Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nekünk kellene ápolnunk az...

Nekünk kellene ápolnunk az anyósomat, mert mi szeretjük a "családosdit"?

Figyelt kérdés

Anyósom egy agyvérzés miatt lebénult a bal oldalára és 24 órás felügyeletet igényel. A férjemék hárman vannak testvérek, közülük csak a férjemnek van komoly kapcsolata és gyermekei. A hétvégén összeültünk, hogy megbeszéljük, hogyan is oldjuk meg a továbbiakban, mert anyósomat egy hét múlva kiengedik a kórházból. A férjem testvérei egyértelműnek vették, hogy csak a mi feladatunk az ápolása, mert mi szeretjük ezt a "családosdit", ők még élni és bulizni szeretnének. Mikor ezt elmondták hirtelen szóhoz sem jutottunk, mert a férjemmel úgy gondoltuk, hogy együtt oldjuk meg az ápolást, hiszen mi bár külön élünk, de közel lakunk, a testvérei meg még otthon élnek, így mindenkinek lenne szabadideje is és nem fásulnánk bele. A testvérei viszont kikérték maguknak, hogy mi ilyenre akarjuk őket kényszeríteni. A férjemmel azt is felvetettük, hogy amennyiben teljesen ránk marad az ápolás, akkor a házat el kell adni, mert nem lesz pénzünk azt is fenntartani és még ápolót is fogadni. A testvérei ezt is elutasították.

Nem tudom, ebben az esetben mi lenne a jó megoldás.


2013. szept. 16. 15:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

Hány évesek a testvérek mert nekem egy kicsit olyannak tűnik mintha ők gyerekek/középiskolások lennének? Bár az sem kifogás mert én is 15 évesen már ápoltam a nagyimat.

Nem mentek nekik úgyis meg kell oldaniuk, szóval sok választásuk nincs.

2013. szept. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Csináljatok három testvére beosztást aztán tartjátok magatokat hozzá. Majd megoldják ők is.
2013. szept. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Mi úgy oldottuk meg, hogy váltjuk egymást havonta.


A többi testvér dolgozik? Ki lakik most a házban? Eddig hogyan fizették?

2013. szept. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Az orruk alá kell nyomni az új törvényt a szülőtartásról. Ez nem akarom-nem akarok kérdés, kötelezhetőek rá.

Szerintem simán perelhetné őket a férjed, hogy közösen vállalják a terheket.


Amúgy felháborító a gondolkodásmódjuk.

2013. szept. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

szerencsétlen anyósod. Ha ezt megtudja, hogy milyen gyerekei lettek, szomorú.


Valóban az lenne a korrekt, hogy mindenki kivegye a részét az ápolásból. Hány évesek a férjed testvérei? Gondolom férfiak, mert nem hiszem, hogy egy lány ne segítene az anyján. Miért nem kérdeztétek meg, hogy ha velük szembe nem korrekt, akkor mi van ti a gyerekeitekkel, rájuk gondoltak? Mert gyerekekenk elviselni azt, hogy egy a beteg nagyi néha több időt és energiát kivesz a szülőkből, mint ők lehetetlen feldolgozni és sajna taapsztalatból tudom. Nálunk a dédi van bénán ágyhoz kötve, bár a nagynénémmel lakik, de próbálnak az anyuval közel annyi időt felügyelni rá, meg persze van ápoló, de még így is megterhelő lalkileg és fizikailag is. Ők sem várhatják el, hogy ti, és mivel te vagy a nő te beleroppanj idegileg és testileg, arról nem beszélve, hogy anyagilag is.

szerintem fussatok neki a dolognak mégegyszer és ha nem megy akkor gondolkozzatok egy otthonban.

2013. szept. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%

Anyóst hazaviszik, ha más nem jön érte. Vele azonos címen lévők, saját fiai ápolják felváltva. Esetleg főzöl nekik/rájuk néha. Vagy leosztva 3 hetenként. Van gyereketek? Netán mondd be, hogy gyereket vársz és bár nyilván akár otthon is ülhetsz, terhesen nem tudsz anyóst fürdetni stb. Vagy be kell adni otthonba és közösen fizetni. Csak arra figyelj, hogy ne a ti neveteken kössétek a szerződést.

Költözzetek messzebbre. Vagy ha bevállaljátok, akkor ne ingyen. Ápolási díjat kérhetsz talán az önkormányzattól, de a testvérekkel is köthettek szerződést. Netán fizessenek előre x összeget is. Ha nem fizetnek, szerződésszegés, per stb.

2013. szept. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%

Bakker, ha az én anyukám élne még, akár 24h át is ápolnám. :'(


De: ha magatehetetlen, gondnokság alá kell helyeztetni. Csak így lehet megoldani, hogy a hivatalos ügyeket helyette el tudjátok intézni. De ezt csak akkor, ha agyilag nem képes döntésekre. A gyámhivatalnál tudjátok elindítani.

Mennyi idős asszonyról van szó? Van esély a gyógyulásra?


Reális az lenne, ha felváltva oldanátok meg, vagy felvállalnátok. Ha ez végképp nem megy, a gyámhivatal + önkormányzat segítségét kell kérni. Ha az állapot végleges, nincs esély a gyógyulásra + nem vállalja szerencsétlen asszonyt senki, akkor a házáért cserébe lehet gondolkozni szociális otthonban.

2013. szept. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

Hány évesek a testvérei?

Nézd, van olyan, hogy rokontartás. Azt a rokont, aki arra rászorul, mert saját magát nem képes ellátni, azt elsősorban a leszármazói kötelesek eltartani. Mivel van 3 gyerekük, így elsősorban ők. Ilyenkor felmérik a vagyoni, jövedelmi viszonyokat meg azt, hogy ki mit képes nyújtani. Mind a 3 gyerek egysorban köteles eltartani az anyát, tehát nincs olyan,hogy a legöregebb vagy stb. Innentől kezdve a tartást vagy pénzben vagy természetben( gondozással, ellátással) nyújtják. Egyébként csak akkor nem kötelesek az anyjukat eltartani, ha azzal a saját maguk szükséges megélhetését veszélyeztetnék.( a szükséges megélhetés nem egyenlő a dőzsöléssel, meg ilyen luxussal). Innentől kezdve meg nincs miről beszélni. Ha ápolót fogadtok, akkor azt mind a 3-nak kell fizetnie. Persze nem egyenlő arányban, hanem a vagyoni viszonyok függvényében.

Egyébként pedig az anya eltartása sem a férjed, sem a te, sem pedig a gyerekeitek tartását nem veszélyeztetheti. Ha nem lehet ezt normálisan, családi közegben megbeszélni, anélkül, hogy később abból balhé ne lenne, akkor ott a jog, az megoldja.

2013. szept. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%
Ha a felépülése nem várható, akkor otthont kell keresni, hárman dobjátok rá össze a pénzt. Így az anyós szakképzett ápolók kezébe kerül és komplex terápiát kaphat. Én agyvérzéses nagyi mellett nőttem fel, az egész családunk tönkre ment az ápolásába. Persze van, aki el tudja látni, de ahhoz nagyon kiemelkedő anyagi, személyi és tárgyi feltételek kellenek.
2013. szept. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A férjem testvérei 30 és 37 évesek, a férjem 35. A testvéreitől pénzre nem számíthatunk, mert egyikük sem dolgozik, eddig az anyjuk tartotta el őket. Mi mindketten dolgozunk, 3 gyerkőcünk van és azt sem akarom, hogy ők szenvedjenek, míg a férjem testvérei élik a gondtalan életüket.

A szüleimnél lakunk, 2 generációs a ház, de annyi szobánk nincs, hogy még anyósomat is beköltöztessük, tehát, ha hozzánk fog költözni, akkor a házhoz hozzá kell építeni egy szobát, erre viszont nincs keret.

Anyósom még nem idős, csak 57 éves. Eddig nem úgy néz ki, hogy túl sokat javulna az állapota, de nem adjuk fel. Már az is haladás lenne, ha a fotelben meg tudna ülni egyedül.

2013. szept. 16. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!