Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felszínes vagyok, amikor csak...

Felszínes vagyok, amikor csak azért nem akarok hozzá közelebb kerülni, mert bizonyos "külsőségek" nem tetszenek benne?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy párkapcsolati kérdésem lenne, amit azért itt teszek fel, mert tapasztalatom szerint ebben a topikban értelmesebb válaszok születnek, mint a Szerelem, párkapcsolat (vagy vmi ilyesmi) topikban.

A helyzet a következő: egyetemista lány vagyok, és több mint vszínű, hogy tetszem az egyik csoporttársamnak. Mindketten szinglik vagyunk, és jól kijövünk barátként, úgyhogy végülis nem lenne akadálya annak, hogy járjunk. Pár hete elhívott étterembe ez a fiú (amit én kitoltam a vizsgaidőszak végéig, úgyhogy kb. két hét múlva megyünk), és már eddig is tett utalásokat arra, hogy többet érez irántam barátságnál.

Attól tartok, hogy ha elmegyünk étterembe (ami tul.képpen randiként fogható fel), esetleg egyértelműen lép, és nekem döntenem kell, hogy szeretnék-e tőle én is többet.

A gondom a következő: egy felszínes, szemét nőnek érzem magam :-( , mert nekem nem elég az, hogy ő kedves, megbízható, és biztonságban lehetnék mellette.

Nem találkoztam még olyan fiúval, akivel kapcsolatban azt érezném, gyakorlatilag bármit elmondhatnék neki a későbbiekben, megértené.

... Ennyit a leányálomról, mert ha csak ezeket tudjátok róla, akkor tökéletesnek tűnik.

A dolog rosszabbik oldala: lusta, motiválatlan, hiányzik belőle a kitartás, depresszióra hajlamos, nem logikus a gondolkodásmódja (tul.képpen azt mondanám, már-már nőiesen gondolkodik, ugyanis megfigyelésem szerint nők szoktak olyan fajta szervezési + logikai hibákat elkövetni, mint ő), erősen kapaszkodik belém, önbizalomhiánya van, azt gondolja magáról, hogy ronda és buta. (Pedig ez nem igaz.)

Van egy hobbija, a makettkészítés, sztem abban "töltődik fel", mintha a külvilág elől is oda menekülne.

Már észre vettem, hogy tőlem várja (el), hogy felturbózzam az önbizalmát és biztassam őt minden téren. Ez önmagában még nem lenne baj, hiszen nem vagyunk egyformák, nem lehet mindenki talpraesett (én sem vagyok az - csak hozzá képest), de ami rossz, hogy észre vettem: gyakorlatilag semmit nem tesz annak érdekében, hogy megváltozzon. 3 (!) tárgyból kell UV-ra mennie, és még szintén 3 "normális" vizsgája van hátra, az eddigi jegyei pocsékak, ő pedig állandóan lehülyézi magát, de amikor érdemben kellene lépni (netalántán tanulni), szétfolyik teljesen, a 2-esre hajt, ilyen-olyan ürügyekkel tologatja, mikor kezdjen el tanulni.

Mindezek mellett persze "siránkozik" és igényt tart a megértésemre.

... Az idő meg csak telik, sztem hamarosan sor kerül arra, hogy megbeszéljük, mi legyen velünk. Én régebben szerettem volna hozzá közelebb kerülni, de mióta kicsivel jobban ismerem, úgy érzem, "lehúz" engem. Szóval, lassú a tempója sok téren, nem jár el igazán sehova, nincsenek barátai (csak én), és abszolút alulmotiváltnak tűnik.

Közben pedig egy jólelkű, kedves ember.

Gonosznak érzem magam, amiért nem elég nekem, hogy kedves, és már odáig jutottam, hogy amikor társkeresőt nézegettem pár napja, úgy éreztem, "megcsalom" őt. :-( Tudom, hogy hülyeség, de mivel fontos szerepet töltök be az életében, egészen biztos vagyok abban, hogy nagyon-nagyon rosszul érintené, ha én vki mást találnék.

Ti mit gondoltok? ... Járjak vele, hátha megváltozik, vagy "meneküljek"? ... Úgy érzem, ha járnék is vele, nem lenne hosszú életű a kapcsolatunk, de talán azzal, hogy összejönnénk, neki is nagyobb lenne majd az önbizalma a későbbiekben, mert rájönne, hogy szerethető ember...

.... Ugyanakkor akkor attól is félek, hogy tényleg nem bírnám sokáig ezt az életstílust és tempót, és nagyon hamar szakításra kerülne sor, ami pedig lehet, hogy még inkább megviselné őt, mintha soha nem járunk...

(Jaj, a legjobb az lenne, ha megváltozna :-D , de ehhez sztem nagyon-nagyon sok idő kell.)


2011. jan. 21. 09:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Elég egyértelmű, hogy nem tudsz felnézni erre a fiúra, pedig ez elég fontos alapja minden párkapcsolatnak! Már most azon agyalsz milyen hatással lenne rá, ha mással összejönnél, és félted őt - ebből előbb-utóbb lelki zsarolás lesz, hisz most is ostorozod magad, amiért így gondolsz rá. Szerintem nem kellene elkezdeni ezt a kapcsolatot , csak saját magad sodornád lelki válságba, hisz egyértelmű , hogy nem ő az aki meghódítja a szíved!
2011. jan. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az nem felszínesség, ha felismered, hogy van sok tulajdonsága, ami téged riaszt. Tapasztalatom szerint, az emberek az esetek többségében képtelen tartósan, és igazán megváltozni. Szerintem az étterem előtt tisztázd vele, hogy te szívesen elmész vele, de az nem randi lesz. Csak azért, mert valakinek szüksége van ránk, az nem ok arra, hogy feláldozzuk magunkat érte. Ha cserébe ő is támogatna, és kiegészítene téged, működhetne, de úgy, hogy rád hárul minden ilyesfajta teher, én sem sok jövőt jósolok nektek. Plusz, ha szakítás lesz a dolog vége, ő törne össze vélhetően jobban, és elvesztené az egyetlen barátját is. Szerintem nem érné meg, se neked, se neki.
2011. jan. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Az emberek alapvető személyisége felnőtt korban igen ritkán változik, főként nem egy motiválatlan embernek. Érezhetően nem szereted, ha rövid ideig járnátok, akkor sem az önbizalma nőne, hanem a szakítás miatti frusztrációja, mivel depressziós alkat. Maradj meg a barátjának, mert nem tűnik úgy, hogy többre vágynál és keress olyan párt, aki megdobbantja a szíved.:)
2011. jan. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem vagy gonosz. Megértem hogy nem akarsz járni vele, egyébként nekem még barátnak sem kellene egy ilyen demotivált alak, szóval már ennek is örülhetne.
2011. jan. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A felszínesség párválasztásnál azt jelenti, hogy valaki csak a külső adottságokat, körülményeket nézi, pl szép külső, jó anyagiak, de egyáltalán nem törődik a belső tulajdonságokkal, a másik természetével, de amint leírtad, Te pont fordítva működsz.

Általában egy párkapcsolat sokkal megalapozottabb, stabilabb, ha a belső tulajdonságok alapján összeillő egy pár, de ahogy leírtad, úgy tűnik, ez a fiú nem a Te férfi ideálod.

2011. jan. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Emberünknek egy anya kell,nem barátnő.Lusta,motiválatlan,depressziós stb...Te akarsz majd lenni a pesztrája?Úgy is ki fog bukni az egyetemről,ha meg nem akkor se lesznek túl jó esélyei az életben.Sőt,ha beüt egy gyerek,még a Te tanulmányaidnak/karrierednek (ami még meg sem történt) is keresztbe tesz.Hagyjad hadd maketezzen kedvére,Te pedig keress egy jóképű,megbízható de agilis srácot.Azért mert nem akarunk felszínesnek látszani,még nem kell sz@rba lépni (utánna nehéz letörölni).
2011. jan. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem te magad megadtad már rá a választ. Olvasd el még egyszer, amit ide beírtál. Hát nem az süt belőle, hogy hú, de szeretnél összejönni ezzel a pasival!


Az étterem belefér, az még nem jelent semmi, menj el vele nyugodtan, ha van hozzá kedved. De ha lépne, szerintem mondd el neki, részedről nem működne a dolog.


Úgy gondolom, nem sülhet ki jó abból, amikor már az elején is ilyen érzései vannak az embernek. :( Hallgass a megérzéseidre. Én sokszor nem hallgattam rájuk -- meg is szívtam később.


Sok sikert a döntéshez!


26/N

2011. jan. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Megváltozhat! Tapasztalat... Föleg ha szerelemröl, párkapcsolatról van szó. De szerintem mondd el ezeket neki, hogy mik a problémák és ennek tudatában jöjjetek össze. Így nem árulnál zsákbamacskát és eldöntheti, hogy megfelel-e így neki a dolog vagy maradjatok csak barátok.
2011. jan. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ahhoz hogy valaki megváltozzon, főleg sok mindenben és gyökeresen, ahhoz óriási akaraterő és motiváltság kell, és szerintem nagyon-nagyon kevés ember képes erre. Annyi embertől hallottam már, hogy majd megváltozik, és nem lehet, lehet, hogy próbálkozik, de nem fog tudni. Szóval szerintem ebben ne bízz. Szerintem maradj vele barát, és bár nem fogja jól venni először a lapot valószínűleg, de próbáld megértetni vele, hogy te mást nem akarsz, és a barátságotok többet ér, mintha semmi sem lenne, vagy belemennél valamibe, amit igazából nem is akarsz. De szerintem sem akarsz te vele lenni, csak megbántani sem akarod, és igenis legyél egy kicsit önző, ne legyél vele csak azért, mert kedves, jólelkű, mert te nem ezt akarod!!!!
2011. jan. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Voltam hasonló helyzetben,s ha ennyi minden visszatart a dolgotól,ne vágj bele.Sajnos én ezeket a negatív dolgokat csak akkor láttam meg,amikor már benne voltam a kapcsolatban.

Igaza van egy korábbi válaszolónak,ennek a fiúnak anya kell...

Eljátszottam ezt én is két hónapig,s hát valóban azt éreztem,hogy nem párom van,hanem gyerekem,és ahogy te fogalmaztál,húzott lefelé.

Ez a fiú önmagával sincs kibékülve.Elférne egy pszichoterápia.Ha lusta vagyok tanulni,akkor ne nyafogjak,hogy milyen sz*r jegyeim vannak,s mennyire hülye vagyok. Aki önmagát nem szereti,az ne várja el ezt mástól!

Ne tartsd magad emiatt felszínesenek.A vacsora még belefér,ez nem jelenti azt,hogy ezennel el is kötelezted magad.

Nincs okod arra,hogy emiatt kellemetlenül érezd magad!

2011. jan. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!