Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez "nyakára szülés"? Hogyan...

Ez "nyakára szülés"? Hogyan kérhetem ki a jussomat?

Figyelt kérdés

Apukám, amikor elvált anyutól 17 éves voltam. Mindent itthagyott nekünk. Kétemeletes újépítésű házat, autót, bejáratott üzletet. Azért nem volt felezés, hogy ne járjunk rosszul a kényszereladással és egybemaradjon, ami van, jusson majd belőle egészen konkrétan nekem. Ez így elhangzott annak idején. Hogy azért nem kéri a ház felét, hogy majd ha én családot alapítok, elmegyek akkor nyugodtan el lehessen adni és lehessen belőle két kisebbet venni, egyet anyának, egyet nekem. Csak azért nem került akkor a nevemre a fele, hogy ne kelljen illetéket fizetni és esetleg később igényelhessek szocpolt.


A válás után egy évvel aztán anya eladta a házat és vett egy másikat, ami 1/1-ben az ő tulajdona lett.


Apunak azóta sincs semmi tulajdona. Kamionozik és nincs hová hazamennie. Amikor szabin van, akkor kollégiumban alszik (olcsóbb, mint fenntartani albérletet).


Most teherbe estem egy futó viszonyból. Megtartom a babát ez nem kérdés. Diplomás vagyok, 4 év folyamatos magas fizetéssel honorált munkaviszony van mögöttem, ahová visszavárnak majd. Biztos vagyok benne, hogy boldogulni fogok vagy könnyebben, vagy nehezebben...


Anyukám viszont nem akarja, hogy a nyakára szüljek.


Rendben van, akkor menjünk kétfelé, nem kell egy fedél alatt élnünk. Csakhogy anyám szerint itt minden az övé és csakis az övé én mehetek világgá. Tulajdoni lap szerint igaza van.


Apám is, nagymamám is ki van akadva. Nem erről volt szó, hanem arról, hogy majd megkapom a ház értékének a felét, ha eljön az idő.

Azt a házat, amit apám felépített szépen átjátszotta magának teljes egészében és már nem számítok én se semmit.


Egyébként ő egész életében háztartásbeli volt. Nem dolgozott talán csak egy-két évet, mint titkárnő még a '80-as évek végén.


Milyen módon lehet bizonyítani, hogy ennek a háznak a fele engem illet és nem tehet ki? Én nem az ő nyakára szülök, hanem a saját apám által felépített, nekem szánt otthonba.


Apuval egyébként nagyonjó a kapcsolatom. Ő egy nagyon rendes, dolgos, normális ember. Anyám meg egy ingyenélő, idegbeteg borzadály...


2013. jún. 22. 13:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
Sehogy!A nevére íratta a lakást így csak akkor kaphatsz valamit ha ő ad de mondjuk talán könnyebben adott volna ha nem apa nélkül csináltatod fel magad!Mostmár nem sokat lehet tenni!Csak úgy kaphatsz valamit ha ő ad!
2013. jún. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%

Szegény :( :( Az ilyen szülőnek nevezett borzadályokra inkább no comment (apám is ilyen ember).

Nagyszülők nem tudnak segíteni? Mondjuk azért diplomásként már lehetett volna annyi eszed, hogy futó kalandnál különösen védekezel, nem? Nem bántásból, csak ez fura nekem. Az ember azt hinné, hogy ez inkább tanulatlan emberekre jellemző. Persze ha védekeztetek, akkor ezzel a megjegyzéssel ne törődj.

2013. jún. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Ha édesanyád nem dolgozott soha, gondolom most sem, akkor miből él? A te pénzedből? Talán valóban elmehetnél albérletbe. Akkor majd rájön, hogy nem is annyira ő van nyeregben. Akkor talán vagy nem úgy gondolja majd, hogy a nyakára szülsz, vagy hajlandó lesz az egy ház helyett kettőt venni. Magának egy kisebbet, hogy maradjon készpénze a megélhetésre is.
2013. jún. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

Hát ezt a lakást már sehogy nem tudod fele-felében megszerezni.

Csúnyán hangzik, de max várhatod, h meghalljon, és emellett drukkolj, h ne hagyjon végrendeletet hátra vmelyik barátnőjére leosztva...

2013. jún. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Azt nem értem a történetben, hogy ha annyira nem bírjátok egymást anyukáddal, akkor miért élsz még vele?


Ha 4 éve dolgozol és elég jó fizetést kapsz, akkor miért "szorulsz" egyáltalán arra, hogy kifizessenek?


Ha otthon él valaki (és nincs 6 eltartandó testvére), akkor 4 évnyi kevésbé jó fizetésből is lennie kellene annyi megtakarításának, hogy ne kelljen "más nyakára szülnie".


Egyébként jogilag nem jár neked semmi.

Ha anyukád önszántából nem támogat, nem tudod sehogy sem kényszeríteni.

2013. jún. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Sok a kérdés. Válaszolok.


1. Nem élek vele már gyakorlatilag 9 éve (5 év kollégium, 4 év albérlet). Most, hogy jön a baba gondoltam, hogy hazaköltöznék vagy az albérletet sajátra cserélném. A ház felére számítottam, hiszen meg lett ígérve. Számtalanszor elhangzott. A bátyám (még együtt voltak a szüleim) lakást kapott és autót automatikusan, amikor 18 éves lett. Nekem akkor 17 évesen még továbbtanulási szándékaim voltak, nem érdekelt a saját lakás, ezért maradt anyunál egyben és nem kaptam én meg.


2. Védekeztünk persze...de nem bánom, hogy így lett. A férfiakkal gondjaim vannak. Gyerekről viszont már régóta álmodozom.

2013. jún. 22. 14:44
 7/15 A kérdező kommentje:
Hogy ő miből él(t). Egyrészt volt egy jól menő üzlet, amit szintén meghagyott apu neki. Azt kiadta. Csak annak a bevételéből simán megél. De ezen kívül voltak még olyan értéktárgyak, amik nagyon sokat értek és ő fel is élte őket (pl. csak a porszívónk másfél milliós értékű volt).
2013. jún. 22. 14:46
 8/15 anonim ***** válasza:
89%
Én nagybátyám is így hagyta ott a gyerekének a lakást amibe most a volt feleség és a barátja lakik míg a gyereke albérletbe a családjával.
2013. jún. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
figyelj, ezt jogásszal kellene megbeszélned, mert itt egyrészt laikusok vannak, másrészt az összes részletet, papírokat stb. ismerni kellene az ügyhöz.
2013. jún. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
11%
Valaki világosítson fel, akár priviben, h mi a tökömnek lettem leszavazva?!
2013. jún. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!