsük már el mi hogy mi jó nekünk és az én ízlésem szerint legyen minden és ne más alakítson ezen a ritka napon. Én attól félek ha így simán bevágom neki akkor megharagszik egy életre és nem fog megtűrni házban és mindenért belém köt.Külön konyhán vagyunk már így is meg külön van már minden mert nem ízlett egymás főztje, és mert nem akarok hánytorgatást hogy miből mennyit használtunk el.

2012. nov. 16. 12:48
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem mondd azt neki, hogy szeretnétek, ha ezek az események mindenki számára a családban meglepetésként hatnának, így nem akarjátok azzal elrontani az ő örömét, hogy mindent megtud előre. Szeretnétek, hogy ő is felhőtlenül, kötelezettségek nélkül tudjon az eljegyzésetekre, esküvőtökre készülni, ezért úgy döntöttetek, magatokra vállaljátok a szervezést. Azt is mondjátok, hogy ha úgy alakul, hogy segítségre lesz szükségetek, neki szóltok először, hiszen a lelkesedéséből tudjátok, hogy számíthattok rá. :)
2012. nov. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Mi az az összeiratkozás?


Mi az, hogy MAGYARBAN??? Légy szíves, tiszteld már meg az országunkat, ahol -elvileg- te is születtél. Meg amúgy is.

2012. nov. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi az az összeiratkozás, életemben nem hallottam róla?
2012. nov. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem a párodnak kell a sarkára állnia és mindenben kiállni melletted. Ez azt jelenti, hogy a saját nevében beszéli meg esetleg a te jelenlétedben az anyukájával, mert nem szabad magadra haragítani őt, de azt sem szabad bevezetni, hogy a döntések, a nagy segíteni akarásban kicsússzanak a kezeitek közül. A te szüleidet Te rendezd le, az ő szüleit pedig Ő, a közös döntéseitek alapján.
2012. nov. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ha külföldre készülsz férjhez menni,akkor kénytelen leszel az ottani szokásokhoz is alkalmazkodni.

Másrészt ezt nem csak neked egyedül kell megbeszélned anyóssal,hanem a pároddal együtt.

2012. nov. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak tippelek, de nekem a furcsa szóhasználatból inkább az jött le, hogy határon túli magyarok. Legalábbis én Erdélyben hallottam így életemben először és utoljára ezt, hogy "magyarban", de lehet, hogy tévedek.
2012. nov. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Kérlek ha már magyarul írsz...

Nem magyarban,hanem Magyarországon!

Mi sz,hogy összeiratkozás???A házasságra gondolsz??


Kérdésre válaszolva.

Költözzetek külön anyóstól,álljatok a lábatokra.

A másik,a párod álljon a sarkára és mondja meg az anyjának,hogy ti majd eldöntitek,hogy mikor,hol,és miben!!!

2012. nov. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%
Pl. úgy, hogy kedves tőle, hogy segít intézkedni, de nektek jobb lenne egy másik időpont, másmilyen ruhát szeretnél, azt amit hozott, majd megpróbálod te visszavinni az üzletbe...
2012. nov. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22%

A sok magyarkodónak: tiszteld meg az országodat, meg az anyanyelvedet azzal, hogy tiszteletben tartod és elfogadod azt, hogy vannak a magyar nyelvben nyelvjárások, amik egyenrangúak egymással és vannak különböző hagyományok és szokások. Ti tartjátok magatokat magyarnak? Nem is ismeritek a nyelvet rendesen! Semmi baj nincs azzal a kifejezéssel, hogy "magyarban". Ezt sok helyen mondják így. Más országokra is (pl. "olaszban"). Aki ezzel nem ért egyet, ne dumáljon már ilyesmiről.

Fogalmam sincs, mi az az összeiratkozás, de teljesen nyilvánvaló, hogy a kérdező határon túli vagy egy olyan magyarországi tájról származik, ahol van ilyesmi, de máshol nem ismerik.

2013. júl. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%

Látom, hogy hét éves a kérdés, de hátha idetéved valaki, és ő sem tudja, mi az az összeiratkozás.

Az egy sima, anyakönyvvezető előtti esküvő. Nincs templomi szertartás.

Magam is magyar vagyok, és Magyarországon élek. Ha valaki egy magyar fórumra ír, azért próbálja már meg, hogy Magyarországot ír a "Magyarban" helyett. Hallottam én is az "olaszban" voltunk, "spanyolban voltunk" kifejezéseket, ezek semmiképpen nem tájszavak, mivel magyarországi, azon belül pedig budapesti magyarok mondták.

2020. ápr. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!