Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan értessem meg a férjemme...

Hogyan értessem meg a férjemmel, hogy nem baj, ha a szülei nem szeretik ugyanúgy a mi gyerekünket, mint a másik unokájukat?

Figyelt kérdés

Nagyon zavarja. A mi lányunk 2 éves, sógornőméké 3. Abszolút ő anyósom kedvence, nehéz lenne nem észrevenni. Engem különösebben nem zavar. Nálunk is így volt, az apai nagymamám sokkal jobban szerette a lánya gyerekeit, mint minket. Nem okozott semmiféle törést az életembe, a lányunkéba sem fog. Persze megértem valahol, hogy zavarja, lehet engem is bántana, ha anyukám az enyémet nem szeretné úgy mint a másik két unokáját.

De ha így érez anyósom nem tud mit tenni.



2013. jan. 9. 13:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%

Az anya-gyerek kapcsolat szorosabb, mint az apa-gyerek kapcsolat.

Éppen ezért más, ha az unokám anyja a saját lányom, mintha a menyem lenne az anyja. Az az unoka távolibb.

Persze ugyanúgy szereti az mama őket, csak a lányos unokát közelebbinek érzi magához.

2013. jan. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
de baj. és a gyerek is érezni fogja. lehet, h benned nem okozott törést, de nekem például nagyon ramatyul esett, h az anyai nagyimnál komplett rangsor van és én a legvégén kullogok. az anyósod nem tud mit tenni, de te igen, amikor a gyereked is észreveszi, akkor meg kellene ezt beszélnetekés jó irányba kellene terelned. az én anyum a lehető legrosszabbul kezelte a helyzetet (felém is). ha az én gyerekem ne adj isten ilyen helyzetbe kerülne, én tuti nem úgy fogok hozzáálni, ahogy hozzám álltak. egy szó mint száz, a férjed szerintem jogosan aggódik és nektek szülőknek kell figyelni ez ügyben a gyerek lelkére.
2013. jan. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Te vagy az üdítő kivétel itt a GYK-n, aki nem fröcsögve szidja emiatt az anyósát.

Nálunk egyébként eleinte anyukám csinálta ezt a hugom kislányával, őt sokkal jobban "ajnározta" valahogy (4 héttel fiatalabb, mint a fiam). Aztán ez kiegyenlítődött, de bevallom, baromira zavart akkor.

2013. jan. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

Istenem, vannak gyerekek, akik aranyosabbak, kedvesebbek, illedelmesebbek, és jobban szeretjük őket.

Az unokák esetében is így van.

Az egy másik dolog, hogy ezt illene nem kimutatni.

Én pl. a bátyám fiától teljesen odavagyok, de a bátyám lánya egy hisztikriszti. Semmi örömöm nincs benne. Nehéz szeretni őt. De jól titkolom.

2013. jan. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ugyanez van. Engem nem zavar (már), páromat sem. Ez van. Ilyenek. Nem nagyon keressük egymás társaságát. Ennyi.

Csak majd arra leszek kíváncsi, hogy idén Karácsonykor mit mondok majd a kislányomnak, hogy neki miért nem hozott ajándékot a mamáék Jézuskája és az unokatesónak meg miért... Mert akkor már érteni fogja. (Persze nem az ajándékról szól a karácsony. Tudom én is.) A kislányom semmi ajándékot nem kapott, a férjem testvérének gyerekét meg elhalmozták.

Nem a férjem és nem is az én szégyenem a viselkedésük...

Nyugtasd férjedet, hogy rá se rántson az ilyen dolgokra!

2013. jan. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok, én egy anyós vagyok, és 5 és 4 éves unokáim vannak. Az 5 éves a lányoméké, a 4 éves a fiaméké, mindkettő kislány, imádom mind a kettőt EGYFORMÁN! A menyem is érezte már így párszor (fiamtól tudom) hogy a lányomék gyerekét jobban szeretem. Hát ez abszolút nem igy van, de elgondolkodtam a dolgon, hogy miért érezhetik így. Leírom nektek, mire jutottam.


A lányomék a szemközti házban laknak, a fiamék pár kerülettel odébb. Tehát a lányoméknál lévő unokámat naponta látom, át is jönnek, gyakori vendégek vagyunk egymásnál. A fiamék kb. hetente egyszer jönnek át pár órára. A nagyobbik unokámmal így "szorosabb" a kapcsolatom, hiszen újszülött kora óta naponta részese vagyok az életének, a kicsinek pedig nem :(


A másik dolog ami még eszembe jutott, hogy - nem is tudom hogy mondjam el nektek - de a lányom gyermekéhez 100%-os bátorsággal hozzá mertem (és merek) nyúlni, mert a lányom sosem szólt rám semmiért, hogy ne adj neki ezt, ne úgy fogd, stb. stb. A menyem pedig már az első látogatásom alkalmával is (és ezt követően még egy évig legalább) a sarkamban volt, figyelte hogy fogom a kislányt, mit adok neki, és sokszor rámszólt, hogy anyuka, ne így, anyuka ne úgy, anyuka ne fogja a kezét, ne állítsa fel, stb.


Egy idő után a kisebbik unokámat már NEM MERTEM megérinteni sem, mert folyton a menyem szúró tekintetét éreztem. Ez hálistennek elmúlt, és mostmár sokat vigyázok a kicsire is, nálam hagyják.


Ilyesmi nem lehet nálatok?

2013. jan. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Bátyám kislánya fél évvel idosebb az én lányomtol. Azt tudni kell, hogy anyukámtol pár háznyira lakunk, tesomék vagy 30 km-re. Mi napi szinten kapcsolatban vagyunk, sok idot toltunk anyukámnál is. Vagy o jon át, nyáron meg tobb orát toltunk nála a kislányommal. Tesomék viszont vagy 1-2 havonta jonnek anyukámhoz látogatóba 2-3 orára. Szerintem ez értheto, hogy az én lányomhoz jobban kotodik anyukám, mint a másik unokához. A tesoméktol nem messze lakik az anyósáék (másik nagymama), aki ugyanu ugy napi szinten egyutt van az unokájával. Persze hogy a kislány is jobban kotodik ahhoz a nagymamához. De a tesom féltékeny és mindég megjegyzéseket tesz, hogy már megint nálunk van anyám, vagy az én gyerekemmel van stb. Ezt el kell fogadni.
2013. jan. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nálunk nincs távolsági szempont benne. Másik városban élnek, mi a sógornőmékkel egy helyen. Általában egyszerre szoktunk menni, vagy legalábbis ugyanannyit.

Sógornőmnek is feltűnt már szóval nem csak mi találjuk ki.


Nem tudom mennyire aranyosabb a keresztlányom :) Szerintem mindkettő egy okos, huncut belevaló csajszi. Nem az van, hogy a lányom visszahúzódóbb, míg a másik unoka rögtön a nagyi nyakába ugrik.

2013. jan. 9. 14:52
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
6os válaszoló!Gratulálok,nagyon szépen megfogalmaztad,és nekem nagyon tetszik,különösen azért,mert ritka,h a"gonosz"nagyi is elmondja itt a véleményét:-D sok meny is elgondolkodhatna az általad leirtakon,mert szerintem ez általános jelenség...Kezdetben én is ilyen meny voltam,bár nálunk nem volt kedvenc,mert a miénk az egyetlen egyelőre...
2013. jan. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok

Hát igen, az egyik gyerek jobban ki tudja mutatni az érzéseit mint a másik. Lányom mindég mondja anyukámnak, hogy úgy szeretlek mama, keresztlányom meg beszélni sem hajlandó anyukáméknál.

2013. jan. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!