Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Gazdag szülők, ti lenézitek,...

Gazdag szülők, ti lenézitek, ha a gyereketek szegényebb családból származóval jár?

Figyelt kérdés

A barátom családja valami elképesztő szinten gazdag, mi viszont pont az ellenkezője.

Én ezen sose gondolkoztam, hogy vajon zavarja-e őket, mivel ez a pénz téma sose volt nálam központi dolog, de a rokonaim bogarat ültettek a fülembe... Többször is kérdezgették már tőlem, hogy ők vajon lenéznek-e engem ezért, és elbizonytalanodtam.

Egyébként nagyon barátságosak velem, érzem, hogy családtagként kezelnek, a családi programjaikra meg mindenhova hívnak magukkal, és tényleg jóban vagyunk. Majdnem minden nap elmondják, hogy milyen szép pár vagyunk, mennyire összeillünk, pont olyan vagyok, mint a barátom stb...Abban biztos vagyok, hogy szimpatikus vagyok nekik, de ez a nagy anyagi különbség miatt lehet velem bajuk? És még valami, attól is félek kicsit, hogy nehogy azt gondolják, hogy csak a pénz miatt akarok vele lenni.

Köszönöm a válaszaitokat előre is! :)

21L


2013. szept. 6. 15:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Az általad írtak alapján nem hiszem őket zavarná a te helyzeted.

Nincs is ezen mit lenézni.

Ha rendesek veled és jól kijöttök, örülj.

2013. szept. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy gondolom, hogy ez az ő részükről sem anyagi sokkal inkább személyiségbeli kérdés. Az, hogy feltételezed a rosszindulatot, csak azért mert gazdag valaki, legalább annyira buta előítélet, mint az, ha valaki azt hiszi, egy szegényebb embernek nem lehet más célja egy kapcsolatban, mint az anyagiak. Adj nekik őszintén egy esélyt, hogy megismerjenek és megszeressenek, mielőtt mások buta tanácsaira hallgatsz! Talán pont oylan emberek, mint te, csak más szám áll a bankszámlájukon!
2013. szept. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%
Amig úgy bólógatsz ahogy nekik tetszik addig mindegyik ilyen bájosan viselkedik. Abban a szent pillanatban, ahogy mersz nemet mondani, abban a szent pillanatban fogják előadni, hogy te megtürt személy vagy, és örülj, hogy ők kiemeltek a "mocsokból".
2013. szept. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Relatíve ritkán írkálnak ide gazdag szülők szerintem :D
2013. szept. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
4es, igen közben én is rájöttem. :D
2013. szept. 6. 15:33
 6/16 anonim ***** válasza:
67%

Kettessel értek egyet, ez teljesen személyiség függő, ugyanúgy ahogy a Te családod is mondhatná hogy látni se akrja a fiút mert új gazdag sznob akinek egy fűszálat nem kellett keresztbe tenni, mindent a feneke alá raktak...


De nem mondják, mert normális családod van (gondolom :) )


Amúgy nem vagyunk épp gazdagok, de jobb módú voltam mindegyik valaha volt barátomnál; soha meg se fordult ilyen a szüleim fejében, ezt garantálom. (Pedig volt egy - amúgy kedves - srác, aki iszonyat spórolós volt ha a saját pénzéről volt szó, de ha valamit én fizettem, akkor nem igazán... :) )

2013. szept. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%

Óriási speciális magyar parasztság ,hogy a legtöbb ember irigy mint az állat és abban a téveszmében élnek ,hogy mindenki aki jobb az egy szemét buta korrupt nagyképű fúj k*csög gazdagok.


Attól még nem sznob mindenki aki gazdag ahogy nem nagy az orra az összes zsidónak sem.

2013. szept. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem intelligens gazdagokkal találkoztál, úgyhogy nincs semmi gond.

Viszont adok egy tippet!

A szegényekkel az intelligens gazdagoknak általában van néhány problémája. A pénznélküliség akárhogy is, de folyamatos stresszel jár, ami idegességgel vagy depresszióval. Ezek kihatnak a családi életre, folyamatos veszekedések, alkohol, láncdohányzás, így a szegények szellemileg is lecsúsznak. Tudod ezek azok akiknek az élettárs a Mari megdugta a Feri anyját, miközben a párjuk gyereke, aki...

Viszont vannak a művelt, intelligens szegények. Ezekkel az a probléma, hogy szegényként gondolkoznak. Állandó pesszimizmus sóhajtozás. Sajnos nekünk is vannak olyan barátaink akiknek nem lehet elmesélni egy jó kis külföldi nyaralást vagy egy új drága dolog vásárlását, mert látszik, hogy kellemetlen nekik. De még néha az is problémás, ha meghívod őket, szóval nem egyszerű.

Tehát amit neked kell tenned, hogy legyél motivált, a szegénységetekre ne egy állandó állapotként gondoljál, hanem az a legjobb, ha nem gondolod magad annak. Nem is tudod elképzelni, hogy milyen aprópénz választja el a szegényt az átlagostól, a jómódútól és a gazdagtól.

A gyakorlati tanács pedig az, hogy kezeld természetesnek a gazdagságot, örülj neki, hogy ők vesznek valamit elmennek valahova. Nem kell egyfolytában azt mondani és kérdezni, hogy ez mennyibe került, nekünk nem lehet ilyen. Amit pedig adnak azt gondolkodás nélkül fogadd el, kell szégyenlősködni.

2013. szept. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8%
*nem kell szégyenlősködni.
2013. szept. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%
Egyelőre kicsi gyerekem van. Elég jól élünk, sosem kell gondolkodni azon, hogy mit veszünk meg, hova megyünk nyaralni, mennyi pénzt költünk. Nem nézném le a szegényebb párját a gyerekemnek, abban az esetben, ha tenne a szegénység ellen - értem ez alatt, hogy szorgalmas lenne, jól tanulna, lenne életcélja, és nem azt látnám rajta, hogy csak felkapaszkodni akar, meg lébecolni és várni a sültgalambot. Ha egy ambíciózus párja lenne, aki ki akar törni a helyzetéből, dolgozni szeretne és jó körülményeket teremteni magának és a jövendőbeli családjának (önerőből és nem a gyerekem, vagy a mi pénzünkből), egyáltalán nem nézném le. Az általad leírtak alapján szerintem nem kell ettől tartanod. Szimpatikus vagy nekik, ez biztos. Ne idegeskedj ezen!
2013. szept. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!