Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Felvettek egyetemre, abba a...

Felvettek egyetemre, abba a városba, ahol a barátom szülei laknak. Felajánlották, hogy lakjam náluk. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Barátommal 1,5 éve vagyunk együtt, és nagyon jó a kapcsolatunk. A szüleivel is jóban vagyok, de nem tudom, hogy elfogadjam-e az ajánlatukat. 19/L
2013. aug. 26. 14:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
17%
Én nem tenném. A jó kapcsolat alapja némi távolság, talán azért is működött eddig.
2013. aug. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%
Nehéz ügy és nem voltam ilyen helyzetben, így csak látatlanban tudok véleményt mondani, de szerintem nem mennék hozzájuk lakni.
2013. aug. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%

Őszinte leszek, nem fogadnám el. Nem tartom egészségesnek ezt az "anyósnál lakok" dolgot, mert nagyon sok kellemetlenség származik belőle, de majd jön a többi válasz, ami megerősít engem abban, hogy biztos egy összeférhetetlen sz.ralak vagyok :).

Sajnos az együttélés során számos probléma bukkanhat fel, nem éreznéd magad otthon, és 3+ évig lakni valakinél, szivességből, hááát... Még akkor is, ha fizetsz az ottlakásért.

Szóval ha van más megoldás, akkor inkább azt válaszd. De ez csak az én véleményem. Korodbeli vagyok egyébként, és gratulálok a felvételihez. :)

2013. aug. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ne menj. Együtt élni mindig más valakivel, mint találkozgatni. Annyi kapcsolat megromlik már attól is, ha a pár költözik össze, hát ha még egy egész család ott van a háttérben. Hiába jóba vagy velük, konfliktusok lesznek ami kifog hatni a kapcsolatotokra..egy családnak vannak "intim" dolgai is pl egy pénzügyi helyzet ha meg akarják beszélni, te majd kimész olyankor ? És beszállni a háztartásba stb.. nem jó ötlet.
2013. aug. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Az még kimaradt, hogy a barátommal ugyanabban a városban lakunk (így majdnem minden nap együtt vagyunk), a szülei pedig kb 150 km-re vannak tőlünk. 2-3 havonta szoktunk elmenni hozzájuk.
2013. aug. 26. 14:41
 6/20 anonim ***** válasza:
86%

Nem fogadnám el, eszembe se jutna. Udvariasan megköszönném az ajánlatukat, és még udvariasabban visszautasítanám.

Látogatni valakit egészen más, mint oda költözni, nekem elég lenne a suli, nem akarnék még "anyósékhoz" is alkalmazkodni a nap 24 órájában.

2013. aug. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos én is tapasztalatból mondom,hogy együtt élés a családdal nem tesz jót egy kapcsolatnak.....


én éltem együtt 1 évig a párom családjával,nem akartam odaköltözni,de a páromnak volt saját lakrésze az emeleten,a szülei is odajöttek hozzám,és kérleltek,hogy szeretnék ha odaköltöznék hozzájuk,mert boldog lenne a fiuk....


Végül odaköltöztem,eleinte szép volt,jó volt

én 35 ezer forintot fizettem havonta,ez kevés lett,szépen szelíd megjegyzésekkel kinyilvánították hogy több kellene,mivel én tanultam,diákmunkából volt egy kis pénzem,plusz a családi pótlék,a párom csak tanult

a 35-ből 40 lett,majd 45

egy idő után,már ment a vita,hogy mennyit fürdök,miért 2x egy nap

nyáron munka után leizzadtam,ezért reggel,és este is vettem egy gyors zuhanyt

meg lett szólva,hogy miért kell annyit mosni,miért nem lehet (nyáron 40 fokban)2x felvenni egy pólót,max alsóneműt kell cserélni minden nap

ki mennyit eszik.....


1 évig bírtam,aztán hazaköltöztem....

2013. aug. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
47%
Saját tapasztalatból mondom, hogy ne. Már 4 éve velük lakom, mert sajnos meló az ugye nincs tanulásért is fizetni kell, arra sem futja, beszállok a rezsibe+kajába. De akkor se jó így, az, hogy valaha külön élni tőlük? Reménytelen, ilyen pocsék fizetések mellett...
2013. aug. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
58%
azert nem jo otlet meg, mert akkor kimaradsz a diakeletbol. nem vihetsz fel baratnoket, ejjel 4 ig nem bulizhattok. ha sok buliba mesz esetleg beszolhatnak, h. ha van baratod miert jarsz el. persze lehetnek ritka jo fejek is- ezt te tudod, te letod oket. a diakelet masrol szol.
2013. aug. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
te egyedül költöznél oda vagy menne barátod is?
2013. aug. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!