Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom apja öt éve meghalt,...

Párom apja öt éve meghalt, sógornőim közölték, hogy nekem is be kell szállnom anyagilag a sirkő készítésbe. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A sirkő kétmilió forintba fog kerülni öten vannak testvérek ami azt jelenti, hogy nekünk négyszázezer forintot kell fizetnünk. Sógornőim szerint ha nem fizetem ki az összeget akkor semmi keresnivalóm nincs a párom mellett.

Sajnos nincs ennyi pénzünk. Vegyünk fel hitelt?


2013. szept. 28. 13:31
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
100%
Ja csak ha ő nem tud hitelt felvenni, te meg nem fogsz, akkor mit csinál? Eladja a veséjét? Vagy miből akarja fizetni?
2013. szept. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
94%

Ez hülyeség, hogy a párod vegyen fel hitelt, valszeg, ha együtt éltek, ennek a hitelnek ugyanúgy meginnád a levét te is, nincs megoldva a kiadás. Meg egyáltalán hitelt felvenni egy sírkőre? Hol adnak erre hitelt? Provident uzsorakamatra?

Nem lehet megérteni végre, hogy amire nem futja, az nem is lesz? A sógornőid véleményén van a párod is? Szerinte nem szereted igazán, ha nem pengetsz?

Én azt tenném, hogy adok kb 100 000 ft-ot, v. amennyitől még nem dőlne be a családi költségvetés, hogy legalább a család kussoljon, azt meg már nem igaz, hogy nem értik meg, hogy ha egyszer nincs több lóvé akkor a kovács se csinál. Szüljél v. izzadjál még maradék 3százezret?

2013. szept. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
94%

Ez annyira gáz, nálunk "fálun" ez úgy működik, hogy az "öregek" akik még nem is öregek, már ezer évvel előre godnolkodnak és akármilyen kicsiből is, egy kicsit mindig tesznek félre, "a temetésre", vagy mikor valakinek a szülei meghalnak, akkor nem csak szétcsapja az örökséget, hanem tesz belőle el, a saját temetésére. Így aztán, mikor meghal, van temetési pénz és nem a család öli magát.


Mikor nagyapám meghalt, akkor is úgy volt, hogy arra sírhelyre lett temetve, amit amúgy nagyanyám már vagy 5 éve megváltott minden eshetőségre felkészülve, mivel már akkor nagyon beteges volt, majd a gránit meg mit tudom én milyen drága sírkövet a temetési pénzből vette el. Ha ő meghal, még mindig van a temetési pénzből, hogy legyen arra, hogy mellé tegyék.


Amennyiben valakinek még sincs temetési pénze, akkor a túlélő házastárs örül neki, hogy a gyerekei valami tisztességes sírkőre összedobják a pénzt, nem mazuóleum szintű milliós igényeket támaszt. Akinek ekkora igényei vannak, annak előre kellett volna gondolkodni. Mindenki tudja, hogy milyen drága egy hatalmas gránit sírkő, ha olyat akar (mert ugye őt is abba teszik majd) akkor gyűjteni kell rá, nem mikor kész a helyzet akkor rálökni a gyerekeire, hogy csapjátok ki a pénzt az asztalra, én egy ilyen kis csinos két millás emlékre gondoltam.

2013. szept. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
100%

Már elnézést a morbid hasonlatért, de ez olyan, mintha tudnád, hogy a gyerekeid befizetnek egy utazásra, és akkor neked nem jó belföld, vagy valami szomszédos ország, hanem sírni kezdesz, hogy de te a Maldív-szigetekig akarsz repülni a földi paradicsomba, mert hogy neked életedben nem volt rá lehetőséged és akkor most állják már a 800 ezres utazást, ha már úgy is be akartak fizetni egy nyaralásra.



Kérdező én nem adnék. 2 millió forintos sírkő, ha nincs pénz, akkor túlzás. Ha nekik van, az remek, de téged belekényszeríteni, hogy hitelt vegyél fel az vicc.

2013. szept. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
95%

Na lássuk...

1. szerencsére fogalmam sincs mennyiért mennek a sírkövek, de ennyiért én magam is kifaragok egyet. Tudom, hogy valamitől a határ a csillagos ég, ez nagyjából mindennel így van.

2. hivatalosan semmi közöd ehhez az egészhez

3. ha a pároddal együtt élsz és gondolom közös kasszán is vagytok, akkor minden nagyobb kiadásnak közös döntésnek kell ennie, ez pedig elég nagy összeg


Felmerül bennem pár kérdés:

1. ha a nagyszülőkhöz lett temetve, ott nem volt sírkő? Nem lehetne azt átírni? Mindenképpen csili-vili új kell?

2. mit szól a párod ehhez az egészhez? Mármint hogy a kedves rokonság azt állítja, hogy semmi keresnivalód a párod mellett, ha nem vesztek fel hitelt erre (márpedig ha nincs, akkor megoldás csak ez volna)?


Amit én csinálnék:

1. ha lejjebb adnak az igényeikből, akkor beszállnék a költségekbe (mert ennyivel megtisztelem a páromat és az édesapját) - na de nem ennyivel, hitelt nem vennék fel ezért

2. ha netán megtörténik a legrosszabb és a párom a rokonságra hallgatva dobbant mellőlem, akkor összetenném a két kezem, hogy megszabadultam attól a családtól

2013. szept. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 A kérdező kommentje:

Volt sirkő de az nagyon régi volt és pár helyen el is volt törve.

Párom is ki akarja fizetni azt az összeget és ráadásúl a szülői házban lakunk ahol ki vagyok téve a sógórnőim piszkálódásának.

2013. szept. 28. 15:52
 37/53 anonim ***** válasza:
95%
Ha ott éltek, egy rakáson, közösen mindenki, akkor kidobnak, ha nem fizetsz? Könyörgöm, NE vegyél fel hitelt semmi esetre, egyrészt értelmetlen, másrészt, ha most nincs pénzed, akkor később miből fizetnéd? Közöld, hogy nincs pénz. Az okés, hogy a párodnak nincs, de ha neked sincs, akkor húzz el? A sógornőid bolondok. Most kiderül, a párod kiáll-e melletted.
2013. szept. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
100%

Párod is ki akarja fizetni, oké értem.

És ő miből akarja kifizetni?

Az ő ötlete a hitel?

Az ő nevére?

Akkor esetleg te adja 100-at, ő meg vegyen fel 3-at, ha annyira ki akarja fizetni.

Ezt én nem helyeslem, meg hülye, aki ezt csinálja, de ha lebeszélni nem tudod őket... képzelem egyedül vagy véleményeddel. Nem értem még most sem, hogy miért akar párod is beleugrani egy meggondolatlan költségkiadásban? Sógornőid nem értik meg, hogy nincs erre pénzetek? Mondtátok nekik, hogy ez számotokra túl magas ár?

2013. szept. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 A kérdező kommentje:
Apósomnak volt egy vállalkozása amit most a párom csinál. Fát vesz olcsón és egy kicsit drágábban eladja. De ha most kifizeti a négyszázezret akkor nem tud miből fát venni utána a testvéreinek meg ez lesz a baja.
2013. szept. 28. 16:23
 40/53 anonim ***** válasza:
93%
És ha az anyósod sípoló sárga román gumikacsát akar venni 1000 000 Ft tételben újszülött köszöntőre, mert fel akarnak vágni a rokonok előtt, akkor majd annál is kifizeted a rád eső részt, ha kell hitelből? Mivel nem vagy a párod felesége, hanem csak a barátnője, neked kb. pont ennyi közöd is van a család pénzügyeihez. Ismerted egyáltalán az apósodat, élt még, mikor ti megismerkedtetek a pároddal? K*rvára nevetséges ez az egész. Komolyan nem is értem, mit problémázol, egyértelmű, hogy nem fizetsz.
2013. szept. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!