Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan értessem meg férjemmel...

Dio27 kérdése:

Hogyan értessem meg férjemmel végre azt, hogy az anyja már túllépi azt a bizonyos "jót akarok" határt?!

Figyelt kérdés

Sziasztok,

rövid történetem annyi,hogy minden a szerelem hevében történt,szerelmesek lettünk,összeköltöztünk,összeházasodtunk,gyerekünk született.Semmi probléma sincsen,viszont mégis van egy bosszantó dolog. Az anyósom. Várandósságom alatt még ez nem volt észlelhető, mikor megszületett kisfiúnk,onnan kezdődött minden.Azt hiszi,hogy feljogosítja arra,hogy mindenbe beleszóljon,a "jót akarok" azon már túl megy.. Minden nap jelen kellett lenni skypon,ha egyikőnk nem veszi fel a telefont hívja a másikat.. volt,hogy megjegyezte,hogy nem vagyok skypon,minden alkalommal elmondja a hozzátáplálást,ha a gyereken nem volt zokni,mert éppenséggel levette akkor miért nincs? a férjem fodrász,mindig megkérdezi na hány vendéged volt?mennyi volt a borravalód? igazából,még mindig úgy kezeli a fiát,mint ha pici baba lenne, ha ott vagyunk náluk,akkor feltűnően direkt úgy simogatja,hogy féltékennyé tegyen,hogy igen ő az én fiam,s az is lesz. Megmondtam,hogy egészségesen akarom etetni a kicsit,mi nem eszünk lisztet,se cukrot,erre vesz egy krémtúrót a 6 hónaposnak.. szóval még sorolhatnám.. férjemnek viszont hiába mondom,ő csak azt hajtogatja,hogy ő ilyen,nem fog megváltozni,fogadjam el,s nem hajlandó vele beszélni.amúgy egyszer én elmondtam neki skypon keresztül,hát megsértődött,pedig tapintatos voltam. Az a baj,hogy ez nem az én reszortom, csak épp engem emészt ez fel.. köszönöm,hogy elolvassátok,s segítsetek kérlek lelki támogatásotokkal..



#túllépés #jót akarok
2013. szept. 3. 23:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy...Szerintem anyósnak mond el szépen, amikor terhes a viselkedése, hogy ez egy kissé sok, ha megsértődik, megsértődik...Előbb utóbb majd ráun a dolgokra...Egyre több az ilyen anyós, nem tudom miért ennyire önzőek, így a saját gyerekükkel is kiszúrnak..:S
2013. szept. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Megértelek, de gondolj arra, hogy ez átmeneti állapot. Lehet, hogy nagyon magányos. Szüksége lenne valakire, akiről gondoskodik.

Nem kell nyitva tartani a skyp-ot, sőt, a számítógépet sem, hiszen a Kisbabád körüli teendők, a vele való foglalkozás amúgy is egész nap lekötnek. Ha pedig elengedhetetlen, akkor nem kell mindig felvenni, ha bejelentkezik.

A telefon kijelzőjén amúgy is látod, hogy ki hív. Nem kell mindig felvenni. Vagy, ha felveszed, akkor mondd azt, hogy bocsánat, de most sürgős dolgod van, nem tudsz beszélgetni, majd visszahívod. És aztán nem hívod. Vagy csak másnap, de akkor is megkérted, hogy gyorsan mondja el, hogy mi az a fontos, mert te nem érsz rá.

a férjednek igaza van. Nem tud mit csinálni. Neki az édesanyja. Az anyósod nem fog megváltozni, és nem fogja megérteni, hogy mit akarsz.

Nem a te bosszantásodra simogatja, dédelgeti a fiát, hanem ő ilyen, valószínűleg nem tudja elvágni a köldökzsinórt. Sajnos a fiús mamáknál ez gyakori.


Amikor elmész dolgozni, a kicsi már bölcsibe, vagy oviba jár, meg fognak szűnni ezek a gondok.

Arra is érdemes gondolni, hogy nem jó, ha összeveszel az anyósoddal, mert később szükséged lehet rá, hogy beugorjon, elmenjen a kicsiért oviba stb.


Te is fiús mama vagy, remélhetően Te megértőbb leszel majd a menyeddel. :D

2013. szept. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nem fog megváltozni. :(

Egy megoldás van csak erre. Bármikor olyant mond, amihez semmi köze, akkor egyik füleden be, a másikon pedig ki. És örülj neki, hogy nem 5 percre laktok egymástól.

2013. szept. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, ritkítsd a találkákat, nem kell mindig felvenni a telefont, kötelező skype meg röhej, nem érsz rá, babázol és kész. Krémtúrót meg nem kell a szeme láttára odaadni, én is kaptam édességet, amit a gyerek nem ehetett meg, megköszöntem, eltettem, majd később megeszi a gyerek, kész. (Aztán valaki megette, de nem a gyerek.)

Pontosan a férjednek kellene leállítani, a helyedben kerülném és hárítanám, hogy nincs zokni a gyereken? Beszélje meg a kedves fiával. Nem szabad meghunyászkodni, mert borul egyszer a bili és óriási sértődés lesz. Nálunk is volt hasonló, amikor a 30 éve nevelt fiának a viselkedését rajtam kérte számon, nem hagytam magam, azóta nem téma. Találka ritkítva.

2013. szept. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Az enyém is ilyen nyomulós nőszemély, de én egyszerűen kikerülöm. Mindent tudni akar, mindig kérdezősködik, mindig hívogat, írogat, mindent jobban tud. Egy ideig próbáltam értelmesen beszélni vele. Nem hatott. Aztán próbáltam az egyik fülemen be, a másikon ki módszert, de nem volt jó, mert idegesített, hogy nehogy már én ezt elhallgassam és jó képet vágjak hozzá, mint valami hülye gyerek! A férjem hiába "rendezi le" az anyja hülye, már nem változik. Így aztán én egyszerűen nem veszem fel, nem válaszolok, nem vagyok sose online. Megmondtam a férjemnek, hogy zavar, bunkó nem akarok lenni, így egyszerűen vesződjön vele ő, végül is az ő anyja, engem hagyjon békén. Annyival nyugodtabb így az életem.
2013. szept. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek külön köszönöm,hogy megosztották véleményüket. Azt hiszem a második kommentelő különösen tetszett,hogy próbálod máshogyan,pozitívabban megközelíteni a helyzetet.Sokszor gondolok igen bele a helyzetébe..de tényleg azt hiszem,hogy lehetne egy kicsit visszafogottabb is..hiába próbáltam tisztázni,akkor is megsértődött,nem tudom hogy mi lesz a végkimenetele.
2013. szept. 4. 14:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi a helyzet azóta veletek?

2018. jún. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha reklamál hogy miért nem ért el, mondd hogy éppen szexeltetek. (akkor is ha nem) Hátha nem fog hívkálni sűrűn.
2021. jún. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!