Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósok miért bánnak úgy a...

Az anyósok miért bánnak úgy a menyeikkel, mintha a mostohagyerekük lenne?

Figyelt kérdés
Pl. nem ehetsz meg bármit a hűtőből, csak a legócskább felvágottat; nem használhatsz virágföldet, csak, ha kifizeted, meg ilyenek.

2013. okt. 16. 13:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%

Hát, ha semmit sem fizetsz, akkor azért nincs okod háborogni, nekem eszembe sem jutna anyósom virágföldjét elhasználni, pedig ő kedves, biztosan adna, ha kérnék.

A hűtőből meg azt eszem, amit a párommal mi vettünk a közös pénzünkből, nem anyós kajáján élünk.

2013. okt. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Nem jó anyóst fogtál ki, de nem kell általánosítani, nem minden anyós ilyen. A férjem anyukája pl. nagyon kedves, aranyos, ha megyünk hozzájuk, direkt elkészíti az egyik kedvenc ételemet, meg ilyesmi. Kívánhatni sem lehetne nála jobb anyóst, mert nem szól bele az életünkbe, de szeret minket és engem is lányaként kezel, a fiát is nagyon szereti. Szóval sokféle anyós van.
2013. okt. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyósommal sincs probléma, főleg ilyen téren. Mindig a legjobbat adja, sokszor már nekem kellemetlen, hogy mennyit pakol. Mindent.

Egész rúd szalámikat, zöldségeket, sőt néha még nagy bevásárlást is csinál, és mivel tudja, hogy nem fogadnánk el, a barátunkkal küldi el hozzánk ha erre jár.


Személy szerint nagyon hálás vagyok neki, ahol tudok kompenzálok persze segítséggel. Jó a viszonyunk, méghozzá úgy, hogy én az előző házasságomból született két nagy fiamat is adtam a kapcsolathoz :)

A gyerekekre is gondol mindig.

Az első két évben nem bízott bennem igazán, de látta hogy nincs bennem rossz szándék, így teljesen elfogadott. Hosszadalmas, türelmet követelő folyamat volt, de megérte, mert teljes az összhang.

2013. okt. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Fizetek, amennyit tudok a gyedből. (A virágföldet már "bosszúvágyból" kezdtem el használni, de venni fogok, ha jobbra fordul az idő; nincs autóm).
2013. okt. 16. 13:26
 5/24 anonim ***** válasza:
73%
A menyek miért általánosítanak minden anyóst rosszindulatúnak?
2013. okt. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
82%

Miért kell benyúlni anyós hűtőjébe? Ha vendégségbe mentek, gondolom megkínál valamivel, vagy elfogadod vagy nem.

Ha együtt éltek, akkor azt vedd ki a hűtőből amit te vettél/ti vettetek a pároddal.


Virágföldet pedig vegyél magadnak.

2013. okt. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%

Akkor együtt éltek.


Beszéljétek meg, hogy melyik polc kié a hűtőben vagy vegyetek külön hűtőt. Mindenki azt eszi, amit megvett.

2013. okt. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdező kommentje:

Fizetek, amennyit tudok a gyedből. (A virágföldet már "bosszúvágyból" kezdtem el használni, de venni fogok, ha jobbra fordul az idő; nincs autóm)."


Vagyis igaza van az anyósodnak. Akkor milyen alapon morogsz érte? A boltban sem adnak ingyen semmit.

2013. okt. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
78%

Bocsánat, kérdező, de miből gondolod, hogy a mostohagyerekkel így bánnak, mint veled az anyósod?


Ez nem azért van, mert anyós, hanem mert egy ilyen ember, feltehetően nem csak a menyével, de mindenkivel szemben.

Egy példa alapján ne általánosíts, én se mondom, hogy minden anyós normális, csak mert az enyém az.

2013. okt. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyósom pont h úgy kezel, mint ha a lánya lennék! A múltkor nem mondtam el, h milyen anyagot vettem az asztalra, látni kellett volna a fejét, mikor a Párom mesélte, milyen terítőt rittyentettem.

Továbbá sokszor meglep vmivel, ill. rám is gondol.

Múltkor csokit hozott a fiainak meg nekem :D

2013. okt. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!