Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan oldanátok meg azt a...

Hogyan oldanátok meg azt a problémát, hogy az anyósotok ne hozzátok járjon nyaralni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem képes felfogni, hogy zavar minket a jelenléte, arról nem is beszélve, hogy mindenbe beleszól és mindent átszervez (jellemző probléma, még azzal fűszerezve, hogy egész ottléte alatt mi tartjuk el). A párommal próbáltunk vele beszélni szépen is és csúnyán is de egyszerűen elengedi a füle mellett! Kezdetben megértőek voltunk vele mert 2 éve meghalt az élettársa és tudtuk, hogy társaságra van szüksége, de ezt a túlzott kapcsolattartást már soknak tartom! Szerintetek? Hogyan lehet megoldani ezt a problémát?

2013. júl. 29. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
gáz hogy egyedül maradt de ez a párod feladata lenne. ki kell zárni, nem kell beengedni a házba a párodnak meg el kell neki mondani hogy szivesen látják d evannak határok, ha nem tartja be a játékszabályokat kivül tágasabb. nem biztos hogy megérti de egy probát megér.
2013. júl. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy hogy minek tartod, a párod dolga az anyjával ezt rendezni, neki kell a sarkára állni. Neked se esne jól ha a párod kidobná az anyádat, aki felnevelt téged. Esetleg szervezzetek neki máshol programot, hátha arra rákap, vagy segítsetek neki valami hobbit , nyugdíjasklubot, bármit találni, biztos magányos. De azér nem irigyellek:)
2013. júl. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

Egyszerűen úgy, hogy nem engednénk be. Tudom, hogy durván hangzik elsőre, de ha valaki nem veszi észre magát és nem ért a szép szóból sem, akkor keményebben kell vele szemben fellépni. Meg kell neki mondnai, hogy sajnáljátok, de nem jöhet. Pont.


Sajnálatos, hogy meghalt az élettársa, de ez nem ok arra, hogy a fiára és annak családjára tepeledjen, csak mert egyedül van. A felnevelésről csak annyit: aki gyreeket vállalt, az jó esetben ezt önként teszi, és nem vár érte el semmit cserébe - pláne nem követel!


Keressen magának új célokat, új társaásgot, új pasit és rendezgesse a saját életét. Nézd, két válastásod van: vagy idejársz panaszkodni és nem teszel semmit, vagy kirakod az anyóspajtást (előtte mindnet beszélj meg a férjeddel!) és nyugodtan éled a saját életedet. Senkinek sincs semmiféle joga másokon uralkodni. Ezt jó volna, ha sok-sok anya és anyós megtanulná végre. Még az anyaság sem ok arra, hogy a gyerekeinken uralkodjunk mindhalálig, csak mert mi unatkozunk vagy egyedül maradtunk.

2013. júl. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az mit jelent, hogy hozzátok jár nyaralni? Más városban laktok és hívatlanul odamegy hozzátok 1 hétre, vagy 1 hónapra? Ilyankor ti szabadságon vagytok?
2013. júl. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne tudni, hogy mikor, hogyan és mennyi időre megy hozzátok.

Az év más részeiben is megy hozzátok több napra?

2013. júl. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Más városban él, és elég gyakran látogat meg minket, természetesen hívatlanul.

A látogatás időtartama függ az évszaktól pl: télen nem szeret jönni mert hideg van. Nyáron viszont akár 1-2 sőt akár 3 hónapig is nálunk van...Nem vagyunk szabadságon, dolgozunk mindketten.

Köszönöm, a válaszokat, igyekszem is cselekedni!

Arra voltam igazából kíváncsi, hogy mások is úgy látják-e ahogyan én értem ezt a rátelepedésre... de úgy érzem helyesen látom a dolgokat!

Természetesen tisztelem a párom édesanyját és azt is, hogy felnevelte de minden gyerek felnő egyszer és hagyni kellene, hogy élje a saját életét!

Soha nem bántottam meg,de ő folyamatosan fúr engem az egész család előtt a hátam mögött...Pl: keskeny a csípőm és vékony vagyok mert ilyen adottságokat örököltem ő ebből azt a kmonzekvenciát vonta le, hogy alkalmatlan vagyok a szülésre és a gyereknevelésre egyaránt, és azért vagyok sovány mert nem tudok főzni ami nem igaz!!!

Na ezek után hozzon az ember józan döntéseket...

2013. júl. 29. 23:36
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Már éppen ki akartalak osztani, hogy mit vagy úgy oda, ha pár napra beugrik stb... De most, hogy olvastam az utolsó hsz-t, hát durva! akár 3 hónapra is odamegy és hívatlanul???

A beszólásairól nem is beszélve...

Nem tudom mit lehetne tenni még, mert azt írod, hogy már a párod is beszélt vele szépen és csúnyán is.

Azt mégsem lehet megtenni, hogy nem engeditek be. Azt javaslom, hogy ha jön, akkor 1-2 órát beszélgessetek, aztán köszönjétek meg a látogatást, és kísérjétek ki a buszhoz/vonathoz/autóhoz, amivel jött. Ha maradni akar, akkor megmondjátok, hogy nektek most nem alkalmas.


Esetleg lefixálhattok egy időpontot, amikor odamegy x napra. Az x. napon segítsetek neki csomagolni, és kísérjétek ki az állomásra.


(Off: az én anyósom mindig szólt, hogy hány napra jön, de az utolsó napon mindig rosszul érezte magát, és maradt még egy napot, de aznap is induláskor rosszul lett, és ezt így folytatta akár egy hétig is. No, az egyik alkalommal kiterült az ágyon, mint aki elájult. De láttam, hogy mozog a szeme a szemhéja alatt (ájultnak nem mozog). Ráfújtam a szemére, és rezgett a szempillája (ájultnak nem rezeg). Fogtam egy pohár vizet és arcon locsoltam. Egyből magához tért. Hívtam a taxit, levittem a bőröndjét a kocsihoz, mondtam a sofőrnek, hogy melyik állomás lesz az, azt mondta egy ezres lesz, kifizettem, beültettem a mamit, és ágyő.)

2013. júl. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves 7! Besírtam... Kipróbálom! :D
2013. júl. 30. 00:58
 9/9 anonim ***** válasza:

Anyósod egy idióta, megoldani a barátod tudja csak a problémát.

Nem beengedni, vagy előre megbeszélni meddig marad, és akkor szépen hazaküldeni.

Volt itt egy kismama, aki a férjével együtt nem szerette volna, ha a férj anyja odaköltözik hozzájuk a szülés után segíteni. Mondták neki, hogy ne jöjjön, nem kell. De ő csak ott várta őket a kapuban a csomagjaival, hogy mégis itt van. A férj azzal a lendülettel rakta be az anyját és a csomagjait a kocsiba, kirakta a vonatállomáson és hazament :D Valami ilyesmit kellene csinálnia a barátodnak is.

2013. júl. 31. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!