Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyóékat nem lehet csak...

Anyóékat nem lehet csak magukban meghívni? Más se szokta?

Figyelt kérdés

Egyszerűen olyan nincs, hogy csak ők jöjjenek. Mikor őket KETTŐJÜKET elhívjuk, kifejezetten megmondjuk, hogy ŐKET, akkor ideszervezi a sógornőméket is. Meg még valami unokatestvért is akart múltkor.

Nem fog fel olyat, hogy csak ők vannak elhívva. Mindenkit beszervez, siránkozik, egyezkedik, vagy tényként közli, hogy jönnek ők is.


Azt azért csak nem tehetjük meg, hogy kizárjuk őket, de mi olyan sokkoló abban, hogy nem mindig mindenkit egyszerre hívunk meg?


Mikor legelőször ilyen volt, akkor még a ház se volt rendesen berendezve, le se tudtunk mindenkit ültetni, ezt el is mondtuk nekik, de leszarta ideszervezett mindenkit. Hogy legyen együtt a család meg ilyenek.


Soha azelőtt semmiféle összejövetel nem volt, míg nem költöztünk másik megyébe. De nem is érdekel, hogy ő hogy rittyent össze mindenkit, de kurvra idegesít, hogy az én kontómra, munkámra mikor őket elhívjuk ő össznépi találkozót szervez.


Erre van valamilyen kulturált megoldás? Mert egyszerűen nem fogja fel, de nem akarok olyan igazi tajparaszt lenni, de legszívesebben nem is tudom mit csinálnék vele néha úgy érzem, hogy felrúgnám komolyan.


2013. máj. 29. 23:33
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja és mindezt ilyen duruzsolós, cukormázas formában adja elő, sajnáltatja magát stb. hogy a vége az legyen, hogy ha nem úgy van ahogy ő akarja, akkor én legyek az érzéketlen bunkó paraszt.
2013. máj. 29. 23:34
 2/21 anonim ***** válasza:
94%

Igazából kétlehetőség van:

- nem hívjátok őket

- nagyon beégeted őket. Főzöl pont 4 személyre, a többiek nem kapnak enni. Persze közben párszor megkérdezed, hogy "Anyuka, miért kellett keresztbe szervezni". Igaz, ez bunkó megoldás, de ez van.

2013. máj. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
97%

Én is azt csinálnám mint az előző válaszoló.

ahányan vagytok

( te párod,anyós,após) főznék 4max 5 személyre ( ha kér még esetleg valaki..)

és akkor kalap kabát. mondogatni hogy hát elnézést,de nem készültem,nem tudtam h jönnek mások is. kb ennyi.. :)

2013. máj. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%

Én tudok egy nagyon komplikált, nehezen kivitelezhető, bonyolult megoldást, de talán beválhat.


Mondd meg neki. :-O

2013. máj. 30. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Mondtam én, mondta a fia, mondtuk telefonon, mondtuk élőben. Nem fogja fel.


Azt mégsem mondhatom neki, hogy a krva anyádat a fszom ki van ezzel. De a normális szóból eddig nem értett.


Fontolgatom ezt a 4 személyre főzést aztán én is cukormázasan elkezdem nyomni, hogy jaj, hát csak őket hívtuk, milyen érdekes, eszünkbe se jutott, hogy nem csak két vendég lesz, mivel kettőt hívtunk. Hát most nincs elég kaja hmmm hmmm de kellemetlen ugyebár.


Legutoljára is megmondtuk neki, hogy őket hívtuk erre jaaaj, de hadd jöjjenek máááár. Majd őket másik hétvégére hívjuk. Erre megérkeznek és akkor "nem sokára ideérnek ám ők is" (ó hogy anyádat már) de csak ők lettek meghívva, mondtuk, hogy-hogy jönnek? "jaaaj, ne aggódjunk már legalább együtt a család, jaaaaj olyan jóóóó leeeeesz.."

2013. máj. 30. 06:24
 6/21 anonim ***** válasza:
97%
Akkor meg ne hívd őket. :) Amúgy van egy jobb ötletem! Mikor mi még gyerekek voltunk, anyuék unokatestvéréék rendszeresen megcsinálták, hogy vasárnap délben beállítottak 3 felnőttel, és 2 gyerekkel hívatlanul, és felzabálták a kajánkat. Mikor fater ezt megelégelte, megebédeltettek minket 11 óra előtt, kocsiba ültünk, és mentünk mi is vendégségbe. Addigra értünk oda, hogy már épp cihelődtek. Vasárnap délben egy falat kenyerük nem volt otthon. Mi meg hiába ettünk 11-kor, csak csak megéheztünk délben, hiszen ahhoz voltunk szokva. Annyira megégtek, hogy soha többé nem csinálták meg. :D Szóval, csinálhatnátok azt, hogy meghívatjátok magatokat, és ti is több személlyel állítotok be, mint amennyit tervezett. Akár hívatlanul is megcsinálhatjátok. Talán észre veszi magát. :)
2013. máj. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Úristen hatos ez de égő. Hát ez a legjobb benne, hogy ugye főzni úgy lehet, hogy akkor ott egy kondér leves, hús is meg van csinálva, szóval eddig mindig jutott, igaz, hogy nem arra lett tervezve, hogy felzabálja egy nagy vendégség az egészet.
2013. máj. 30. 07:20
 8/21 anonim ***** válasza:
91%

Figyelj ide,talán égő lesz amit mondok,de amit ők csinálnak az is nagyon égő már nem azért!Tehát ha tenni is szeretnél azért,hogy valami változzon,nem csak panaszkodni,akkor fogadd meg a tanácsokat,ha nem,akkor sajnos ez van.....nem értenek a szép szóból....Tehát?Nektek is határozottabban kell fellépni!


Én bizony megcsinálnám,hogy 4 személyre főznék,és ha anyós kiakadna,akkor mondanám,hogy ne tessék már haragudni,de csak magukat hívtam.......

Vagy tényleg te is szólsz pár rokonodnak,és beállítotok hozzájuk,csak hogy együtt legyen a család,szépen elmentek ebédelni.


Ha hagyjátok magatokat,akkor vissza fognak vele élni.....

2013. máj. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%

Az jutott eszembe, hogy mi lenne, ha meghívnád anyósodékat egyik napra/hétvégére, a sógorékat pedig másik napra/másik hétvégére, és közölnéd ezt a sógorodékkal is, hogy az anyósék ekkor meg ekkor jönnek, őket meg ekkor meg ekkor várjátok sok szeretettel. Ha anyós elkezd szervezni, akkor mondhatják neki, hogy ők máskorra lettek meghívva.

Ha még ezek után is a nagycsalád állít be, akkor jöhetnek a drasztikusabb megoldások.

2013. máj. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
44%

Az nem derült ki, hogy miért is nem örülsz a nagyobb vendégségnek. Csak anyagi okai vannak vagy nem kedveled a sógorékat?


Mert ha csak anyagi, akkor azon könnyen lehet segíteni...

2013. máj. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!