Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Adnátok tanácsokat? Tudnátok...

Adnátok tanácsokat? Tudnátok segiteni?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden leirni a helyzetem.Pár héttel ezelőtt mikor párom nagyszüleinél voltunk,(ők nevelték a páromat nem a lányuk-az anyja)kiborult a bili,ugyanis előttük veszekedtünk a párommal.Ő elmesélte nekik mi van köztünk mikor elmentem a boltba.Fiúnk születése után a párom eléggé megváltozott velem.Szülés utáni depresszióm volt hosszú ideig és néha kiborultam a fiamra.Minden altatás kb1 óráig tartott,tart néha most is,éjjel csak én keltem hozzá,teljesen kimerült voltam.Igy előfordult néha,hogy felkaptam a vizet és beraktam a kiságyba,hogy ott bőgjön és azt mondtam a páromnak,hogy csinálja ő,elegem van,lelépek.Tudom,hogy ez nem helyes és szégyellem is magam miatta és türelmet kell gyakorolnom.A párom reakciójára viszont nem számitottam.Egyik alkalommal felkent a falra nyakamnál fogva,máskor a földre tepert és úgy húzott ki a lakásból.Állitólag ezt is elmondta a nagyszülőknek,bár kétlem,hogy részletesen.Erre a nagymama reakciója az volt,hogy mindez ami történt az én hibám,a viselkedésem borzasztó és változatassak magamon.Még aznap felhivta az ő rokonait is elmondta mindezt nekik,bár kétlem,hogy a párom agresszióját emlitette volna.Most az egész rokonság elitél engem,rossznak tart stb.Még édesanyámmal is összeveszett és ugyanezt elmondta neki a nagymama,anyám viszont semmiről nem tud,mert én nem mondtam el ezeket a dolgokat senkinek.Eldöntöttem,hogy ilyen helyzetben nem nevelem tovább együtt a fiamat a párommal,de még nem adott a helyzetem a költözésre.Viszont a fő problémám az lenne,hogy én be nem teszem a párom nagyszüleihez a lábam ez már biztos,de viszont a fiamat nem szeretném elszakitani tőlük.De amennyire ismerem a nagymamát,mert eddig csak ezt tapasztaltam nála,ő mindenkit kibeszél,elitél negativan beszél másokról,igy a fiamnak is majd telebeszéli majd a fejét ahogy nagyobb lesz,hogy én vagyok a hibás amiért szétmentünk az apjával stb.

Legszivesebben soha nem vinném el oda a gyerekem,de nem tudom mit tegyek.

Ti mit tennétek?

Ksözönöm.


2013. jún. 15. 12:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

A problémátokról az a véleményem, hogy nem volt szép a viselkedésed, de indokolható a depresszióval. A férjed viselkedése viszont minősíthetetlen, főleg, hogy a problémád ellenére nem segíteni próbált, hanem inkább bántalmazott. Én személy szerint meggondolnám, hogy a jövőben vele maradnék-e. Jogosnak tartom, ha nélküle akarod folytatni.

Nagyon rosszindulatú húzás volt ez a férjedtől, hogy elmesélte a nevelőszüleinek. Az ilyen dolgok a házastársak magánügyei, és hiába szeretne tanácsot kapni, pont azért nem illik elmesélni, mert később a családnak meg lehet a véleménye a házastársról akkor is, ha nem ő a hibás, hiszen nyilván elfogultak a fiuk irányába. Másrészt egy házasságban a problémákat egymással kell megbeszélni és nem a szülőkkel.


Ha úgy érzed, hogy a nagyszülők és az anyósodék egyébként szeretik az unokájukat, és rajta nem csattanna a haragjuk/rosszallásuk, akkor nyugodtan engedheted hozzájuk láthatásra a jövőben. Ha nem így érzed, akkor meggondolnám. Nem azért, mert rólad rossz véleménnyel van, és azt a fiadnak is hangoztatja (én pl. fel nem venném, ha az egyik nagyszülőm rosszat szólna anyámról, és egy normális gyerek sem szerintem), hanem azért, mert egy ilyen negatív, gyűlöletkeltő környezet nem való gyereknek.


U.i.: Fiunk és nem fiúnk. A fiunk jelentése fiúgyermekünk, a fiúnké pedig egy olyan fiú, akivel mindketten (romantikus) kapcsolatban vagytok.

2013. jún. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szóval a párod: "Egyik alkalommal felkent a falra nyakamnál fogva,máskor a földre tepert és úgy húzott ki a lakásból." És nekik állt feljebb? Te meg min
2013. jún. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
A párod nagyon csúnyán viselkedik. Egy idő után mindenki besokall a gyerektől. Megérthetné, segíthetne.. A nagymamához meg ne vidd oda a gyereket ha tudod, hogy kétszínű, és csak árt nektek. Én is felnőttem nagyik nélkül. Azt nézd ami neked meg a gyereknek jó.
2013. jún. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Te meg minek vagy még vele? (előbb lemaradt)
2013. jún. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
60%

Szerintem ettől a családtól olyan messze menj, amennyire csak lehetséges.

Még csak az kéne, hogy a nagyi majd telebeszélje hülyeségekkel a kisgyerek fejét, tönkretéve a te normális nevelő munkádat. Ez nem szeretet.

2013. jún. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

A fiunk-fiúnk csupán elirás volt,mert siettem picit:)

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Biztos vagyok benne,hogy a későbbiekben a nagymama mondana dolgokat rólam a fiamnak és nem az,hogy én felvenném vagy nem,csupán van ebben saját tapasztalatom sajnos,a gyerek szemszögéből és nagyon rossz volt hallgatnom a saját nagyanyámat miközben az anyámat szidja.

Nem utolsósorban a nagymama szinte mindent másképp csinál és gondol mint én,tehát simán levetette a párommal a fiam rövidnadrágját és adatott másikat rá pl.bár ez igen apróság.

De ez már más kérdés.

2013. jún. 15. 14:01
 7/15 anonim ***** válasza:
Téged komolyan nem zavar, hogy bántalmaz?
2013. jún. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
De,természetesen zavar,hogy megtörtént.Ahogy fentebb irtam,sajnos nem áll módomban az elköltözés most.De már keresgélem a lehetőséget,próbálok szervezkedni.
2013. jún. 15. 14:47
 9/15 anonim ***** válasza:
nane.hu
2013. jún. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy ha közlöd a pároddal, hogy lelépsz gyerekestől, akkor a korábbi falrakenés, és földönhúzás emelt adagjára számíthatsz. Szóval a "szervezkedésed" része legyen az is, hogy agresszió nélkül el tudd hagyni a lakást a holmiddal és a kicsivel, és utána sem kelljen az utcán rettegned a gyereked apjától. Hány éves vagy amúgy? Nekem ebből a sztoriból nagyon gyereknek tűntök mindketten. Előbb a saját életedet oldd meg biztonsággal, valamint azt, hogy az apja találkozni tudjon a fiával, mert ahhoz viszont joga van. A többi családtaggal való kapcsolattartáson bőven ráérsz még gondolkodni.
2013. jún. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!