Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mik az elvárásaitok a másik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik az elvárásaitok a másik nemmel szemben egy házasságban?

Figyelt kérdés

Akik még nem házasok: Szerintetek mitől lesz tökéletes egy házasság? Mi az, amitől úgy érzitek, hogy talán a másik féllel össze tudnátok kötni az életetek?


Akik házasok: Mik a tapasztalataitok? Miért működik, vagy éppen nem működik a házasságotok? Mióta vagytok házasok?



2013. jan. 8. 10:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Mindkettőről van tapasztalatom. Sajnos voltam házas. Nem működött, mert alapvető dolgok nem stimmeltek, pl. tisztelet, őszinteség. Akkor azt gondoltam, amit itt is, és mindenhol sokat látni, hallani, hogy "össze kell szokni", meg "össze kell csiszolódni", és "küzdeni kell egy kapcsolatért". Ma már nem így gondolom. Elváltam, új életet kezdtem (nem vagyok ezer éves, csak a szokásos fiatalon elvált statisztikát erősítem). A mostani párom, és nemsokára mondhatom, hogy férjem, tökéletesen illik hozzám. Nincsenek feszültségek, nincsenek hazugságok, és nem kell áldozatokat hoznunk azért, hogy boldoggá tegyük egymást. Teljesen természetesen jön, magától. Attól működik a kapcsolatunk évek óta, hogy nem két különböző ember próbálja egy családba tuszkolni egymást, hanem két hasonló ember keresi hasonló értékrend szerint ugyanazt a jót a jövőjében. Lehet azzal hitegetni magunkat, hogy csak idő és összeszokás kérdése, míg egy pár valóban boldog pár lesz, de saját tapasztalataim nem ezt mutatják. Ideig óráig lehet egymást gyűrni és tördelni, de ha nem illik össze két ember, felesleges erőltetni.
2013. jan. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Élettársak tapasztalatai is jöhetnek? :)
2013. jan. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Őszinteség,a dolgok megbeszélése,kompromisszumkészség.

25/N (még nem házas,de együtt élünk)

2013. jan. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Csak ismételni tudom:

Őszinteség,a dolgok megbeszélése,kompromisszumkészség.

(ja, és minél kevesebb elvárás:)))

(48/F - 15 éve kapcsolatban)

2013. jan. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk azért nem működik tökéletesen, mert a párom részéről szinte 0 a kommunikáció! Míg csak ismerkedtünk, addig is folyton én vittem a szót, alig tudtam meg róla valamit, de azt gondoltam, csak nehezen oldódik. 7 éve élünk együtt, és semmivel sem tudok többet róla, mint randizásaink kezdetén. Szóval a legfontosabb, hogy mindkét fél nyitott legyen a kommunikációra, zárkózott emberrel igen nehéz tartósan együtt élni! Ez a tapasztalatom.
2013. jan. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Rugalmasság, tisztelet, kompromisszumképesség, tolerancia, türelem.
2013. jan. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 éve vagyok házas és fogalmam sincs :)

Szeretem ő szeret ,tiszteljük egymást,igyekszünk mindent megbeszélni őszintén,kompromisszum az kell jó sok :)

És minden nap újból és újból,igyekszünk ki mutatni is nem csak mondani éreztetni is ,hogy szeretjük egymást.Szóval a tőlünk telhetőt ,megtesszük,és reméljük a legjobbakat.,

2013. jan. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Amitől működik: mindenről tudunk beszélgetni, közös célok,érdeklődés, ház körüli munkát elvégezzük közösen.

Amiért nem működik: szex, nincs kirándulás, kikapcsolódás, nem áll ki mellettem, alkohol

13 év

2013. jan. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Őszinteség, tisztelet, bizalom, kommunikáció, hűség...

10 évig élettársak, 2 éve házasok... szóval 12 éve együtt.

29/n és 33/f

2013. jan. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

huh. mi nem szeretnénk házasodni, de remélem elfogadod a válaszom :)


nos, sztem a legfontosabb, h tudjon JÓL kommunikálni. el tudja mondani összeszedetten, érthetően, ha valami bántja, vagy akár azt, h mit tervez a jövőben. hogy ezeket meg tudjuk beszélni, segíteni a másiknak, ha baja van.


hogy képes legyen változtatni rossz beidegződéseken, hogy elfogadja a véleményemet, igazodjunk egymáshoz. ugyanígy ő is elvárhatja ezeket tőlem.


nem is tudom, hogyan szimbolizálhatnám. talán mint a folyó meg a partja. évek hosszú sora alatt alakítja egyik a másikat, és nem tudnak meglenni egymás nélkül. néha van egy-két árvíz, de mikor ismét lejjebb apad, akkor megy tovább a maga medrében.


konkrétan nem is tudnám megmondani, de érzem, h összeillünk. nem vagyunk már hősszerelmesek, átéltünk pár dolgot együtt, és nem csak egymás szerelmei, hanem legjobb barátai is vagyunk.

2013. jan. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!