Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek, vagy hogyan...

Ti mit tennétek, vagy hogyan oldanátok meg a problémát a helyemben?

Figyelt kérdés

Lányom 2 és fél éves, most kezdte az ovit, én pedig 2 hónapja keretem munkát, úgy néz ki, most találtam is, heti 3 alkalommal 4 órában, de hol délután, hol délelőtt. Pénteken kezdtem, hétfőn kéne mennem legközelebb, délután 5-től 8-ig. Ez, meg még egy alkalom ezen kívül lenne a betanulás. Férjem vendéglátásban dolgozik, mindig délután kezd, hajnalig. A főnöke azt mondta, nyugodtan elvállalhatom a munkát, majd úgy csinálja meg a férjem beosztását, hogy szabad legyen akkor, amikor nekem délután kell mennem, hogy a lányunkra valamelyikünk tudjon vigyázni.

Pénteken kezdtem, hétfőn mennék megint. Szólt is a férjem a munkahelyén, hogy akkor hétfőn szabad lenne, hát nem tudják szabaddá tenni, mert valami rendezvény lesz, és mindenkire szükség van.

Külföldön élünk, nagyszülők tehát nincsenek. Egy baráti pár felajánlotta, hogy vigyáznak a gyerekre addig, ezzel az a bajom, hogy a lányunk 2 hónapja látta őket utoljára, és azelőtt sem sokszor találkoztak. Próbáltam a kicsivel megbeszélni, de hallani sem akar róla, azt mondta, inkább oviba vigyem, de hát azt este nem lehet.

Zavar, hogy ez az első alkalom, és már ezt sem sikerül megoldani, télen pedig állandóan vannak ilyen rendezvények, tehát gyanítom, nem ez lenne az egyetlen ilyen alkalom. Elég gáz, hogy betanulni sem tudok elmenni, mi lesz akkor később, a főnököm helyében én azonnal kirúgnám magam.

Ti mit tennétek? Odaadnátok a gyereket egy számára idegennek? Ráadásul akkor lenne este fél 10, mire hazaérnénk. Vagy álljak a sarkamra és közöljem, hogy most kezdek még csak, nem tehetem meg, hogy máris nem megyek be, elvégre ha a férjem beteg lenne, akkor sem zárna be a munkahelye, és a rendezvényt sem mondják le egy pincér miatt. Vagy mondjam le a hétfői napot?

Elnézést, hogy hosszúra sikerült.


2012. okt. 14. 10:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Sztem ezt a pár órával nem lesz gond! Nem tudtok esetleg ma talalkozni a párral csak ha még fél órára is és a kislánynak így tudnád mondani h holnap is jöhetne.probaljanak kicsit összebaratkozni!.
2012. okt. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a lányom nem beszél németül, csak magyarul, így kommunikációs problémák is lennének. De köszönöm, lehet, hogy igazad van és csak én aggódom túl, csak szegény tegnap elsírta magát, amikor mondtam neki, hogy mi a helyzet.
2012. okt. 14. 11:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahaaaa igy kicsit nehezebb a dolog!probaljatok ma talalkozni figyeld a viselkedeset par percre hagyd bent h kerese stb!sok sikert!elso voltam
2012. okt. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, megoldódott a probléma, a férjem főnöke azt mondta, nem akarja, hogy a gyerek sírjon (ismeri és nagyon szereti), így mégis szabaddá tudta tenni a férjemet.
2012. okt. 15. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!