Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem akarok beszélni anyósomékk...

Nem akarok beszélni anyósomékkal semmiféle formában, szerintetek ebből baj lesz?

Figyelt kérdés
kezdetekben jónak indult a viszony, de később megtudtam, hogy páromnak azt szuggerálja, hogy nem vagyok jó választás /eddig párom szerint senki nem volt neki megfelelő/, így legalább 1 éve nem is voltam feléjük, párom látogatja őket. Ha esetleg babaprojekt lesz, vagy esküvő akkor ezzel mit csináljak? Úgy érzem nem kell olyan emberekkel beszélnem, akik nem kedvelnek, ők nem az én szüleim, tehát úgymond nem "kötelesség" némi viszony fent tartása. Zavar ez az állapot, de semmi kedvem olyanok társaságában lenni, akik tudom, hogy ki nem állhatnak, még egy rövid időre sem. Párom nyugodtan mehet én nem tiltom, de egy életen át hogyan lehet ezt bírni?
2013. szept. 9. 16:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%

Baj lesz. Pároddal is, hiszen ő a villámhárító Te és a szülei között. Nem lesz közös karácsonyotok (sem), mert társad nem tud osztódással szaporodni, hogy mindenütt ott legyen. Kapcsolatod rovására is mehet, hogy nem fogadod el azokat, akik felnevelték a fiukat.

Pároddal menj a szüleihez, majd ő simítja a helyzetet.

Nem biztos, hogy utálnak. Ha jobban megismered őket, talán Te sem fogod. Nem lehet így leélni egy életet.

Nem csak anyósék, párod miatt sem. Később az unoka miatt sem jó a harag.

2013. szept. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%

Én sem találom párom szüleivel a közös hangot, de ettől még nem zárkózom el előlük. Megadom páromnak és a szüleinek a tiszteletet, és megyek hozzájuk.

Közös témánk nincs, de párom kedvéért "kibírom". Pedig én is kaptam hideget az anyjától a hátam mögött. De ők párom szülei, és akik páromnak fontosok, azok nekem is fontosak.

2013. szept. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%

Mi házasok vagyunk, mégsem nagyon érintkezünk egymás családjával. Az esküvőn ott volt persze mindenki, de amúgy ritkán jár össze a család. A férjemnek sincs már olyan jó viszonya a saját családjával, de amíg jóban voltak, úgy zajlott az egész, hogy ha meg akartuk látogatni a rokonságot, a legtöbbször egyedül mentünk.

Szerintem ha nem kedvelitek egymást elég udvariasnak lenni (mondjuk ha egy családi ünnepre meghívnak egyszer-kétszer, azt ki lehet bírni), de nem muszáj szorosabb kapcsolatot ápolni egymással.

2013. szept. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
az nem gond, mert sohasem hívnak meg semmiféle ünnepségre...am is maguknak valók, nem nagyon vannak családi összejövetelek, pedig nagy a család. De ha ott vagyok, akkor is mindig elmennek mosogatnak, meg takarítanak, udvart sepernek, tehát egyáltalán nem érzem, hogy ők meg akarnának ismerni, pedig volt rá lehetőség. Nem azt mondom, hogy álljon meg az élet, ha én betoppanok, de egy kávé mellett még sosem kérdezte meg mi van velem, munkámmal v. ilyesmi. Akkor én minek udvariaskodjak? Tudom ez nagyon önfejű dolog, de tulajdonképpen elég leszarom a hozzáállásom és azt hiszem ebből lesz a baj.
2013. szept. 9. 16:55
 5/22 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem már most is baj van :D

Mellesleg az esküvőt muszáj lesz valahogy kibírnod, ha csak nem kéttanúsat szerveztek, és nyilván az unokát is látni akarja majd, de amint picit nagyobb lesz a baba, a távolságtól függően akár a párod is viheti hozzájuk, nélküled. A rövid találkozókat meg a legnagyobb utálat mellett is ki lehet bírni hűvös közönnyel. Hozd a legjobb formádat (külsőleg is, hadd egye őket a fene), és az intelligens, udvarias viselkedésbe sem tudnak majd érdemben belekötni, ha ok nélkül piszkálódnak, az őket minősíti majd.

2013. szept. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
44%

Sehogy. Az esküvőt sem fogjátok megérni.

NEKED hogy esne, ha a párod messze ívben kerülné a szüleidet, és mindig egyedül kéne menned? (Most azt hagyjuk, hogy szerinted a te szüleid mások, csak gondolj bele, milyen lenne!)

A másik meg: minél többször megy a párod egyedül, annál többször nem hallod, mi folyik a hátad mögött...

2013. szept. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
akkor sem hallom, ha elmegyek. Ezeket a dolgokat még sosem hallottam anyósomtól, nem viszálykodik nyíltan. Ha elmegyek, hallgathatom a bájcsevejt, amit úgy látok a legtöbben meghallgatnak..
2013. szept. 9. 17:11
 8/22 anonim ***** válasza:
30%

Akkor én minek udvariaskodjak?


Azért, mert a párod szülei, akik felnevelték neked a párodat, olyannak, amilyennek megszeretted. Szerintem ez pont elég ok, hogy a párod kedvéért elviseld őket.

Most egyébként nem kell menned, mert nem vagy családtag. Ez esküvővel válnál azzá, ha lenne.

2013. szept. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
34%
"....de egy életen át hogyan lehet ezt bírni?" Párod, esetleg gyereked miatt remélem SEHOGY'!!!!
2013. szept. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%

Nem igaz, amiket itt írnak, igenis lehet úgy élni házasságban, hogy csak a legszükségesebb esetekben találkozunk egymás családjával, méghozzá nagyon jól lehet élni.

Annyi, hogy ha közelednek, ne utasítsd el őket, ha úgy hozza a helyzet, hogy mégis valami alkalomkor találkoztok, legyél udvarias. Ha mégis adódik valami családi alkalom, ahova illik őket meghívni, vagy ők meghívnak, akkor viseld el őket és ne legyél udvariatlan.

2013. szept. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!