Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósomék miért nem veszik...

Anyósomék miért nem veszik észre magukat? Ők akarják az élettársamból kicsikarni az utolsó fillérjét is és engem tartanak haszonlesőnek.

Figyelt kérdés
Anyósomék havonta kapnak egy fix összeget, ennek ellenére folyamatosan kérnek kölcsön erre-arra, persze vissza soha nem adják. Az előző hónapban betelt nálam a pohár, mert egy olyan összeget sírtak ki a páromtól, ami nekünk is pontos céllal volt félretéve, ráadásul hazudtak azzal kapcsolatban, hogy mire kell. Ebben a hónapban megmondtam a páromnak, hogy ezután, ha a fix összegen kívül akár csak egy ezrest is ad nekik, akkor már költözhet is haza hozzájuk. Ez hamar kiderült, mert anyósomék pénze 2 nap alatt elfogyott és jöttek kérni. Anyósom nagy hisztit rendezett és mivel nem kaptak pénzt, azóta mindenhol engem szíd, hogy én csak kihasználom a fiukat és a pénzére hajtok. Meddig fogják még ezt csinálni? Megváltozhatnak egyáltalán?
2013. máj. 21. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak megváltozni. Az viszont jo, hogy a parod nem adott nekik, kezdesnek tökéletes.
2013. máj. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1%
A párom fizetése nem az én fizetésem, ha ő a szüleit támogatja a saját keresetéből abba nekem semmi beleszolásom.
2013. máj. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%
Kivétel, ha a pár együtt el, pláne, ha házasok. Akkor ugyanis nincs enyém, tied, ott mienk van es a közösből ketten adunk, ha adunk es ha pl az o szüleinek jut, akkor az enyémnek is jusson, vagy ne az legyen, hogy en zsíros kenyeret eszek meg sakkozók a számlákkal, hogy anyósek honap végen is bélszint ehessenek.
2013. máj. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

Akkor vegyünk egy esetet (direkt a második kedvéért vezetem le)


A férfi keres 100 000 Ft-ot

A nő keres 100 000 Ft-ot


A férfi havonta 40 000 Ft-ot oda ad a szüleinek, ezen kívül ha kérnek ad, havonta kb. 30 000 Ft-ot. Ez összesen 70 000 Ft.


A párnak összesen 130 000 Ft-ja marad saját háztartásra, amiből csak a 30 000 Ft-ot adja be a férfi, ez szűken fedezi a rezsijét és a kajáját (nagyon szűken). A többit (pl hitel, albérlet, gyűjtögetés, gyógyszer, sport).


Szerinted kedves második hol szép dolog, hogy mindent a nőnek kell állnia egy kapcsolatban, mert a férfi támogatja a szüleit? A szülei felnőtt emberek, dolgozzanak, vagy ha annyi idősek legyenek nyugdíjasok. A fix összeget amúgy látod így is megkapják, de ne essenek már túlzásba.

2013. máj. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem fogják észrevenni magukat.

A páromnak az egész családja ilyen. Fizukor megy a habzsi-dőzsi, aztán meg sírnak, hogy nincs kajára sem, legutóbb még melóba sem tudott eljutni egyikük, mert arra sem volt pénze.

Az én bucimat átverték párszor (nem arra kellett, vissza sem adták, nekem kellett a pénzem után mennem stb), így bemondtam az unalmast.

2013. máj. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!