Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tanacsra van szuksegem! (? )

Tanacsra van szuksegem! (? )

Figyelt kérdés

Szoval a helyzet a kovetkezo:

35 hetes terhes vagyok. Anyosom nemreg korhazba kerult. Kivizsgaltak de pontosan nem tudtak megallapitani (egyedul volt otthon, o hivott mentot, de senkit sem ertesitett. 2-3 percre lakunk. Csak orak es hosszu kereses utan talaltuk meg), hogy mi volt a baja (alapbol cukorbeteg, picit nagyot hall es csolatasa van, 47 eves). Bent akartak tartani ejszakara de o hevesen ellenkezett es ratamadt egy noverre, aminek eredmenyekeppen beutaltak az elmegyogyintezetbe (postos reszleteket nem tudok)

Egy hettel a beutalasa utan kiengedtek, de masnap halucinalni kezdett es csunyan veszekedett aposommal aki visszavitte az elmegyogyintezetbe.

Harom nappal kesobb minket (engem es a ferjem) kezdett el hivogatni telefonon, hogy hozzuk ki ot onnan, mert o teljesen jol van. Termeszetesen nem tettuk es mondtuk neki, hogy aposom tudja, hogy mi tortent es neki kell ot kihozni. Anyosom ezutan fenyegetni kezdte aposom, hogy ha nem hozza ki elvalik meg stb.

Vegul ma kiengedtek azzal a feltetlel, hogy be-be jar kivizsgalasra es itt jovok en a kepbe.

Amikor ez az egesz elkezdodott en mondtam a ferjemnek, hogy nem kockaztatom a magam es a baba egeszseget es nem megyek anyosom kozelebe, o egyet ertett. Ma viszont arra kert anyosom, hogy csutortokon vigyem be ellenorzesre (aposom es a ferjem dolgoznak igy csak en tudom bevinni. Nincs mas akit megkerhetnenk), de en nagyon felek, hogy mi fog tortenni es nem akarok a kozelebe menni, mert felek tole es feltem a babat is. Nem is tudok szinte semmit, hogy jol van-e mar vagy a sok fenyegetesssel meggyozte aposom, hogy hozza ki, senki sem mond semmit. A ferjem szerint nem kell aggodjak, mert minden rendben lesz es az anyja nem bolond (ezt en nem is mondtam soha).

Szoval a kerdesem az lenne, hogy szerintetek en vagyok a rossz es tulreagalom es be kene vigyem anyosom vagy nem egeszseges szamomra egy mentalisan instabil ember kozelebe mennem es nem kene be vigyem?

Elore is koszonom a valaszokat!


2013. okt. 23. 00:47
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

hááát...

őszintén szólva én is aggódnék a helyedben, 35 hetes terhesen.

miért nem mondanak neked semmit amúgy? ha szeretnék, h elvidd anyósod, akkor kicsit jobban is beavathatnának.

Mert ha valóban nincs is miért aggódni, akkor te is nyugodtabb lennél.

Ettől függetlenül elvinném dokihoz. Nincs esetleg egy olyan barátnőd vagy valaki, aki szintén nem dolgozik és veletek tudna menni? Csak hogy nyugodtabb legyél.

2013. okt. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is vigyél magaddal valakit!!
2013. okt. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nincs senki aki velem tudna jonni. Ebben a csaladban a kommunikacio a beka segge alatt van es meg ok sertodnek meg amiert sokat kerdezek, mert (szerintuk) "nem bizom meg bennuk" dehat igy nehez is.
2013. okt. 23. 01:01
 4/10 anonim ***** válasza:
Gondolom szedi a gyógyszereit, ha jár kontrollra. A gyógyszerek mellett nem lesz agresszív kirohanása.
2013. okt. 23. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1. Miért pont Te kéne menj, a nagy hasaddal? Ilyenkor már Te szorulsz támogatásra, pihenésre. Ha beszélni akar Veled, akkor beszéljetek mások társaságában vagy telefonon, ha segítségre van szüksége, menjen más, mert Te most nem vagy erre alkalmas a várandósság miatt.

2. Mi az, hogy elmegyógyintézet? Ilyen nincsen. Hol van, kórházban? Milyen osztályon?

3. Akarata ellen nem lehet senkit benntartani kórházban vagy kezelni. Milyen jogcímen van ő ott, miért nem jön (jöhet?) ki egyedül?

4. Mi baja van tulajdonképpen, ami miatt kihívta a mentőket?

5. Ez a mostani viselkedés nála személyiségváltozást jelent, vagy ilyen a természete?

6. Miért kell anyósodat BEVINNI? Hogy értve bevinni? Autóval kell menni oda, máshogy nem lehet, vagy hogy kell ezt érteni?

2013. okt. 23. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves 4es:

Mar nem szedi a gyogyszert. Arra gyanakodnak, hogy talan attol halucinalt (ez miatt is aggodom, hogy mar nem szedi es lehet agressziv lesz)


Kedves 5os:

1. Azert kell nekem menni, mert nincs mas aki elvigye. Tovabba telefonon hivott, de nem vettem fel es hagyott hanguzenetet, a ferjem visszahivta (en nem akartam beszelni sem vele ha nem elet halal kerdesrol van szo). Lehet, hogy nekem kellene segiteniuk de mindent en rendezek alltalaban (ugy hiszik, hogy en acelbol vagyok es mindent kibirok).

2. Texaszban elunk, szoval itt volt korhazban. Ha nem elmegyogyintezet akkor pszihiatria (rosszul fogalmaztam talan)

3. Mivel orvos utalta be es kiszamithatatlannak nyilvanitotta igy elso alkalommal is csak aposom felelossegere engedtek ki, igy amikor o nem birt vele egyszeruen visszavitte.

4. Amikor bevittek a korhazba semmit sem talaltak. Igy mi arra gyanakodtunk, hogy "feltunesi maniaja" volt, ugyanis nemreg koltoztek el a mi hazunkbol es mar senki sem "nyalta ki a popojat" es unatkozott. Amikor viszont azt mondtak neki, hogy ejszakara is maradnia kell akkor mar nem volt olyan erdekes a szamara es ezert duhodott fel (ez mind a csalad feltetelezese, ugyanis ok nelkul hivta a mentoket).

5. Alapbol nagyon heves a termeszete (legfobbkeppen ha nem ugy alakulnak a dolgok ahogy o akarja) lobbanekony es "maganak valo", de eddig meg nem tamadott ra senkire.

6. Igen, autoval kell elvinni oda es a vizsgalat utan haza. Eleg messze van (majdnem egy ora autout), mashogy nem lehet megoldani, csak ha valaki elviszi (neki nincs jogositvanya) es csak en vagyok "szabad".

2013. okt. 23. 04:31
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én nagymamám tipikusan skizofrén tüneteket produkált egyik pillanatban kenyérre lehetett kenni, a másik pillanatban ordított. Még sem tudtuk az Ő beleegyezése nélkül orvosi ellenőrzés alá helyezni. Én láttam a kirohanásait.

A Te helyedben biztos, hogy nem vinném be! Mostmár a gyermekem és én lennék a legfontosabb. Amit leírtál teljesen úgy néz ki, hogy anyósod instabil és mentálisan vannak vele gondok (mégha ez betegség miatt is van, tehát nem tehet róla), oldják meg a férfiak... szabi, vagy tegyék át az időpontot másnapra, amikor Ők tudják bevinni!

2013. okt. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mond meg, hogy 35 hetesen már nem szívesen vezetnél. Nem is érzed jól magad...tehát hivatkozz a 35 hétre. A férfiakat pedig kérd meg valóban, hogy vegyenek ki szabit.

Egy órás autóút...Ennyi ideig összezárva a kocsiban, rengeteg téma felmerül beszélgetés szintjén, nagy forgalom, dugók, alig haladás, benne a tudat, hogy milyen kontrollra megy, milyen előzményei voltak...ki tudja, hogy mi fog ismét egy dührohamot kiváltani belőle.

2013. okt. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ilyen előrehaladott állapotban az orvos meg szokta tiltani a vezetést!
2013. okt. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 harleynagyi ***** válasza:
nem c sak anyosod allapota miatt kellene aggodni ha nem az elore haladt terheseed miatt ,,,Neked mar nem szabadna vezetni , eleg ha felelmedbe felre rantod a kormanyt lehet Te nem de a hasadba a meg nemszuletett aprosag komolyan meg serul . Ferjednek es aposodnak ien is kellene erre gondolni . Anyosodnak meg igen is van elme zavara hiszen csak ugy nem visznek valakitbe az elme intezetbe .....Nagyon vigyazz magadra !!!!! es mondj egy "nemet" talan a ferjed eloszor meg s ertodik de erdekebe all hogy mind ketten egezsegesek legyetek
2013. okt. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!