Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Költöztél már azért, mert...

Költöztél már azért, mert anyósék túl közel laknak?

Figyelt kérdés

Mi épp ezt tervezzük.

Vagyis leginkább jobb munkalehetőség és jobb környezet miatt,de nálam az is szempont,hogy jó messze legyünk.(szomszéd város közel lenne).

Kiborít,kiakaszt,túl gyakran látjuk,kell a távolság,ami remélem csökkenti a konfliktusokat,amik abból adódnak,hogy túl gyakran lát minket,és szerinte ezt és ezt és ezt rosszul csináljuk,stb.

Akik költöztek,megoldódott/csökkent az ilyen probléma?


2013. okt. 3. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Kifejezetten ezért nem költöznék, tartom magam annyira karakán és egyenes embernek, hogy nem engedem a beleszólást a magánéletembe, és mivel a férjem is így gondolkodik, így az egy nagyobb sétára élő szülei sem tudnak beleavatkozni az életünkbe (meglepő módon meg sem próbálták még). Ha más előnye van a költözésnek, akkor persze, már 3x költöztem életemben emiatt, a munka, megélhetés, jobb környezet, előrelépés fontos érvek. Pofátlan emberek elől menekülni nem szokásom.
2013. okt. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Elsődleges a jobb munka,és jobb környezet,hogy a majd pár év múlvára tervezett gyerekünk ne itt nőjön fel.

De nem sürgető.

Viszont anyós egy ideje annyiszor kiakaszt,hogy nekiálltam másik munkát és várost keresni.

2013. okt. 3. 13:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Én inkább azért költöznék, hogy kicsit közelebb legyünk. Szerencsére nagyon jó a kapcsolatunk, a szüleimmel is, most mindenki messze van, amit olykor nehezen viselek.

Van ilyen is.

2013. okt. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem azért, de ez gyorsította meg. Sajnos anyósom olyan típus, aki már-már kedves, de nem felnőtt emberként kezeli se a gyerekeit, meg nyilván azok párjait/házastársait sem. Meg még kukkolni is szeret.


Mindegy milyen karakán az ember, úgy tesz, mint aki nem érti miről van szó, néz boci szemekkel és nem érti, nem veszi komolyan, majd folytatja a hülyeségét. A férjem csatázott vele sokat, én kimaradtam belőle.


Mióta elköltöztünk messzebbre már jó. Néha kiakaszt, hogy pl. a fizetésünkben akar vájkálni meg mindenben, de messziről nemigen megy neki. Meg így nem is nagyon jön el hozzánk, pedig az ANNYIRA nincs messze, de nem baj. Így ha évente egyszer eljön, akkor egyáltalán nem tudja otthon érezni magát, így rendezkedni sem kezd el, örül, hogy vendégül látjuk.

2013. okt. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
már-már TÚL kedves*
2013. okt. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyanazt gondolom mint az első.
2013. okt. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha amúgy is terveztétek már a költözést, akkor menjetek nyugodtan előbb, végül is jobb távolról szeretni valakit mint közelről utálni.

Hozzátartozik azért, hogy ez egy picit menekülés is a probléma elől, szóval ettől még a dolog nem oldódik meg. Az összes találkozásnál ugyanúgy bele fog szólni, akkor meg majd azt fogod utálni és azon dolgozni, hogy minél kevesebb legyen az összejövetel, szóval nem lesz így jó. Álljatok a sarkatokra és igenis követeljétek, ha kell harcoljátok ki magatoknak, hogy a ti életeteket úgy élitek ahogy ti akarjátok és senki ne szóljon abba bele. Határozottan, ellentmondást nem tűrően!

2013. okt. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!