Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarhatja annyira az...

Miért akarhatja annyira az anyám, hogy majd egyetemre menjek?

Figyelt kérdés

Elég jó jegyeim vannak az iskolában, de én érzem, hogy nem vagyok képes egy egyetemet elvégezni. Tudom, hogy jó lehet elvégezni, de én nem érzem magam rá képesnek, nem bírok én annyit tanulni, amennyit ott kell. Középiskolában könnyű jó jegyeket szerezni, de tudom, hogy az egyetem teljesen más. Miért akarja ennyire rám erőltetni az anyám azt, amihez nekem semmi kedvem?

16/F


2013. júl. 19. 08:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Azért mert ő már felnőtt, dolgozó ember, és pontosan tisztában van azzal, hogy manapság már egy érettségivel nem lehet jó álláshoz jutni, max gyárban vagy minimálbérért. És mivel jót akar neked, ezért szeretné ha könnyebb életed lenne, jó munkád, ehhez pedig nem ártana egy egyetemet vagy főiskolát elvégezni.

Ne úgy állj hozzá, hogy te nem vagy rá képes. Tudod mennyi sok tényleg idióta emberke elvégzi, aki sötét mint a verem? Hát sok. Csak egy kis akaraterő szükséges. Te pedig fogadd meg anyud szavát, és legalább próbáld meg. Később még nagyon hálás leszel neki.

2013. júl. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%

1) Annyira nem más, csak bele kell rázódni.

2) Ha jó szakma, akkor többet kereshetsz mint az átlag. Erre nincs garancia, de nőknél is plusz pont ha van egy ilyen papírod.

2013. júl. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%
Mert ő nem mehetett vagy éppen mert ő is egyetemet végzett. Ártani nem árt, ha elmész egyetemre, főleg ha finanszírozzák is. Ott majd megjön a kedved, haverok, bulik...
2013. júl. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt hittem magamról. Hiába voltak nagyon jó jegyeim középiskolában, el sem tudtam képzelni, hogy is tudnék én egyetemet végezni. Amúgy is dolgozni akartam mihamarabb, így félbe hagytam a sulit. Sok év távlatából miért volt igazuk, hogy kell az egyetem? Mostanra megismertem egy csomó embert, akiknek több diplomájuk is van, könnyen találnak munkahelyet jó fizetéssel. Általában nehezebb felfogással vannak megáldva, mint én, tehát mostanra tudtam meg magamról, hogy dehogy vagyok én buta. Ha az ember időben megcsinálja az egyetemet, nem kíséri végig egész életében a "mi lett volna ha" meg a "de kár de már késő". Ingyen volt! Mai fejemmel meg sem állnék három diplomáig, komolyan. A szüleim sem néznének ennyire le, de én se nézném le ennyire magamat. Nem attól leszek több, de ha lenne diplomám, magamnak bizonyítottam volna és ettől lennék több. Bocs, ha nem voltam teljesen érthető.
2013. júl. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert a tanulás a világ legeslegjobb befektetése. De viccen kívül. És sokkal egyszerűbb az egyetemen tanulni, amikor csak arra kell koncentrálnod, mint munka mellett fáradtan. Tapasztalat :)
2013. júl. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Mert abban a sztereotípiában él, hogy a végzettséged meghatározza az életed sikerességét.


Az meg, hogy nem vagy képes elvégezni, hülyeség, bár a végén csak kibújik a szög a zsákból: "Miért akarja ennyire rám erőltetni az anyám azt, amihez nekem semmi KEDVEM?"


Szóval kedved nincs. Tök mindegy,milyen végzettséged van, ilyen mentalitással a sikeresség messze elkerül majd.

2013. júl. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Szia!:)


Azért akarja mert fél és ő egy egészen más világban nőtt fel mint én vagy te. Manapság a diploma már nem a siker és a boldog élet kulcsa.


Azért hadd tegyem hozzá, hogy a mai világban én is jobban örülnék ha a gyerekemet egy diplomával ereszteném útjára. Nem azért mert ez teszi az ember emberré vagy azért mert ez a papír garantája, hogy munkanélküli leszel hanem azért (és ezt egy nagyon okos tanárom mondta nekem)mert jobb esetben az ember az egyetemen megtanul gyorsan és hatékonyan tanulni, küzdeni a bentmaradásért, megtanul utánna járni a dolgoknak amik bizonyt előnyt jelentenek a munkakeresésnél még akkor is ha az illető nem a szakmájával helyezkedik el.


Egyébként még korai ezen gondolkoznod, addig még sok minden megváltozhat benned. Mindenesetre azt modom, ha végülis szakmát választasz magadnak, nyugodtan tedd, nem leszel kevesebb csak törekedj arra, hogy amit csinálsz abban te legyél a legjobb!


21/L

2013. júl. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
7-es jól írta!
2013. júl. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
De az ember sokkal kisebb beleadással fog tanulni az egyetemen,ha rá kényszerítik,mintha saját magától határozná el,hogy ő oda akar menni.Lehet olyanba taszítják bele,amit gyűlöl és egész életében azt kell csinálnia.Egy igazán jó szakmával,amihez nem kell feltétlen egyetemet végezni,is meg lehet élni egész jól.
2013. júl. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet le leszek pontozva, de akkor is leírom!


Én egyetemt végeztem, jogász vagyok, jogászként dolgozom. Viszont ha még egyszer ott lennék én biztos szakmát tanulnék, vagy szakmát is.


Szerintem nem kell mindnekinek egyetemre mennie. Jó az tény, hogy egy érettségi kevés, de egy jó szakmával szerintem lehet legalább olyan jól, sőt jobban is boldogulni, mint egy diplomával, ráadásul sokkal hamarabb el tudod kezdeni a saját életedet.

2013. júl. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!