Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti hogyan értékelnétek, ha...

Ti hogyan értékelnétek, ha anyórotok szeretné beosztani a pénzeteket, holott ő csak hátránnyal indította el a fiát az életbe? (el nem végzett egyetem, diákhitel,27 évesen jogsija sem volt, de a keresete az jól jött)

Figyelt kérdés
2013. szept. 29. 17:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

Külön éltek? Akkor ne engedd. Ha tanácsot ad, csak bólogass, aztán csináljátok úgy ahogy ti szeretnétek.


Azért azt a szülőkre fogni, hogy valakinek 27 évesen nincs jogsija elég buta dolog. Ha nagyon akarta volna, meg tudta volna csinálni.

2013. szept. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem a miatt, ahogy szerinted "indította" a fiát, hanem úgy általánosságban te és a párod egy másik család vagytok. A bevételeteket nem másnak kell beosztania.

Jogsija pedig nagyon sok embernek egész élete során nem leesz. Attól még nem csökkent értékűek.

2013. szept. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Persze, attól nem csökkent értékű, de álláskeresésnél jól jön a jogsi, és azért nem volt időszerű, mert mindig másra kellett a pénz. Anyósom hiteleire...
2013. szept. 29. 17:58
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Külön éltek? Akkor miért is az anyós osztaná be a pénzeteket..Mondjuk én régen anyósnál éltem, de akkor sem engedtem hogy az életemet irányítsa.
2013. szept. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Hol éltek? Együtt a pároddal külön anyóstól, vagy anyósnál, vagy párod anyósnál te meg külön tőlük? Ez azért fontos info a helyzet megítéléséhez.
2013. szept. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Kicsit kevés ez az információ?

Miért is osztaná be ő a pénzeteket? Írd meg kérlek, a körülményket.

Másrészt az el nem végzett egyetem, meg a jogsi hiánya az miért az anyós hibája? Én is magamnak finanszíroztam az egyetemet, jogosítványt, az egész életemet. Nem kenem a szüleimre, ha valamit nem tudtam elérni.

2013. szept. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%

El tudnád nekünk magyarázni a párod miért az anyját okolja azért mert ő nem fejezte be az egyetemet?

Ez tényleg érdekel.

Amúgy én nem engednék a mi pénzügyeinkbe beleszólni senkinek sem.

2013. szept. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

Sehogy nem értékelném, mert felesleges és nem hagynám. A férjem dettó, bár ő bele se kezdett az egyetembe, SŐT a szakmájához tartozó viszonylag rövid nappali képzést sem végezhette el még ingyen mikor tudta volna középiskola után, mert az apja közölte, hogy MINEK AZ NEKI? Azonnal induljon dolgozni. Mindezt egy 100 éves házban 4 munkabér és két nyugdíj mellett. Nem kenyérre kellett a pénze. Így egy rakás munkalehetőség kilőve, mert alapvető lenne a kiegészítő papír hozzá, de neki nincs. Nem az, mindegy, van neki állása, de fel nem foghatom, hogy egy szülő, aki nem küzd megélhetési gondokkal hogyan képes a 18 éves értelmes szorgalmas gyerekének azt mondani, hogy "Minek neked az???". ráadásul nem is haszontalan papír lett volna. De az eszével egyetemre is mehetett volna.


Vele is hitelt vetettek fel, elszedték a pénzét, megmagyarázták neki, hogy hülye és egyedül semmit sem tud sem elintézni, sem kiválasztani. Jogosítvány minek neked fiam, úgy se fogja sose autóra se futni.


Na mindegy szegény elég kishitű és kissé igénytelen is volt, mikor találkoztunk, de gatyába ráztam és mostmár annyit haladtunk előre, amennyit a családja két generáció óta összesen nem és akkor még mindig meg akarja magyarázni az anyja, hogy ő jobban értene a mi dolgainkhoz meg anyagi ügyeinkhez, mert mi úgyse választunk jól, meg úgy egyébként soha sehova se fogunk jutni sose. Ha rájön, hogy benézte, mert elértük, amit szerinte sose fogunk akkor meg ilyenekkel jön, hogy most EZÉRT, mert ez van ezért nem juttok majd sehova.


Hihetetlen... Nem kell felvenni. Én rengeteget idegesítettem magam rajtuk, nagyon bántott, hogy milyenek, hogy mindig visszahúzni próbáltak, meg lefikáztak, mikor inkább nekik kéne példát venni rólunk, de már egyszerűen átnézek az egészen és a lehető legritkábban találkozok velük.

2013. szept. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Külön élünk. Apósom már meghalt, alkoholista volt, eljátékgépezte a pénzt, ezért elváltak más korábban. Anyósom teljesen a fiaira támaszkodott, már csak a nagyobbik fia van otthon, akinek 33 évesen nem volt még senkije, és csak állandóan dolgozik. Neki sem itt kéne tartania 12 év munkaviszony után. Se kapcsolat, se saját autó, ház...
2013. szept. 30. 08:11
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Anyósod egy vérszívó. Soha nem értettem az ilyen anyákat. Mi azon vagyunk, hogy ha megteremtettük a magunk egzisztenciáját, elkezdjünk gyűjteni a gyerekek elindítására is pénzt. Most még kicsi, de figyelünk arra, hogy jusson pénz fejlesztő tornára, választhasson majd később valamilyen sportot, nyelvet tanuljon...stb.


Én igyekeznék kiiktatni az anyóst az életemből. Nincs köze hozzá, hogy mennyit kerestek, és nem tudhatja pontosan a kiadásaitokat sem. Röviden és érthetően megmondanám neki, hogy az anyagi helyzetünkhöz nincs semmi köze. Törődjön a maga pénztárcájával.

2013. szept. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!