Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósom 78 éves, most hozzánk...

Apósom 78 éves, most hozzánk akar költözni. Eléggé ápolatlan és büdös ezért még látogatóba sem engedem hozzánk. Azóta folyton árúlkodik a páromnak, hogy én sokat csavargom és biztos szeretőt tartok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2013. szept. 26. 16:52
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
49%

9es azért legyünk már normálisak a "Gondoskodjrola jarj hozza naponta moss fozz furdesss takarits." egy kicsit túlzás lesz, mit képzelsz, vannak ám emberek, akik dolgoznak, családjuk, gyerekeik vannak - nem biztos, hogy mindenki meg tudja oldani, hogy naponta 2 órát az apóssal töltsön. Meg azért nem gondolod, hogy a retorikáddal gond van? Mi az hogy mosson! főzzön! fürdessen! takarítson!, nálatok így beszélnek az emberek, amikor nagyon is igénybe vevő munkáról és szívességről van szó? Miért, csak mert nő? Vagy a férjének is azt tanácsoltad volna, hogy menjen NAPONTA fürdetni az anyóst, takarítani meg főzni????!

Kérdező, ez nagyon nem jó, amit te csinálsz, mégiscsak a férjed apukája, nem gondolod, hogy neki fáj ez, ahogyan bánsz vele? Neked jól esne, ha ilyen lenne a szüleiddel? Meg ez hogy működik, hogy nem engeded be, gondolom a közös lakásotokba? Jó lehet köztetek a viszony, már úgy értem közted meg e férjed közt...... Miért akar após pont hozzátok költözni, ha ilyen vagy vele, ez komolyan érdekelne, nem bántásból írom az "ilyen"-t? Nem mindenki alkalmas ápolási teendők elvégzésére és nem is mindenki képes rá, de akkor is meg kell oldani valahogy, hogy ne legyen egyedül, mert ngyon idős már.

Miért akar elköltözn hazulról, gond van vele egyedül? Csak azért kérdezem, mert ezt általában az idősek nem szokták maguktól belátni, úgyhogy nagyon érdekelnének az okok.

Ha nem tudja magát ellátni, és senki nincs aki hajlandó lenne ezt elvégezni, akkor, nem tudom hol lakik, úgy értem közel vagy messzebb, de lehet keresni egy személyt, aki ápolná, ápolási díjért cserébe, lehet családtag de lehet közelebb álló "idegen"/barát is. Ezen kívül persze létezik az idősek otthona megoldás, de az eléggé költséges, nem tudom, hogy áll a papa vagy ti? Az ápolás kivitelezhetőbbnek tűnik szerintem és már ne is haragudj, de valamit kell vele csinálni, mert idős és elhiszem, hogy nehezen tudja már magát ellátni, azon csodálkozom, hogy eddig nem volt vele gond. Nyilván azt, hogy te törődj vele tevékenyen nem fogom ajánlani, ha ilyen a viszony köztetek, de azért gondolj arra, hogyha valami éri a papát a ti nemtörődömségetek és közömbösségetek miatt is, ami esetleg napi gondoskodással és rénézéssel megelőzhető lett volna, a férjed neked azt sosem fogja megbocsátani, te leszel érte a hibás, hidd el.

2013. okt. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!