Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hétvégén megyek párom szüleihe...

Hétvégén megyek párom szüleihez, egész nap utazok, milyen ajándékot vigyek nekik?

Figyelt kérdés

700 kilométert utazok 3 átszállással. Reggel indulok, éjszaka érkezem meg. Apukája és tesója nem fogyaszt alkoholt.

Segitsetek!


2013. máj. 22. 01:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Értem a három átszállást, 700 km távolságot.

Legjobb lenne, megkérdeznéd a párodat. Ő tud hasznos ötleteket adni. Legalább annyiban, mi a hobbijuk, mit szeretnek. Utána válogathatsz kisebb dolgokat, tényleg nem könnyű a saját holmijaiddal, nagy ajándékkal az átszállás, utazás.

2013. máj. 22. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Ez ám a visszavágás! :D Az oviba még talán el is megy.
2013. máj. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
24%

Nem értem mi a baj az első válaszolóval. Tényleg teljesen irreleváns, hogy hányszor kell átszállnia a kérdezőnek, vagy hogy hány kilométert utazik. Nem is értem, minek írta le.

Mellesleg azt sem tudjuk, hogy fiú vagy-e kérdező, vagy lány. Mert fiúként anyukának vihetsz pl virágot. De ahogy már írták: párod biztosan segíteni fog neked.

2013. máj. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az átszállás meg 700 km-es út NEM mindegy, mert ha valahol felszáll egy jármüre és két óra múlva leszáll, akkor akár nagy/nehéz/könnyen romló valamit is tud vinni, ha sokáig kell utaznia, akkor a romlandó már kiesik, föként hogy nappal, azaz melegben utazik, ha meg többszöri átszállásal tud csak odajutni, akkor nem egyszerü valami nagy tárggyal szenvedni.
2013. máj. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Aki nem érti hogy miért fontos az átszállás az nem szokott vonatozni. Felszálláskor van segítség, a végállomáson leszálláskor szintén, így sok cuccot lehet vinni, még ha egyedül nem is bírod el. Átszálláskor nincs segítség... Egy csomag minőségi paprika, kalocsai hímzéses asztalterítő, ezek könnyű dolgok, és szépek is.
2013. máj. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
De nyilván nem fog párja szüleihez egy mosógéppel beállítani, olyan nagy dolgokray azért nem hiszem, hogy számítani kell:)
2013. máj. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21%

Nem utazom vonattal? Á nem, csak 8 éve hetente átlagban kétszer:D

Vittem már el Kecskemétről Szegedre egy szárítót úgy, hogy közben a hátamon egy túrahátizsák volt egész heti ruhámmal és egy csomó kajával. Az ég világon nem segített senki, mégis megoldottam, még a helyi tömegközlekedésen is. Sokmindent meg lehet tenni, csak akarni kell, és nem rinyálni:)


Nyilván ez a kérdezőre nem vonatkozik, mert ilyen helyzetben azért sok cucca nem lesz.

2013. máj. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nyilván ez a kérdezőre nem vonatkozik, mert ilyen helyzetben azért sok cucca nem lesz."


EZT meg miböl gondolod? Ezen kivül elöfordul, hogy a ke´rdezö 16 éves, vékony lány - azért neki lehet, hogy probléma fél lakodalmat vinnie.

2013. máj. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%

177 centis, alig 60 kilós srác voltam akkor. Nem egy erőművész alkat:D:D


Persze, nem tudhatom mennyi cuccal megy. De sejtésekbe azért bocsájtkozhatok:

hétvégére megy, tehát péntek este ér oda, és vasárnap megy vissza (nálam ezt jelenti a hétvége). Tehát 2 napi váltás kell. Ez 2 bugyi, 2 zokni, 2 felső - elhanyagolható méretűek mind. Plusz még egy fogkefe, egy dezodor, mondjuk egy kézkrém meg kétféle arckrém, mondjuk 5 darab sminkcucc. Tegyük még fel bonyolításképpen, hogy kontaktlencsét visel, vinnie kell egy flakon folyadékot, a tárolót és a szemüvegét - ha van. Na most ez egy átlagos hátizsákot maximum a negyedéig tölt meg. Annyi helye marad ajándékokat vinni, mint a tenger:)

2013. máj. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rendes válaszokat!

Azt hittem ez az oldal azért van, hogy az emberek tanácsokat kérjenek és kapjanak is, és nem azért,hogy egy egyszerű kérdés miatt valakinek szálltából leharapják a fejét.

Azért fontos a táv, mert ha meleg lesz, romlandó dolgot nem vihetek, olyat sem,ami elolvad (pl csoki).Az átszállásnál nincs ki segitsen, nem cipeli senki a csomagjaimat! Főleg, hogy a két buszjárat között 3 órát kell várni, addig meg nem ülhetek az állomáson, el kell menni pékségbe, mosdóba, és a sok/nehéz csomagot nekem kell vinni. Nem rinyálni akartam,csak tényeket közölni, hogy mit kell figyelembe venni az ajádékozásnál.

A másik meg, hogy nem vagyok magyarországi és érdekelt, hogy nálatok mit szokás vinni ilyenkor. (valaki emlitette a szalámit, nálunk pl nem szokás olyasmivel beállitani a vendégvárókhoz)

Nem tudom hanyadik válaszoló irta, hogy elég 2 váltás bugyi, zokni és ez az összes....hát ne haragudj, de nagyon nem elég!Nem tudod milyen programjaim lesznek, igy azt sem tudhatod, hogy mi mindenre lesz szükségem.

Sokan belekötöttek abba, hogy mekkora lehetek, megsúgom, 52 kg-s, 173 cm lányka vagyok, tehát nem egy erőművész.

2013. máj. 22. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!