Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Soha nem leszek igazi családtag?

Soha nem leszek igazi családtag?

Figyelt kérdés

Nagyon furcsa nekem,ahogy párom édesanyja viszonul hozzám! Nálunk az a szokás,ha anya főz,akkor dupla adagot küld,nekem,és páromnak! Ha süt,akkor küld nekem,és páromnak! Ha vesz nekem joghurtot vagy csokit,akkor azt páromnak is! Ha szülinap vagy névnap húsvét karácsony,akkor párom is kap meglepit,mert ahogy szüleim mondják,nekünk már van egy fiúnk is,nem csak egy lányunk! Hetente 1x találkozunk,felváltva! Egyik héten én megyek,következő héten ők jönnek!

Viszont anyósjelölt teljesen más! Ha valamit főz,nagyon ritkán hoz. Oké.nem is várom el,hiszen külön háztartás vagyunk! Kb. 10 perc sétára lakunk tőle,biciklivel 3 perc,mert lejtő! :) Állandóan vásárol a kicsi fiának,joghurtot,somlóit meg ezt-azt,és telefonál,hogy menjen fel,egyen joghurtot,mert vett neki. Nekem nem vesz,csak a fiának! Volt hogy vett neki egy joghurtot,és párom haza hozta,akkor sem mondta,hogy legközelebb 2-t vesz,csak a fiának mindig! Párom elment nyaralni egy hétre,én minden nap mentem hozzá 34 fokban cseresznyét szedni! Kaptam is,és meg is köszönte a segítséget,de már beszélt is fiával telefonon,hogy jajj,ha haza jössz főzök neked gyümölcs levest! Jó hideget,majd berakom a hűtőbe! Mondom neki akkor én nem is főzök,mert ebben a melegben nem is eszik olyan sokat,meg tudom,hogy szereti a gyümölcslevest,biztos jól be is kajál... :) Hát párom haza jött,du. felment anyujához beköszönni,és persze nekem nem küldött levest,pedig tudta,hogy nem főzök! Jó,nem gáz! Szülinapomra annyit nem mondott bú! És nem is úgy kezel,mintha a lánya lennék,pedig megyek neki vásárolni,ha szól,leszedem a cseresznyét,amit mond megcsinálom,pedig a 33 éves lánya otthon van,és egész nap a szobában fekszik! Én meg dolgozok 8 órát naponta,részben fizikai,segítek neki,h kell,aztán estig a kertben vagyok,főzök mosok takarítok... de valahogy mégsem értékel. Kinevet,mert nem tudok kapálni (31 éve próbálom,valahogy nem megy),de a kert nagyjából rendben van,mert gazolok.

Ja,és persze heti 3-4 alkalommal lejön megnézni a kicsi fiát! Ettél fiam? Főzött a K? Mit főzött?

Annyira tipikus pici fiam anyuka... Pedig a pici fia egy abszolút önálló lassan 36 éves férfi,aki meg tud állni a saját lábán!

Nincs különösebb bajom anyós jelölttel,és ne értsetek félre,nagyon sokat segített a költözésnél,és az ott maradásban is segít,csak bánt,hogy tudom mindent a kisfiáért tesz,és engem igazából semmibe vesz.

Hú de jó volt ezt leírni valakinek! :) Párommal is beszéltem erről,abszolút mellettem áll,de látom rajta,hogy nem tud változtatni ezen,és ez ilyenkor bántja,és inkább fel sem hozom a témát!


2013. jún. 26. 20:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%
Anyósodnak kéne egy olyan meny mint a sógornőm, akkor megtudná, hogy mi a magyarok istene. Tudod én azt látom, hogy a normális anyósoknak idióta menyek jutnak, a normális menyeknek meg idióta anyósok. Nem tudsz mit tenni.
2013. jún. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
85%
Én anyósom is tisztára ilyen... tanulság: messze kell tőlük költözni... isten ments, hogy egy városba kerüljek vele...
2013. jún. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
79%

Erről most egy régi vicc jutott eszembe:

- Kati néni, milyen ember a veje?

- A vejem? Az ez angyal. Főz, mos, takarít, bevásárol, a lányom kedvére olvashat az ágyban egész nap.

- És a menye?

- A menyem? Az egy büdös k.... Egész nap az ágyban döglik a könyveivel, a fiam meg főz, mos, takarít, bevásárol.

2013. jún. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 poiu ***** válasza:
90%
Ez az egész a Te és a párod kapcsolatán múlik. Ha ez rendben van, akkor sz@rhatsz (udvariasan) az anyósodra. Ha van némi bizonytalanság, akkor kérdezd a párodat. Ha neki fontosabb a mama, akkor menekülj.
2013. jún. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
72%
Minek mész neki segíteni? Ne menj! Csinálj úgy mintha nem is létezne, egyáltalán ne foglalkozz vele. Ha megkérdezni miért nem mész, mond el neki is azt amit nekünk leírtál. Ha "hidegen hagyja" amit mondasz neki, akkor meg szakítsd meg vele a kapcsolatot.
2013. jún. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
78%
hát nekem a sztoriban az a rész nem tetszik, hogy a "párod" elment egy hétre nyaralni. Nélküled. Nem lehet, hogy te csak a háztartási alkalmazott vagy abban a házban?^^
2013. jún. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
67%

# 2/5 Van erre egy mondás! Soha ne költözz olyan távolságba ahol az anyósod papucsban meg tud látogatni!


Amúgy meg az anyós jelölted egy gyökér. Kicsit piszkáld ,hogy jó lett volna levest enni. Köszönjük a joghurtot ,bár nem sok jutott.


Tudom ,hogy nem azért írtad ,hanem maga a tudat ,hogy téged magasról letojik.

Egyébként ez neveltség kérdése is. Én még a sima ismerőst is megkínálom ,ha éppen akkor érkezik amikor mondjuk jégkrémet eszünk..

2013. jún. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
80%
A párodnak jobban melléd kéne állnia.Amikor kap 1db valamit,meg kéne kérdeznie,hogy az XY-on nem kap?A válasz nem.A párodnak akkor mondania kéne,hogy akkor ő-se kéri.Ti ketten vagytok és vagy így gondol rátok,vagy ne gondoljon sehogy.Amikor átmegy és jajj fiam mit ettél mostanában?? stb mondat.Akkor is a férjednek kell kikérni,hogy te nagyon rendes és gondoskodó vagy és tudsz főzni.
2013. jún. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
54%

melletted áll?

bocsi de nekem nem úgy tűnik..

mond meg férjednek hogy ritkítsa anyucihoz a hazajárkálást,meg ilyesmi,meg anyuci is ritkítson a hozzátok menetelben, különben nektek nem sok jövőt jósolok,..

vagyis jósolok..hamupipőke akarsz lenni?

2013. jún. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
68%

Mintha az enyémről írtad volna. Ne foglalkozz vele, nem éltek vele együtt.

Nálunk is folyton pakolt a férjemnek, egy kis sütit, egy kis husit stb. De mindig csak szigorúan egy adagot. Aztán kiderült, a férjem nem mert nemet mondani.

Ha tenni akarsz ellene, úgy tedd, hogy ne bántsd, ne szidd a párod előtt. Ha hozz valamit a férjed, mond szimplán, hogy jaj, de jó, akkor megint feleslegesen főztem, és látványosan dobd ki a kaját. Én pl arra ügyeltem, hogy mindig olyasmi legyen, ami férjem egyik kedvence. Egy idő után már csak azért nem hozta haza a kaját, mert kidobtam az otthonit.

Megjegyzem, a legtöbbször az is a kukában landolt, amit az anyósomtól hozott.

2013. jún. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!